Ім’я: Микола Дроздов

Дата народження: 20 червня 1937 р. (79 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Москва

Діяльність: вчений-зоолог, телеведучий, громадський діяч

Вага: 75 кг

Зріст: 178 см

Біографія Миколи Дроздова

Микола Миколайович Дроздов – зоолог, дослідник, беззмінний ведучий телепрограми «У світі тварин» та радіопередачі «Азбука лісу». Має докторський ступінь з біології і кандидатську з географії, що викладає в МДУ. Актор дубляжу іноземних фільмів про природу, відомий публіцист і громадський діяч, член правління WWF Росії.

Микола Дроздов – головний чоловік у світі тварин

Дитинство і родина

Народився Микола в інтелігентній родині, вченого, з давньою історією. Його батько пропрацював багато років на кафедрі органічної хімії столичного 2-го медінституту, мама – лікар-терапевт, помічник видатного кардіолога П. Е. Лукомського, довгі роки пропрацювала в 5-й міській лікарні Москви. І по батьківській, і по материнській лінії у Миколи були відомі своєю хоробрістю, працьовитістю і інтелектом люди: дворяни, гвардійські офіцери, митрополити, прилічених до лику святих, кавалери орденів святої Анни і святого Станіслава. Коли Микола народився в родині вже підростав його старший брат Сергій.

Дитяче фото Миколи Дроздова (в центрі)

Батьки Миколи змогли прищепити синові, що така видатна родовід вимагає від нащадків працьовитості та гідних справ, але ніяк не вихваляння. Вони прищепили йому і любов до природи. Разом з батьком Микола часто ходив у походи, які юному натуралістові здавалися справжньої експедицією – він спостерігав за тваринами і птахами, відзначав зміни в погоді, акуратно заповнював науковий щоденник латинськими термінами. У 12 років Дроздов із задоволенням працював пастухом при табуні кінного заводу в Рязанській області. Якийсь час він навіть мріяв стати кентавром і допытывал тата, яку операцію йому належить зробити для цього. У шкільні місяці він також відвідував гурток з біології Дарвінівського музею, з головою занурюючись в загадковий тваринний світ.

У 12 років Микола Дроздов працював табунщиком

Після школи Микола подав документи на біологічний факультет МГУ. На потоці він познайомився з Володимиром Познером. Через пару років він зробив паузу в навчанні і влаштувався на швейну фабрику – хотів довести батькам, що має не тільки світлу голову, але і вмілі руки. За два роки роботи на швейній фабриці Микола пройшов шлях від учня до майстра з пошиття чоловічого верхнього одягу, після чого з задоволенням повернувся в МДУ. У 1963 році він отримав диплом кафедри біогеографії географічного факультету МДУ, але стіни рідного закладу не покинув – ще два роки навчався в аспірантурі.

Молодий Микола Дроздов

Наукова кар’єра

У 1968 році Дроздов захистив кандидатську і отримав можливість продовжити роботу на кафедрі біогеографії МДУ. На початку 70-х Микола приїхав в австралійське місто Канберра, де стажувався в департаменті зоології при Національному університеті. Про своє перебування тут він пізніше написав книгу «Політ бумеранга». Повернувшись до Москви, Микола продовжив роботу в МДУ, отримав звання молодшого, потім старшого наукового співробітника, а в 1979 році став викладачем кафедри.

Дроздов і Познер разом вчилися на биофаке МДУ

У 1975 році він побував у національних парках республіки Конго (у той час – Заїр), брав участь у ХІІ Генеральній асамблеї Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів в заирском місті Кіншаса, став співробітником комісії по національним паркам. Під час відвідування парків Вірунга і Кахузі-Бьега групі вчених, у яку входив і Дроздов, пощастило вперше в історії зробити фото місцевих гірських горил.

В Австралії

У 1979 році він підкорив вершину Ельбрусу, а рік потому знову відправився в подорож – цього разу він побував на островах Фіджі, Самоа і Тонга.

Видатний дослідник-натураліст

У 1989 році наукова та просвітницька діяльність Дроздова була відзначена комісією вчених-екологів «Глобал-500». Його ім’я було внесено в Почесний список провідних екологів і фахівців з охорони навколишнього середовища всього світу.

Микола Дроздов у «Вечірньому Урганте» В 1992 Микола Миколайович отримав премію «Золота Панда» (аналог голлівудського «Оскара» для фільмів про природу і тварин) за створений спільно з ВПС фільм «Царство російського ведмедя» на фестивалі в Брістолі (Великобританія).

У 1993 році він ступив на льоди Північного полюса, прибувши туди на російському криголамі «Ямал», і вивчив Північний морський шлях. Через два роки досліджував узбережжі Аляски і Канади на кораблі «Дискаверер». Разом з колегами Дроздов побував на Камчатці, Курильських островах, Далекому Сході, піднімався на гори Паміру і Тянь-Шаню, бродив по пустелі Каракуми. Результати своїх експедицій та досліджень Микола Миколайович описав у своїх численних науково-популярних статтях і книгах.

Микола Дроздов написав десятки книг для юних і дорослих читачів

У 1995 році вчений-біогеограф був нагороджений медаллю ім. Альберта Ейнштейна і премією ЮНЕСКО за багаторічну популяризацію науки. У цьому ж році його включили до вченої склад Нью-Йоркської Академії наук, а п’ять років потому Дроздов отримав звання члена Російської Академії природничих наук і Російської екологічної академії.

Дроздов входить в правління російського філії WWF

У 2000 році Микола Миколайович захистив докторську дисертацію з біології, після чого став професором МДУ. Студенти з незмінним інтересом слухали його лекції з екології, охорони природи, орнітології та біогеографії світу.

Дроздов порозуміється з будь-яким звіром

Серйозний внесок Дроздова в науку значний і незаперечним, однак більшість знає і любить його як чудового ведучого телевізійної програми «В світі тварин». Все почалося в 1968 році, коли Дроздова запросили туди в якості виступаючого журналіста. У 1977 році він став сценаристом та ведучим. В гості до енму приходили відомі на весь світ мандрівники й учені: Тур Хейєрдал, Жак-Ів Кусто, Бернгард Гржимек, Джон Спаркс і Джеральд Даррелл.

Посмішку Дроздова прекрасно знають всі телеглядачі

Любов до тварин і природи відчувалася в кожному слові Миколи Миколайовича, що неймовірно сподобалося всім любителям фауни. Доброта, харизма Дроздова, вміння захопити цікавою розповіддю, гумор і доскональне знання теми допомогли йому завоювати любов телеглядачів на довгі роки. У 1996 році передача «У світі тварин» була нагороджена премією фонду «Академія російського телебачення» в номінації «Краща просвітницька програма».

«У світі тварин» з Миколою Дроздовим. Випуск №56 Крім того, Микола Миколайович є творцем кількох фільмів про тварин та середовища їх проживання («сторінками Червоної Книги», «Еталони біосфери», «Рідкісні тварини»), а також ведучим передачі «Азбука ліси» на радіостанції «Дитяче радіо». Виступає вчений як науковий консультант: з його допомогою були створені документально-пізнавальні фільми про тварин «Рікі-Тікі-Таві» і «Чорна гора», також Микола Миколайович озвучував серію фільмів «Жива природа» виробництва ВВС.

Візитна картка провідного Дроздова – голос

Відмінна фізична форма і доскональне знання природи Дроздову дозволили взяти участь в 4-м і 5-м сезонах телевізійного шоу «Останній герой». Правда, в одному з сезонів він змусив глядачів засумніватися в знаннях зоології. Разом з Кирилом Толмацким він зловив отруйних жаб. Їх можна перетворити у їстівних, попередньо сполоснувши шкуру, але, на жаль, мисливці зробили це не дуже ретельно, і вся знімальна група отруїлася. Але видно Дроздова і ДеЦла тут не було – надто мало прісної води було в їх розпорядженні. Тим не менше, час, проведений на острові, Дроздов назвав кращим відпусткою у своєму житті. До речі, по закінченні проекту він отримав приз глядацьких симпатій.

Неймовірні пригоди Миколи Дроздова В 2005 році Дроздов увійшов до складу команди ведучих телеканалу «Перший» у ювілейній серії ігор передачі «Що? Де? Коли?».

Крім діяльності у стінах МДУ, Микола Миколайович бере активну участь в політичному житті країни – у 2014 році він став депутатом Громадської палати РФ V скликання.

Особисте життя Миколи Дроздова

Сильна завантаженість на роботі, багатоденні відрядження по куточках земної кулі не давали Дроздову можливість знайти другу половинку. Друзі вченого і мандрівника всерйоз вважали, що дружиною Миколи Миколайовича стане дівчина з далеких країн. Однак свою любов Дроздов знайшов по сусідству – в тому ж будинку, де жив сам, але все-таки «трохи в подорожі», як жартував сам ведучий.

Микола Дроздов з дружиною

З Тетяною Петрівною Микола Миколайович познайомився в ліфті і з тих пір не розлучався. У подружжя народилися дві дочки. Батькове захоплення природою і тваринами знайшло в них продовження: Надія – географ, кілька років вела передачу «Дуже далеке Підмосков’ї», Олена – лікує тварин у ветеринарній клініці.

«Наодинці з усіма»: Микола Дроздов (2015 рік) В паузах між лекціями і зйомками Микола Миколайович віддається ще одному хобі – виконання російських романсів і народних пісень. Результатом його захоплення став вихід диска «Ви чули, як співає Дроздов?» (2005 рік), обкладинку якого оформив Нікас Сафронов. Поштовхом до випуску диска стало виконання «Пісеньки капітана» в одному з випусків реаліті-шоу «Останній герой». Незважаючи на позитивні відгуки про альбом, нових платівок провідний випускати більше не збирався.

У домашній обстановці

Але голос Дроздова, так добре знайомий всім російським телеглядачам, можна почути ще й у кіно, точніше, в мультиках: він брав участь у дубляжі «Зверополиса», «У пошуках Дорі», «Пригоди бобренка», «Одного разу в лісі».

«Зверополис»: Микола Дроздов озвучив трейлер і подарував голос лінивцеві Дроздов веде дуже активний спосіб життя: любить скупатися в ополонці, покататися на лижах, не забуває і про дитяче захоплення – верховій їзді. І, напевно, нікого не здивує, що Микола Миколайович вже багато років переконаний вегетаріанець.

Дроздов став вегетаріанцем у далекому 1975 році

Микола Дроздов зараз

У жовтні 2014 Дроздов виступив у естрадної мініатюрі «Із зіркою» в програмі «КВК» (команда «Союз»). Багато в чому завдяки цьому виступу в тому році «Союз» вийшов у фінал Вищої ліги КВН.

Микола Дроздов в КВН В кінці листопада 2016 р. Дроздов став учасником ДТП. Він повертався з дачі і у самого будинку зачепив яка переходила дорогу жінку крилом автомобіля. Микола разом з постраждалою дочекався медиків і дуже переживав за її стан. На щастя, жінка не отримала серйозних травм.

Сьогодні Микола Дроздов як і раніше веде «В світі тварин»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: