Ім’я: Микола Басков

Дата народження: 15 жовтня 1976 р. (40 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Балашиха, Московська область

Діяльність: оперний і естрадний співак, телеведучий

Вага: 73 кг

Зріст: 176 см

Біографія Миколи Баскова

Микола народився в Росії, але деякий час жив за кордоном. Коли майбутньому співакові виповнилося два роки, його батько Віктор Володимирович закінчив Військову академію імені Фрунзе і з сім’єю переїхав в НДР, де повинен був проходити службу. Басков-старший п’ять років служив у Дрездені, Кенигсбрюке. Він почав командиром взводу і доріс до заступника командира дивізії. Пізніше закінчив Військову академію Генерального штабу ЗС Росії.

Мама Баскова Олена Миколаївна за фахом викладач математики. А в Німеччині працювала диктором на телебаченні.

Музикою Микола почав займатися в п’ять років. Вдома з мамою він вивчив нотну грамоту. У перший клас школи майбутній артист пішов у НДР, а вже у другому навчався в Кизилі. Одночасно поступив в музичну школу.

Невдалий досвід

Ну а перший досвід виходу на сцену, каже Микола, взагалі не вдався. «Я був у другому класі, – згадує артист, – і мені доручили вивчити і розповісти вірш на шкільному ранку. Я досі пам’ятаю ці рядки: «Годинникар, примруживши око, лагодить годинники для нас». Але розповісти я так і не зміг. Як тільки відкрили завісу, я злякався, розревівся й утік за куліси».

А от далі, по сьомий клас Микола Басков навчався в місті Новосибірську. Одночасно почав свою сценічну кар’єру. Він виступав на сцені Музичного театру юного актора, яким керував А.с Федоров. Разом з трупою він побував на гастролях в Ізраїлі, Швейцарії, США, Франції.

Співак та шоумен

Але вже тоді музикант зрозумів, що пов’яже своє життя з мистецтвом. У 1996 році Микола вступив в академію музики імені Гнесіних. Його вчила вокалу заслужена артистка Росії Л. Шехова. Так само він брав участь у майстер-класі Хосе Каррераса. Тоді ж артист став лауреатом престижного іспанського конкурсу «Grand voce» і три рази отримав премію «Овація» як «Золотий голос Росії».

У 1997 році Микола став лауреатом першого Всеросійського конкурсу молодих виконавців романсу «Романсіада». А через рік він вже лауреат Першої премії Всеукраїнського конкурсу початківців оперних співаків. В цей час його запросили виконати партію Ленського в опері «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського на сцені Великого театру.

Стрімкий стрибок

Премії починають сипатися в скарбничку Миколи Баскова як з рогу достатку. У 1999 році артист став лауреатом Другої премії на іспанському конкурсі Grande Voce. Ну а через рік співак вже починає знімати відеокліпи. Пішов ролик на пісню «Пам’яті Карузо». І саме він допоміг швидко підкорити музичний олімп Росії. Відео зайняло перші місця у російських хіт-парадах на радіо і телебаченні. Тут кар’єра Миколи почала виходити за рамки академічних залів, кількість його шанувальників почало стрімко зростати. Диски з його піснями розходилися мільйонними тиражами. У підсумку він став першим і поки єдиним співаком в Росії, який співає і в стилі Crossover і в стилі Pop. Кожна композиція стає хітом і штурмує рядки хіт-парадів, кліпи ж котуються на престижних музичних каналах. Артист багато разів отримував Національні премії «Овація», «МУЗ-ТВ», «Золотий Грамофон», «Стиль» і «Співак року».

З Оксаною Федоровою

У 2001 році Басков влаштувався солістом оперної трупи Великого театру. Одночасно він отримав диплом Гнесинки (клас камерного і оперного співу) і поступив в аспірантуру, але вже Московської консерваторії імені Петра Чайковського. Через три роки він успішно звідти випускається і отримує золоту медаль.

Втім, у Великому театрі Микола Басков надовго не затримався. У тому ж 2003 році він залишив трупу. Після цього він став працювати в оперних театрах Йошкар-Оли і Нижнього Новгорода.

Микола Басков на відео Тут же артист починає підкорювати російське телебачення. Влітку 2003 року він став вести телепроект на ТНТ «Дом 1». Трохи пізніше його місце зайняла Світлана Хоркіна.

Зіркові колеги

До речі, в 2000 році відбулася доленосна зустріч, яка змінила життя Миколи Баскова. Він познайомився з легенди світової опери і великим сопрано 20-го століття Монсеррат Кабальє. Музиканти дали багато спільних виступів, після чого пані Кабальє запропонувала артистові зайнятися удосконаленням вокальної техніки. З величезного кількість оперних виконавців Монсеррат вибрала саме Миколи Баскова. Він був не тільки її єдиним учнем, але і колегою по сцені, причому і в наші дні. Вони разом співали на відомих оперних сценах Італії, Іспанії, Швейцарії, Німеччини та інших країн. Іноземна преса неодноразово помічала унікальний тембр голосу російського співака, його блискучу техніку, широкий діапазон, а також почуття стилю і артистизм.

Важливо, що протягом багатьох років Микола був учнем Монсеррат Кабальє в Барселоні. Він брав участь у ряді оперних вистав іспанського міста, а в Мадриді співав разом з донькою Монсеррат Кабальє – Марті Монсеррат.

В цей час Микола Басков в основному виконував класичні твори, давав багато концертів на естраді, де співав оперні арії, мюзикли, неаполітанські пісні, а вже потім перейшов на сучасну поп і естрадну музику. Одночасно гастролював не тільки по містах Росії, але і з країн ближнього і далекого зарубіжжя.

Навесні 2009 року артистові було присвоєно звання Народного артиста Росії, указом президента Дмитра Медведєва. Пізніше йому дали почесне звання «Народний артист Молдови».

Микола Басков на сцені За свою кар’єру Микола Басков випустив 12 дисків. А крім цього, не раз з’являвся на екранах в якості актора. Він взяв участь у зйомках 12 картин. В основному, це мюзикли, серед яких «Попелюшка», «Снігова королева», «обручка», «Золотий ключик», «Морозко» та «Червона шапочка».

Особисте життя

У 2001 році Микола Басков одружився на дочці свого продюсера, громадського діяча і відомого підприємця Бориса Шпігеля Світлані. В шлюбі 24 квітня 2006 року народився син Броніслав. Але спільне життя не вдалася, і в листопаді пара почала шлюборозлучний процес. Він завершився лише через півроку.

Через пару місяців артист оголосив про свої заручини зі знаменитої російської красунею Оксаною Федоровою. Роман відбувався публічно, проте, про весілля довгий час навіть не йшлося. У підсумку, в березні 2011 року Оксана і Микола зізналися прилюдно, що розлучаються.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: