Ім’я: Микола Рибников

Дата народження: 13 грудня 1930 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Борисоглібськ, Воронезької обл.

Дата смерті: 22 жовтня 1990 р. (59 років)

Діяльність: актор

Биографиия Миколи Рибникова

Микола Миколайович Рибніков – один з найбільш яскравих і видатних представників школи радянського кіно. Фільми з його участю, наприклад, «Дівчата» і «Висота», досі популярні у глядачів. Доля великого актора була дуже непростою, військове дитинство наділило його непереборною тягою до життя і вмінням радіти простим дрібниць.

Дитинство і юність Миколи Рибникова

Микола Рибников з’явився на світ 13 грудня 1930 року в одному з пологових будинків Борисоглебска. Сім’я Миколи була звичайною радянською осередком суспільства. Отець Микола Миколайович працював на заводі слюсарем, а мати Клавдія Олександрівна займалася веденням домашнього господарства і вихованням двох синів (у Миколи був брат В’ячеслав). Деякі джерела стверджують, що батько майбутньої знаменитості був актором, але ці дані нічим не підтверджуються.

Фільми з Миколою Рибніковим настільки популярні, що була випущена марка з портретом актора

Батько маленького Коли пішов на фронт на початку Великої Вітчизняної Війни, а мати з синами переїхала в тоді здавався безпечним Сталінград, де жила її сестра. Там сім’ю спіткала трагічна звістка про те, що Микола Миколайович Рибніков загинув під час бою з фашистами. Незабаром після отримання похоронки померла і Клавдія Олександрівна. Так хлопчики залишилися сиротами в дитячому віці. Вони пережили страшні дні бомбардування. Пізніше Микола згадував, що під час обстрілу міста він, не вміючи плавати, дивом перебрався на інший безпечний берег річки, чіпляючись за уламки дерев і човни, в яких пливли такі ж біженці. Напевно, саме неймовірне спасіння від нещадних німецьких снарядів навчило Рибникова ніколи не пасувати перед труднощами і завжди знаходити сили, щоб рухатися далі.

Після закінчення війни Микола продовжував жити в Сталінграді, отримавши середню освіту в місцевій залізничній школі, а пізніше в п’ятої гімназії. Саме там вперше проявилися акторські таланти хлопчика. Після закінчення школи він влаштувався різноробочим в місцевий драматичний театр, що дозволило йому переглянути всі вистави і вселило впевненість у тому, що сцена – це його покликання. Але, незважаючи на свої переваги. Микола поступив вчитися в Сталінградський медичний інститут, звідки забрав документи через два роки, остаточно переконавшись, що медицина – не його стезя.

У 1948 році Рибніков відправився завойовувати Москву. З першої ж спроби він вступив до знаменитого ВДІК, потрапивши в групу до С. А. Герасимову і Т. А. Макарової. Його вчителі згадували, що Миколі легко вдавалися найскладніші ролі і типажі. Він з легкістю читав монологи шекспірівських Гамлета і Ромео, пушкінських Дон Гуана і Бенкендорфа, але, на превеликий жаль самого актора, йому діставалися найчастіше ролі удалих комсомольців і свідомих бригадирів. Найкраще вдавалася Миколі роль Петра Першого, завдяки чому спектакль збирав незмінні аншлаги. Саме цей факт врятував Рибникова від відрахування з Всесоюзного державного інституту кінематографії, який ледь не сталося з-за любові молодої людини до розіграшів.

Марш висотників Не кочегари ми, не теслі з к/ф Висота Рибніков Микола вмів пародіювати голоси відомих сучасників. І от, під час однієї з студентських зустрічей, він сховався в шафу, звідки голосом відомого диктора Левітана повідомив, що постановою уряду ціни на продукти знижувалися в п’ять разів, на вино-горілчану продукцію – в сім разів, а сіль і сірники взагалі повинні видаватися безкоштовно. Ніхто не запідозрив каверзи, всі радісно закричали: «Ура товаришу Сталіну!». Після цього весь студентський містечко обговорював новину, чутки дійшли до компетентних органів. Інцидент викликав великий резонанс, Рибникова вигнали з комсомолу і хотіли відрахувати з інституту, але керівництво заступився за свого студента, справедливо вважаючи його одним з кращих своїх учнів.

Перші фільми Миколи Рибникова

Кінодебютом юного актора в 1954 році став маловідомий фільм «Команда з нашої вулиці». Успіху у глядачів цей фільм не здобув, але Рибникова помітили імениті режисери. Популярність до Миколи прийшла після виходу в прокат кінострічок «Чужа рідня» і «Тривожна молодість». Актор прокинувся знаменитим після перших показів фільму «Весна на Зарічній вулиці», в якому він зіграв сталевара, що закохався у свою вчительку. Публіка полюбила та чудовий вокал Рибникова, який виконав у фільмі романтичну пісню.

Коли весна прийде, не знаю Микола Рибников Кogda Vesna Pridet Майже відразу вийшов на екрани кінофільм «Висота», пісня з якого «Не кочегари ми, не теслі» відразу стала шлягером. У цьому фільми грали ще й такі зірки як Михайло Кокшенов, Маріанна Стриженова та інші.

Кращі ролі актора Рибникова

На піку популярності Рибніков знявся у фільмі «Дівчата», який зібрав 35 мільйонів переглядів і включений в список кращих комедій нашої країни. Сам актор спочатку вважав, що фільм відверто слабкий, і його чекає провал. Але з часом він змінив свою думку. Відносини між Рибніковим і Румянцевої, які зіграли головні ролі, були дуже складними, тому сцени сварок виходили у них дуже реалістично. Після цього, у 60-х роках слава кіноактора пішла на спад. Не можна сказати, що всі наступні його роботи були невдалими, деякі фільми заслужили високу оцінку критиків. Це епопея Сергія Бондарчука «Війна і мир», драма «Хокеїсти», картина «Сьоме небо».

Микола Рибников у важкі роки

У 80-х роках актора майже перестали запрошувати на зйомки, що не міг його не засмучувати. З колишнього колись кумира він перетворився у звичайного пенсіонера, якому, до того ж доводилося забезпечувати сім’ю. Рибніков пристрастився до алкоголю, що дуже сильно підірвало його здоров’я. Але він знайшов у собі сили і кинув палити і необмежено вживати спиртне. У 1990 році його затвердили на роль у спільному з США фільмі, що вийшов із-за непередбачених обставин.

Трохи про особисте життя Рибникова

Особисте життя Миколи Рибникова не була бурхливою. Він був одружений один раз на своєї колишньої однокурсниці Алли Ларіонової. Їхні стосунки розвивалися протягом декількох років, то сходячи нанівець, то знову улучшаясь. За цей час у Алли було кілька серйозних романів з досить відомими в акторських колах чоловіками, від одного з них вона навіть завагітніла.

Микола Рибников з дружиною Аллою Ларіонової та донькою

Але пропозиції про заміжжя Алла так і не почула, тому вона звернула свою увагу на давнього і вірного прихильника Миколая. Розписалися актори в 1957 році, Микола удочерив доньку Алли. Через чотири роки у пари народилася спільна дочка Орися. Рибніков, незважаючи на свій вибуховий характер, дуже трепетно любив дружину, не даючи їй приводів для ревнощів.

Актор не дожив до шістдесятиріччя півтора місяця. Миколи Рибникова не стало 22 жовтня 1990 року, він ліг спати і не прокинувся – підвело серце.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: