Ім’я: Микола Нікіфоров

Дата народження: 24 червня 1982 р. (34 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Казань р.

Діяльність: держ. діяч, міністр зв’язку РФ

Вага: 75 кг

Зріст: 173 см

Біографія Миколи Нікіфорова

Микола Анатолійович Нікіфоров – голова Мінкомзв’язку РФ, колишній віце-прем’єр в уряді Татарстану, раніше – радник голови ради міністрів, голова республіканського Міністерства інформатизації і зв’язку, гендиректор Центру інформаційних технологій.

Його ім’я пов’язують, насамперед, з впровадженням в україні системи «Електронний уряд», що автоматизує і оптимізує процеси державного управління, документообіг, надання урядових послуг, що значно підвищує їх ефективність.

Нікіфоров Микола Анатолійович

Він відомий прогресивними поглядами на розвиток телекомунікацій, твердою переконаністю в тому, що програмістів слід готувати з самого дитинства, подібно спортсменам. З метою втілення в життя цієї ідеї очолюване ним відомство ініціювало проведення заходів щодо організації на базі існуючих навчальних закладів і НДІ IT-центрів світового рівня, в завдання яких має увійти впровадження передових технологій, стандартів, інформаційних систем, реєстрів, ресурсів.

Однак, на думку деяких експертів, діяльність міністра за період його перебування у владі з 2012 року виявилася малоефективною. Критики відзначали, що галузь зв’язку в країні нібито деградувала – повільно впроваджували широкосмуговий інтернет, слабо розвивалися запущені проекти «російський iPhone», створення вітчизняної операційної системи.

Дитинство і родина Миколи Нікіфорова

З’явився на світ майбутній високопоставлений чиновник в столиці Республіці Татарстан – Казані. Його мама працювала бухгалтером, а тато був науковим співробітником і займався питаннями метрології та організацією обліку нафтопродуктів, тому часто виїздив у тривалі відрядження. На жаль, батько Миколи рано пішов з життя.

Батьки Миколи Нікіфорова звичайні люди

Інтерес до високих технологій Коля виявив уже в молодших класах. Приблизно в 13-річному віці він створив і продемонстрував свою першу комп’ютерну гру. Тоді ж він подружився з захопленим інформатикою сином доктора наук Олександра Юртаева, який згодом став одним з головних ідеологів їх спільного проекту «Електронний уряд РТ».

Рідне місто Миколи Нікіфорова – Казань

Як припускають у ряді ЗМІ, не без сприяння Юртаева школа, де вчилися хлопці, взяла участь у програмі «Досягнення молодих» (Junior Achievement, JA), паралельно з загальноосвітньою програмою навчальної підприємництва.

У 15 років Микола разом з друзями створив у рамках школи свій перший бізнес-проект. Підлітки самостійно спроектували, виготовили і налаштували локальну комп’ютерну мережу і організували доступ до інтернет, потім почали продавати послуги інтернет-провайдера і плату за підключення до зібраної на сервері колекції музики.

Микола Нікіфоров в «Останкіно»

За сприяння ЈА ініціативний «айтішник» став учасником міжнародних зустрічей і конференцій, що проходили в Європі, США, Азії, зокрема, обговорював в прямому ефірі питання авторитаризму не тільки з однолітками, але і з прем’єром Сінгапуру.

Початок кар’єри Миколи Нікіфорова

Микола не раз ставав переможцем олімпіад з економічних питань. Будучи старшокласником, він почав викладати в школі і продовжив – після її закінчення у 1999 році з відзнакою. Навчався на економічному факультеті казанського університету і одночасно працював в web-лабораторії інтернет-центру, створеного при НДІ КДУ «Фондом Сороса».

З ранніх років Микола Нікіфоров проявляв ініціативу

Розробки Центру він представляв на економічному форумі в Новій Зеландії, після чого отримав пропозицію залишитися в країні, яке він відкинув. Повернувшись додому, разом з Тимуром Якубовым, який теж співпрацював з Центром, він створив ресурс e-kazan.ru, став найпопулярнішим сайтом Татарстану.

Політична кар’єра Миколи Нікіфорова

У 2004 році Микола закінчив КДУ і продовжив працювати в науково-дослідному інституті. Паралельно він зайняв посаду заступника свого шкільного друга Юртаева, який став гендиректором компанії «Сучасні Інтернет-технології».

Микола Нікіфоров та Олександр Юртаєв (2005 рік)

З 2005 року кар’єра талановитого і успішного IT-фахівця стала нерозривно пов’язана з владними структурами. Він був радником з ІТ голови ради міністрів, увійшов у групу з впровадження системи «Електронного уряду». В період 2006-2010рр. Микола Нікіфоров очолював республіканський Центр інформаційних технологій, який займався його здійсненням.

Микола Нікіфоров про майбутнє Росії Микола працював над поширенням ресурсів отримання держпослуг через інтернет, був членом республіканського Радбезу, комісій по боротьбі з тероризмом, щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій. У 2009 році він був зарахований до президентського кадрового резерву.

У 2010 році Микола отримав підвищення і залишив свій пост у ЦИТ. Він став віце-прем’єром – міністром інформатизації і зв’язку республіки і був, за словами керівництва, справжнім генератором безлічі інновацій, включаючи проекти електронної школи, урядового документообігу, IT-парк, систему ГЛОНАСС.

Міністр зв'язку Микола Нікіфоров

У 2012 році він був призначений головою Мінкомзв’язку Росії і став наймолодшим в історії федеральним міністром.

У 2014 році він заявив про необхідність введення цензури в глобальній мережі, розробці вітчизняного програмного забезпечення для заміни існуючого зарубіжного продукту.

Інтерв’ю з Миколою Нікіфоровим, міністром зв’язку і комунікацій Росії

Особисте життя Миколи Нікіфорова

Чиновник-фахівець ІТ-сфери одружений. Разом з дружиною Світланою вони виховують трьох дітей: доньку і двох хлопчиків. Вона – уродженка міста Альметьєвська, випускниця Казанського університету «ТИСБИ», юрист.

Микола Нікіфоров з дружиною Світланою

До заміжжя Світлана працювала заступником директора Альметьєвського заводу «Електрощит», була співробітницею «ТАТАванта», керівником I-Synergo, будівельника технопарку. У ньому були створені належні їй компанії «Стартобаза», успішний проект з підтримки стартапів Якубова, партнера її чоловіка, а також «Автодория», де розроблена прогресивна система розпізнавання держномерів автомобілів і фіксація порушників швидкісного режиму, і ще 6 компаній-стартапів.

Олимипада-2014: Микола Нікіфоров був першим казанським факелоносцем

Дохід Миколи, оприлюднений в 2015 році, склав 4,9 мільйонів рублів. Дружина в 2013 році заробила в 5 разів більше ніж роком раніше, а саме, 6 мільйонів рублів.

Микола Нікіфоров перевірив Пошту Росії у Внуково Подружжя володіють двома квартирами і будинком площею 247 квадратних метрів. Ще одна квартира знаходиться виключно у власності Світлани, по квартирі записано на двох неповнолітніх дітей. Машини в їх сім’ї за документами належать дружині – це кросовер Audi Q5 і електрокар Tesla S (ціною близько $80 тис.).

Микола Никифоров сьогодні

На початку січня 2016 року на тлі політичної кризи у відносинах Анкари і Москви в ЗМІ повідомили про злом аккаунта міністра зв’язку в Instagram групою турецьких хакерів.

У 2016 Микола Нікіфоров став жертвою хакерів

У квітні міністр виступив із критикою законопроекту Ірини Ярової, що передбачає трирічне зберігання користувацьких даних. Також активно критикував використання російськими організаціями іноземного IT-софта, аж до шрифтової гарнітури Times New Roman.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: