Ім’я: Микола Фоменко

Дата народження: 30 квітня 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Ленінград

Діяльність: музикант, актор, теле — і радіоведучий, автогонщик

Вага: 73 кг

Зріст: 176 см

Біографія Миколи Фоменко

Микола Фоменко – це яскравий і талановитий чоловік, успішно реалізував себе в самих різноманітних професій. Глядачі знають його як чудового актора, ведучого, музиканта і навіть автогонщика. В якійсь мірі саме ця багатогранність і є головною особливістю особистості Миколи Фоменко. Адже цей чоловік за своє життя завжди намагався зробити якомога більше.

Дитинство і юність Миколи Фоменко

Микола Фоменко народився в звичайній ленінградської сім’ї. Його батько був відомим фізиком-метеорологом, а мама – колишня балерина – викладачем в Училищі ім. Ваганової.

Микола Фоменко - музикант, автогонщик і актор

З ранніх років майбутній відомий актор відрізнявся вибуховим характером і бунтарським норовом. Він часто пропадав у дворах і потрапляв у різні халепи. А тому в якийсь момент його батьки вирішили направити енергію сина в мирне русло і визначили його в музичну школу. Незабаром до цього додалися ще й виступи ленінградського Театру юнацької творчості, займатися в якому Микола вирішив сам.

Варто відзначити, що метання між театром і музичною сценою були властиві молодому хлопцю з самого дитинства. Пропадаючи на репетиціях і концертах, Микола Фоменко все ніяк не міг вирішити, яке з двох напрямків йому подобається більше. У кінцевому підсумку вибір припав на театр. Та й то лише тому, що ця затія, здавалося, з самого початку приречена на провал. Вся справа в тому, що до сімнадцяти років майбутній актор зовсім не вимовляв букву «Р», а тому на вступ в театральний інститут він навряд чи міг розраховувати.

Однак на вступних іспитах його виручила кмітливість. На невисловлений питання з приводу його дефектів мовлення, Микола відповів, що це не вроджений порок, а просто частина підготовки до ролі «вождя світової революції». Члени вступної комісії оцінили спритність молодого актора, і вже скоро молодий актор був зарахований в майстерню Ігоря Горбачова при Ленінградському інституті театру, музики і кіно.

Тут Микола Фоменко почав осягати всі тонкощі акторської професії, а також виступати в студентських постановках. У цей період його творчі устремління були звернені у бік театру. Однак про музику хлопець теж не забував.

На одному з молодіжних концертів Микола познайомився з двома іншими студентами – Дмитром Рубіним і Максимом Леонідовим. Вони розговорилися, а згодом стали дружити. Через деякий час спільні посиденьки перетворилися на імпровізовані концерти і репетиції. Незабаром на студентській сцені з’явилася молода група «Секрет».

Музична кар’єра Миколи Фоменко і робота в театрі

У середині 80-х група «Секрет» стала дуже популярна серед радянської молоді. Їх концерти проходили при аншлагах, а альбоми розкуповувалися величезними тиражами. Разом з популярністю колективу, популярність накрила і його бас-гітариста – Миколи Фоменко. Наш сьогоднішній герой став одним з кумирів радянської молоді. Його впізнавали на вулицях, просили автографи і завалювали пропозиціями про концертах.

Микола Фоменко та група Секрет Одним словом період існування групи «Секрет» став одним з найяскравіших періодів у житті музиканта. Репетиції та концерти стали частиною повсякденного життя Миколи Фоменко. Однак захопленість музикою, в черговий раз, стала змагатися в його душі з захопленістю театром.

У 1983-му році, лише отримавши диплом, Микола почав виступати в Олександрійському театрі (переважно у постановках свого колишнього наставника Ігоря Горбачова). Тут він з однаковим успіхом виконував як комічні, так і трагічні ролі. В один період особливо популярні стали ті вистави актора, в яких він виконував роль людини без почуття гумору. Під час його виступів у залі стояв безперервний сміх. А фінальні оплески були завжди настільки звучними, що в театрі починали тремтіти стіни.

Зайнятість у театрі в якийсь момент пересилила захопленість музикою, і незабаром Микола Фоменко покинув групу «Секрет». Однак згодом знову повернувся. Повернувся, щоб знову піти. Таким чином, йти і повертатися в музичний колектив стало своєрідною традицією для Миколи Фоменко. Як і в дитинстві, молодик все ніяк не міг визначитися, актор він або музикант?

Ролі Миколи Фоменка у кіно та інші роботи

Свою першу роль в кіно Микола виконав у 1974-му році. Однак епізодична поява в серіалі «Єралаш» стало лише початком великого шляху. У середині 80-х актор став часто з’являтися в кінематографічних стрічках, виконуючи в них найрізноманітніші ролі. Так, в його фільмографії з’явилися такі відомі фільми як «Сирота казанська», «Місячний тато», «Небо в алмазах», «Дванадцять стільців» (в якому він виконав роль Остапа Бендера), «Апостол», «День радіо» та багато інших.

Кожна з названих картин принесла Фоменко нову порцію успіху і популярності. Разом з тим, вже перебуваючи в статусі відомого і визнаного шоумена, актор почав часто з’являтися на радіо і телебаченні, де працював над кількома важливими проектами.

Микола Фоменко палить За видатні успіхи в галузі кіно, телебачення і музики в 1999-му році Микола Фоменко був удостоєний звання Заслуженого артиста РФ.

Кар’єру автогонщика Миколи Фоменко

У середині 90-х новою пристрастю Миколи Фоменко стали автогонки. У 1994-му році він став брати активну участь у підготовці та реалізації проекту «Гонки на виживання», а також займатись із професійними тренерами з автоперегонів. У 1997-му році актор вперше піднявся на п’єдестал у змаганнях з шосейно-кільцевих автогонок.

Згодом Микола ще раз добивався різних успіхів в даному спорті і навіть завойовував звання Чемпіона Росії з автогонок і деякі престижні міжнародні нагороди.

Микола Фоменко має безліч нагород в автоспорті

У 2007-му році він взяв участь в озвучуванні знаменитої гри Need For Speed: ProStreet, а також підготував і випустив російськомовну версію програми Top Gear.

Взимку 2011 Микола Фоменко став керівником інженерного департаменту команди Формули-1 Marussia Virgin Racing.

Особисте життя Миколи Фоменко

За своє життя актор і музикант був одружений чотири рази. Першою його дружиною стала дочка відомого артиста Рема Лебедєва – Олена. Закохані прожили разом п’ять років. За цей час дружина народила Миколі дочку Катерину (нині відома журналістка).

Другою дружиною (і ймовірною причиною розпаду першого шлюбу) стала солістка танцювального ансамблю Людмила Гончарук. Союз танцівниці і музиканта тривав десять років, однак в кінцевому підсумку також розпався.

Микола Фоменко з колишньою дружиною Марією Голубкіної

У середині 1995-го року Микола Фоменко одружився втретє. В цей раз роль коханої музиканта приміряла на себе актриса Марія Голубкіна. У цьому шлюбі у Миколи Фоменко з’явилося ще двоє дітей – донька Анастасія та син Іван.

Четвертою дружиною актора стала Наталія Кутобаева – керівник Прес-служби Ради Федерації і затята прихильниця автоперегонів.

Крім чотирьох дружин і трьох дітей у Миколи Фоменка є ще і дві внучки 2004 та 2005 року народження.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: