Ім’я: Микола Крючков

Дата народження: 24 грудня 1910 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 13 квітня 1994 р. (83 роки)

Діяльність: актор

Біографія Миколи Крючкова

Микола Крючков – це чудовий актор, з ім’ям якого пов’язана ціла епоха в радянському кінематографі. Його творчий шлях вже давно став легендою. А він сам став справжнім символом свого часу. Саме тому наша сьогоднішня стаття повинна стати по-справжньому незвичайним і особливим. Адже Микола Крючков – це актор з великої літери.

Ранні роки, дитинство і родина Миколи Крючкова

Микола Крючков з’явився на світ 24 грудня 1910 року в місті Москві. Його мама займалася домашнім господарством, а батько більшу частину життя працював в якості робочого на різних підприємствах. В житті Крючкова-старшого було багато – важка робота, кривава революція і безглузда Перша світова війна. Напевно, саме тому батько нашого сьогоднішнього героя пішов з життя дуже рано – коли його синові не виповнилося ще й чотирнадцяти років.

Фільми з Миколою Крючковим популярні досі

Після цього майбутній актор став вчитися на гравера-накатчика. Вельми примітно, що в школі фабрично-заводського учнівства Микола Крючков виявився вже в чотирнадцятирічному віці. Таким чином, дитинства радянського хлопця майже не було. Він працював і вчився, вчився і працював. Однак і в цій сірій постреволюційної життя були свої приводи для радості. І Микола знав не з чуток.

Як згадують багато друзів нашого сьогоднішнього героя, артистом Крючков був вже з самого народження. Вже з юнацьких років він постійно розважав публіку своєю художньою самодіяльністю, граючи на баяні, співаючи пісні і відбиваючи запальну чечітку. Все це зробило його дуже популярним серед друзів і колег по роботі.

Про талановитого гравере-накатчике незабаром начальство дізналося, що і допомогло Миколі потрапити в школу акторської майстерності, яка діяла при Театрі робітничої молоді. У цьому місці майбутній відомий актор дуже швидко став своїм. Його талант оцінили педагоги та однолітки. А тому зовсім скоро наш сьогоднішній герой став однією з головних зірок місцевої сцени. Микола Крючков брав участь у всіх спектаклях Театру робочої молоді. Однак вирішальне значення в кар’єрі молодого артиста все-таки зіграв випадок.

Микола КРЮЧКОВ Три танкіста В 1930-му році на одну з репетицій трупи зайшов відомий режисер Борис Барнет. Переглянувши всіх молодих артистів, він виділив зі всього колективу лише Миколи Крючкова і вже дуже скоро запропонував йому одну з ролей у своїй підготовку картині «Окраїна». Від подібної пропозиції відмовлятися було нерозумно, а тому незабаром наш сьогоднішній герой приступив до зйомок. У підсумку історичний фільм Бориса Барнета став перепусткою актора в світ радянського кіно. Картина була дуже тепло прийнята глядачами, а тому зовсім скоро нові пропозиції почали надходити акторові одне за іншим.

Зоряний шлях актора Миколи Крючкова, фільмографія

За свою акторську кар’єру Микола Крючков виконав безліч ролей. Він грав в комедіях, мелодрамах, військових фільмах, а також у картинах деяких інших жанрів. Все це в підсумку зумовило популярність актора серед глядачів і режисерів. Завдяки багатьом чудовим фільмів він зумів стати рідною для мільйонів радянських глядачів. А тому його ім’я назавжди залишиться важливою частиною кінематографа тієї далекої епохи.

Микола Гачків, фото Ведучи мову про кращих роботах актора, варто згадати такі картини як «Балада про солдата», «Небесний » тихохода», «Свинарка і пастух», «Хлопець з нашого міста», «Зірка», «Сорок перший», «На кордоні», а також багато інших.

Окремо в цьому списку варто відзначити картину «Трактористи». Ця стрічка стала однією з кращих робіт у кар’єрі актора, а також дозволила йому відкрити свій талант з дещо іншого боку. У фільмі Микола Крючков, а також його партнери по знімальному майданчику Марина Ладиніна, Фаїна Раневська, Петро Алейников та Борис Андрєєв виконали кілька яскравих пісень, які дуже скоро перетворилися на справжні шлягери. Композиції «Три танкіста», «Броня міцна, і танки наші швидкі…» залишаються відомими піснями і в наші дні.

Нагороди актора Миколи Крючкова

Безліч чудових екранних робіт зробили Миколи Крючкова одним з найулюбленіших акторів самого Сталіна. Завдяки цьому, актор із завидною регулярністю отримував різні нагороди і премії. Зокрема, в особистій колекції нашого сьогоднішнього героя є два ордени Леніна, орден Жовтневої революції, Сталінська премія, а також три ордени Трудового червоного прапора та деякі інші нагороди. У різні роки чудовий радянський майстер носив звання Заслуженого та Народного артиста РРФСР, а також Народного артиста СРСР.

Останні роки Миколи Крючкова

Навіть трохи постарівши, Микола Крючков продовжував зніматися в кіно. На пізньому етапі своєї кар’єри радянський актор зіграв у таких відомих стрічках, як «Гусарська балада», «Осінній марафон», «Коли настає вересень», «Сталінград», «Людина на полустанку» та ін.

Микола Крючков був одружений чотири рази

Зніматися в кіно актор продовжував до самої смерті. У 1993-му році він з’явився в картині «Ангели смерті». А вже через рік помер. В той момент талановитому радянському актору вже було вісімдесят три роки.

Особисте життя Миколи Крючкова

У житті актора було чотири шлюбу. Перші дві дружини – Марія Пастухова і Алла Парфоньяк – були актрисами. Від союзу з ними на світ з’явилися сини Миколи Крючкова – Борис і Микола.

Третя дружина актора – спортсменка Зоя Кочановская – загинула під колесами машини прямо на очах у чоловіка. Цей епізод став болючою втратою для Миколи Опанасовича. На тривалий час актор впав у депресію, яка в підсумку вилилася в численні проблеми зі здоров’ям.

Через два роки Микола Крючков одружився в останній раз. Цього разу його обраницею стала асистенткою режисера Лідія Миколаївна. Жінка була набагато молодша за чоловіка, однак, незважаючи на це, їх шлюб був досить щасливим. У подружжя народилася донька Ельвіра. Крючков прожив з новою дружиною до кінця своїх днів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: