Ім’я: Микита Білих

Дата народження: 13 червня 1975 р. (41 рік)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Перм р.

Діяльність: політик, економіст

Вага: 95 кг

Зріст: 178 см

Біографія Микити Білих

Микита Юрійович Білих – екс-губернатор Кіровської області, ведучий радіопрограми «Щоденник губернатора», колишній голова партії «Союз правих сил». Був відправлений у відставку в липні 2016 року у зв’язку з корупційним скандалом. Наступник – Ігор Васильєв.

На фото: екс-губернатор Микита Бєлих

Дитинство Микити Білих

Микита народився в сім’ї головного металурга Моторобудівного конструкторського бюро» на заводі імені Свердлова і викладача університету. Тато – кандидат технічних наук, а мама – кандидат хімічних наук. У Микити є старший брат Олександр (зараз значиться прокурором Пермського краю).

Дитяче фото Микити Білих

Білих закінчив школу з фізико-математичним ухилом, з золотою медаллю. Після цього він поступив на економічний та юридичний факультети Пермського державного університету. Варто відзначити, що обидва факультету майбутній політик вступив одночасно. Але навчання на юридичному пізніше довелося залишити, оскільки Білих просто не впорався з навантаженням. Економічної факультет хлопець закінчив з червоним дипломом. Далі Микита вступив до аспірантури і відправився в Оксфорд на стажування, де вдосконалював свої навички економіста.

Починав Микита Білих журналістом на телебаченні. А в 1993 році він заснував інвестиційну компанію під назвою «Фін-Іст». Через п’ять років Білих став віце-президентом Фінансово-продуктивної групи Пермської області.

Бізнес-секрети Микити Білих

Союз Правих Сил

У 2001 році Микита став головою Пермської організації партії Союз правих сил. І в тому ж році його обрали депутатом обласної Законодавчих зборів. Він числився в комітеті з економічної політики і податків.

А в березні 2004 року, як тільки губернатор Пермської області Юрій Трутнєв став міністром природних ресурсів, Микита Білих був призначений віце-губернатором Пермської області.

В середині 2005 року Білих обрали головою партії СПС. І тут же він подав у відставку, пішов з посади віце-губернатора. Через півтора року він пройшов у Законодавчі збори Пермської області за списком Союзу правих сил.

З 2005 по 2008 рік Микита Білих очолював Союз Правих Сил

У вересні 2008 року Микита Бєлих заявив, що йде з посади голови СПС і виходить з партії. Тоді Борис Нємцов сказав: «Я з повагою ставлюся до вибору Микити Білих. Його вирішення означає, що він не планує брати участь у фальш-проекті. СПС зараз стане маріонеткою, якою будуть управляти кремлівські ляльководи. І я в цій партії не залишуся». Білих в своєму ЖЖ написав, що не хоче бачити себе в проекті Кремля і вважає, що держава не повинна керувати партіями.

Микита Білих: «Держава не повинна керувати партіями»

Губернатор Кіровської області

У грудні 2008 року кандидатура Микити Білих була внесена президентом Дмитром Медведєвим на розгляд Кіровського Заксобранія на посаду губернатора. У тому ж місяці Микита склав депутатські повноваження в Пермському краї. Через кілька днів Заксобраніе Кіровської області наділило Білих повноваженнями губернатора. Інавгурація пройшла в січні 2009 року.

Микита Білих нагороджує керівництво кіровської фабрики іграшок «Весна»

Через рік глава регіону відзвітував про свою роботу, але вже через три роки рамках кримінальної справи, по якій розслідували факт продажу урядом області 25,5% акцій «Уржумського спиртоводочного заводу» в 2010 році холдингу «Система глобус» за заниженою ціною, в кабінеті Микити Білих і будинки були проведені обшуки. Політика допитали як свідка.

До речі, за рейтингом порталу goslyudi.ru Микита Білих був чи не найпопулярнішим политблогером Росії.

Микита Білих і звинувачення в плагіаті

Фонд «Історична пам’ять» в травні 2011 року на адресу Микити Білих висунув звинувачення в плагіаті. У наукових статтях політика, для підготовки кандидатської дисертації «Особливості формування і функціонування табірної економіки 1938 – 1953 років», була запозичена інформація в історика-краєзнавця Кірова Ст. Веремьева, причому посилань на автора не було. Фонд просив прийняти необхідні заходи. Втім, в самій кандидатської ніяких запозичень не виявлено.

«Диссернет»: таблиця плагіату в кандидатській Микити Білих

Тоді ж Микита Бєлих заявив, що фонд за плагіат прийняв інформацію, яка заснована на однакових джерелах. І тут же подав заяву автора Веремьева, в якому підтверджено відсутність плагіату, тобто він не пред’являв Білих претензії. Причому, за словами Микити, посилання на автора була в монографіях.

Причому, ці тези директор фонду Олександр Дюков назвав «безпорадними». Він заявив, якщо немає претензій з боку автора Веремьева, то це не відміняє наявність плагіату в роботах і, тим більше «нездатність до самостійного дослідження та наукової непорядності». Крім цього, було додано, що посилання повинні бути і в статтях та монографіях. Дюков особливо підкреслив, що в працях Веремьева і Білих співпадали цілі шматки тексту.

Микита Бєлих про злочинності В підсумку, експертиза показала, що звинувачення в плагіаті бездоказові. При цьому, обвинувальний лист досить упереджено і в ньому присутні фактичні помилки.

Варто відзначити, що кандидатську Микита Білих все одно захистив.

Конфлікт Микити Білих з КПРФ

Негативну оцінку роботи губернатора Кіровської області отримав від місцевого обкому КПРФ. У 2012 році комуністи влаштували в регіоні низку протестних заходів проти Микити Білих. Збирали активісти та підписи за відставку губернатора. Чолі регіоні висунули претензії з декількох питань: допущення збройного конфлікту в селищі Демьяново, проведення в області реформи охорони здоров’я, в результаті якої скоротилася кількість лікарень, а так само погіршення роботи сільського господарства.

Протистояння кіровських комуністів і Микити Білих

Про кризової ситуації в регіоні комуніст Сергій Мамаєв доповів на засіданні Держдуми. У соціально-економічних проблемах Кіровської області звинуватили Микиту Бєлих. У відповідь на таке звинувачення політик подав позов до суду, щоб захистити свою честь, гідність та ділову репутацію. Микита зажадав стягнути з Мамаєва компенсацію за моральну шкоду – один мільйон рублів. Але суд постановив стягнути з Сергія Мамаєва всього 90 тисяч рублів в якості компенсації.

У Микити є почесні нагороди. У 2010 році йому вручили пам’ятний знак «За заслуги» від Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків. А в 2012 році політик отримав медаль «За заслуги в проведенні Всеросійського перепису населення 2010 року».

Микита Білих захоплюється спортом

Особисте життя Микити Білих

Микита Білих одружений. Його дружину звуть Елла Юріївна. Вона займається бізнесом в Пермі. У шлюбі народилися три сини. Старший Юрко навчається у Великобританії, два молодших Олександр і Степан живуть з мамою в Пермі.

Микита Бєлих з синами

Микита Білих і корупційний скандал

У вересні 2014 року Микита Білих був переобраний на другий термін.

Микита Бєлих: інтерв’ю Ввечері 24 червня 2016 року Микита Білих був затриманий в одному з московських ресторанів за отримання хабара в розмірі 400 тисяч євро від представників підконтрольного йому «Нововятского лижного комбінату». На засіданні суду, яке відбулося на наступний день, губернатор не визнавав свою вину і стверджував, що гроші призначалися на потреби Кірова. Суд постановив заарештувати Микиту Бєлих на 2 місяці в якості запобіжного заходу.

Влітку 2016 року губернатор Микита Бєлих був заарештований за отримання хабара

28 липня 2016 року Володимир Путін провів низку кадрових перестановок. Микита Білих був очікувано звільнений з поста губернатора. Головою Кіровської області був призначений глава Росреестра Ігор Васильєв.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: