Ім’я: Микола Бурляєв

Дата народження: 3 серпня 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор, режисер, сценарист, поет

Вага: 80 кг

Зріст: 173 см

Біографія Миколи Бурляєва

Дитинство Миколи Бурляєва

Коля народився в Москві. Його родина мала відношення до кіно. Так, його баба та дід були акторами, що працювали в пересувному театрі ще в дореволюційний час. Їх творчим псевдонімом була прізвище Филиповские. У Москві сім’я жила в комунальній квартирі в районі Центрального телеграфу.

Микола хотів з дитинства стати актором, але батьки вважали, що це неможливо із-за його заїкання. Справа в тому, що в п’ятирічному віці хлопчик був дуже наляканий, після чого і почав заїкатися. Природно, що він комплексував з-за цього недоліку.

У Колі було два старших брата – Геннадій і Борис. Геннадій серйозно захоплювався шахами. Коли Таль і Ботвинник боролися за чемпіонський титул, він був зв’язковим пересував фігури на дошці і носив запис ходів від гросмейстерів до прес-бюро.

Перші ролі Миколи Бурляєва

Брат Борис був старший за Миколу всього на два роки. Коли він навчався в четвертому класі, почав зніматися в кіно. Спочатку це була роль у кінофільмі «Два друга», а потім він отримав роль в картині «Сім’я Ульянових», де з’явився в образі молодшого родича Леніна – Дмитра.

Актор Микола Бурляєв в молодості

У 1957-му Коля з братом разом прийняв участь у пробах до фільму «Урок історії». Це був радянсько-болгарський фільм. Роль віддали Борису. Безумовно, Микола Бурляєв був засмучений. Він вирішив не мріяти про акторській кар’єрі. Батькам хлопчик заявив, що стане архітектором.

Вже в шостому класі Коля випадково зустрівся на вулиці з випускником Вдіку Андрієм Кончаловським. Він запропонував підлітку роль у своїй випускний картині. Микола, звичайно ж, дав згоду і почав зніматися. Це був сумний і поетичний короткометражний фільм з назвою «Хлопчик і голуб». Бурляєв зіграв головну роль. У 1962-му фестиваль у Венеції визнав цю картину гідною призу «Лев святого Марка».

Кар’єра актора Миколи Бурляєва

На зйомках кінострічки «Хлопчик і голуб» Микола познайомився з професіоналом, актором театру Моссовета – Володимиром Шуруповым. Після зйомок він навів підлітка в театр, де той і почав працювати. Він грав на сцені більш чотирьох років. Режисером театру у ті роки був Юрій Завадський. Він зайняв Бурляєва в постановці «Ленінградський проспект». Головна роль у виставі – це Василь Павлович Забродін, якого грав Микола Мордвинов, титулований і могутній актор. Коля представляв на сцені його онука. Коли актор Мордвинов помер, Микола пішов з театру.

Актор-початківець завжди з вдячністю згадував сцену. У той час йому пощастило познайомитися з такими акторами, як Л. Орлова, Ф. Раневська, Ст. Марецька, Р. Плятт та ін. Школу Бурляєв закінчив у 1964-му і відразу вступив на другий курс Щукінського училища, де навчався разом з Микитою Михалковим і Анастасією Вертинській.

Лінія життя. Микола Бурляєв Міхалков-Кончаловський був у дружніх стосунках з Андрієм Тарковським, і той не раз бачив його картину «Хлопчик і голуб». Коли Тарковський зібрався знімати «Іванове дитинство», Кончаловський запропонував йому взяти на головну роль Миколи. Після першого ж знайомства з Тарковським, він закохався в нього, вважав його доленосним для себе людиною. У фільмі Бурляєв зіграв хлопчика-оборвыша, маленького месника, жертву війни. На фестивалі у Венеції кінокартина була відзначена в номінації «За кращу режисуру».

Актор-початківець завжди з вдячністю згадував сцену. У той час йому пощастило Коли Тарковський почав готуватися до зйомок «Андрія Рубльова», він знову запросив Бурляєва, який зіграв там Бориску. Бориска був сином майстрового, померлого в мор. Він взявся відлити дзвін замість батька. Роль була зіграна азартно і натхненно. На жаль, картину заборонили. Вона лягла на полицю на п’ять років. У прокат вийшов у 1971-му, а в 1988-му фільм перейменували в «Пристрасті за Андрієм».

Актор Микола Бурляєв з першою дружиною Наталею Варлей

У 1972-му була готова ще одна картина за участю Бурляєва – «Перевірки на дорогах». Щоправда його роль там була невеликою. Ця картина теж лягла на полицю. Вийшла у прокат вона тільки у 1985-му. В «Гравці» Микола зіграв Олексія Івановича. Це була складна роль для молодого актора, проте режисер хотів представити в картині героя саме молодим, таким, яким його описує Достоєвський.

Бурляєв – режисер

У 1976-му Бурляєв отримав диплом Вдіку, ставши режисером. «Ванька-Каїн» був його дипломною роботою. У 1984-му Микола Петрович взяв участь у зйомках фільму «Військово-польовий роман». Він зіграв там Сашу Нетужилина. Ця кінострічка отримала більше десятка міжнародних нагород.

Актор-початківець завжди з вдячністю згадував сцену. У той час йому пощастило В 1987-му режисер Бурляєв закінчив роботу над фільмом «Лермонтов». Він був не тільки режисером картини, але ще й сценаристом і виконавцем головної ролі. На жаль, оцінка фільму була негативною, тому він жодного разу не з’являвся на телебаченні. Бурляєв був звинувачений у «націоналістичному екстремізмі».

У 1990-му Миколи Петровича запросили для зйомок у фільмі «Майстер і Маргарита» в ролі Ієшуа.

Микола Бурляєв читає вірші В якості режисера Бурляєв продовжив роботу на «Білорусьфільмі». Він зняв кінокартину «Все попереду». Пізніше він разом з Володимиром Гостюхиным і Віктором Туровым вирішив створити кіноцентр «Російський фільм». Незабаром ними був створений Міжнародний кінофестиваль «Золотий витязь». Вперше він пройшов у Москві, а другий раз вже в Нові-Саді – югославському місті. У 2001-му Бурляєв очолив кіностудію «Вітчизна». З 2010-го він став членом Патріаршої ради з питань культури.

Особисте життя Миколи Бурляєва

У Миколи Петровича було три шлюбу. Першою дружиною є Наталія Варлей. У них не було спільних дітей. Вдруге він одружився на Бондарчук Наталії, ставши зятем відомого режисера. Вона теж режисер і актриса. В шлюбі з’явилося двоє дітей – Марія і Іван. Марія, як батьки, стала актрисою. Вона закінчила ГІТІС і виходить на сцену Театру імені Маяковського. Іван закінчив консерваторію і став композитором.

Третьою дружиною Бурляєва теж стала актриса – це Інга Шатова Олегівна. Вона допомагає чоловікові, працюючи директором кінофоруму «Золотий витязь». У них двоє спільних дітей – син і донька. Дочка народилася, коли Миколі Петровичу було п’ятдесят років. Так само у нього є син Георгій. Всі діти, як вважає багатодітний батько, дуже талановиті. Зі своїми колишніми дружинами у Бурляєва залишилися добрі стосунки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: