Ім’я: Микита Михайлівський

Дата народження: 8 квітня 1964 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 24 квітня 1991 року (27 років)

Діяльність: актор

Біографія Микити Михайлівського

Микита Михайлівський – це незвичайний актор. Він прожив коротке, але дуже яскраве життя, а тому багато років потому, його ім’я все також розбурхує серця мільйонів глядачів. Незважаючи на той факт, що Микити вже давно немає з нами, його пам’ятають і люблять. Саме з цієї причини сьогодні ми вирішили вибрати його головним героєм нашої статті.

Ранні роки, дитинство і родина Микити Михайлівського

Микита Олександрович Михайлівський з’явився на світ 8 квітня 1964 року в Ленінграді. Його батько пішов з сім’ї, коли хлопчикові було всього кілька років зроду. Згодом наш сьогоднішній герой виховувався з матір’ю і вітчимом, які завжди приділяли велику увагу житті хлопчика. Саме вони допомогли юному Микиті Михайлівському вперше пробитися у світ радянського мистецтва.

Мама – фотомодель Алевтина Сергєєва – влаштувала сина в один з ленінградських агентств, де він вже з дитячих років успішно працював манекенником. А вітчим – відомий режисер Віктор Сергєєв – допоміг хлопчику пробитися в кіно. Саме тому свою першу екранну роль наш сьогоднішній герой зіграв дуже рано. У п’ять років він відзначився в картині «Ніч на 14-й паралелі», в рамках якої з’явився лише епізодично. Після цього талановитого молодого хлопця стали часто запрошувати різні радянські режисери. Однак сам Микита все ж вважав за краще зосередитися на навчанні.

Микита Михайлівський в дитинстві

Незважаючи на це, в кіно він з’являвся досить-таки часто. У 1974-му році десятирічний хлопець виконав невелику роль в картині «П’ятірка за літо», а вже через рік зіграв сина головних героїв у фільмі «Освідчення в коханні». Після цього актор знімався приблизно раз на рік.

Протягом трьох років на екрани вийшло чотири фільми з участю нашого сьогоднішнього героя. Однак справжню славу акторові принесла тільки одна робота – лірична картина «Вам і не снилося», яка буквально перекинулася з ніг на голову весь його світ.

Визнання і слава актора Микити Михайлівського, фільмографія

Стрічка Іллі Фрэза з Микитою Михайлівським і Тетяною Аксютой в головних ролях вийшла на екрани в 1980-му році. Відразу після релізу картини її подивилися більше 26 мільйонів чоловік. Ліричний фільм, що оповідає про перше кохання двох школярів, став справжнім хітом кінопрокату. Глядачі шикувалися в черги біля кінотеатрів, а критики і журналісти не скупилися на епітети, восславляя творців фільму.

У результаті вже незабаром стрічка «Вам і не снилося» була визнана кращим фільмом року за версією журналу «Радянський екран». Згодом картина була показана в США і деяких інших західних країнах, де також викликала дуже теплі відгуки у середовищі глядачів.

Пам’яті Микити Михайлівського. Відеокліп. У підсумку після релізу картини Микита Михайлівський став справжньою зіркою. На нього несподівано обрушилася величезна популярність. Протягом лічених тижнів з маловідомого актора наш сьогоднішній герой перетворився в одну з головних зірок радянського екрану.

У 1981-му році актор легко і майже граючись вступив в ЛГИТМИК. Йому пророкували велике майбутнє, проте слава, здавалося, обтяжувала актора. Після цього Микита на декілька років випав із системи радянського кінематографа і в прямому сенсі пішов у підпілля. Михайлівський став активним учасником андеграундної культури Ленінграда, а також одним із засновників неформатною студії «Театр-театр».

Микита поспішав жити, проте, за словами друзів і знайомих, передчував швидкий кінець. Немов перейнявши долю Романа Лавочкіна – свого екранного героя у фільмі «Вам і не снилося» – актор постійно ходив з навислої над ним печаткою року. Згодом, більш детально переглядаючи цю кінострічку, глядачі і критики неодноразово дивувалися тому, яка величезна кількість смертельних ознак можна відшукати в цьому фільмі. Зокрема, в одній зі сцен, герой у виконанні Дмитра Полонського, дивлячись на що минає Микиту, говорить слова: «Шкода товариша. Пішов молодим». Згодом в епізоді, коли головні герої залишаються наодинці, дівчина Катя вимовляє фразу «Все. Може виживеш», на що герой Михайлівського відповідає – «Не виживу».

Микита Михайлівський. Сонячного хлопчика. Любителі забобонів часто кажуть, що граючи смерть на екрані, актор переносить її в реальне життя. У випадку з Микитою Михайлівським так і сталося. Хоча картину «Вам і не снилося» часто називають фатальною. Вся справа в тому, що ні один з головних героїв картини згодом не зміг яскраво проявити себе в інших екранних ролях. Тетяна Аксюта зіграла згодом лише в кількох невеликих фільмах. А актор Вадим Курков, який виконав у фільмі «Вам і не снилося» роль Сашка, і зовсім трагічно помер в автомобільній аварії.

Останні роки і причина смерті Микити Михайлівського

В кінцевому підсумку смерть знайшла також і Микиту Михайлівського. У період з 1985-го по 1990-й актор зіграв ще дев’ять екранних ролей. Однак відомими і популярними стали лише деякі роботи актора – в картинах «Заради декількох рядків», «Акселераткою», «Міс мільйонерка», «Парасолька для молодят». Микита знімався разом з такими акторами, як Олексій Баталов, Віра Глаголєва, Нийоле Ожелите, Микола Караченцов і іншими.

В результаті кар’єра актора обірвалася, практично не розпочавшись. У 1990-му році у актора був діагностований лейкоз, а тому дуже скоро Микита Михайлівський відправився на лікування в Англію.

Могила актора Микити Михайлівського

Йому потрібна дорога пересадка кісткового мозку, а тому гроші на операцію збирали всім світом. Кажуть, що певну частину коштів на лікування відомого актора направили Борис Єльцин, Гаррі Каспаров і навіть Маргарет Тетчер. Однак все це все одно залишилося пустим. Наприкінці квітня 1991 року актор помер у лікарні.

Особисте життя Микити Михайлівського

Незважаючи на те, що життєвий шлях актора був дуже коротким, у його біографії є два шлюбу. Першою дружиною актора стала його давня подруга Настя Михайлівська (нині відома актриса і модельєр). Від цього союзу на світ з’явилася донька Софія. Але це не зупинило молодого подружжя разом.

Згодом другою дружиною актора стала художник по костюмах Катерина Михайловська. Крім того, у Микити є також позашлюбний син Сергій, про існування якого він так і не дізнався.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: