Ім’я: Михайло Єфремов

Дата народження: 10 листопада 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 83 кг

Зріст: 182 см

Біографія Михайла Єфремова

Михайло Олегович Єфремов – актор, особливого представлення не потребує. На його рахунку – більше 150-ти робіт у кіно і театрі. Його вроджена харизма і ні з чим не порівнянна манера гри змушують глядачів з нетерпінням чекати його появи в кадрі.

Геніальний актор Михайло Єфремов

Дитинство і перші ролі

Михайло з’явився на світ в театральній родині. Його батько – легендарний актор і режисер Олег Єфремов, мама – актриса театру «Современник» Алла Покровська. Дід, Борис Покровський, був оперним режисером.

Михайло Єфремов з батьком, Олегом Єфремовим

Вихованням Михайла займалися, здебільшого, бабуся і дідусь, які жили на одній сходовій площадці з його батьками. Батько ж, за словами актора, був для нього якимось «вищим суддею». Щотижня хлопчик складав лист, в якому відбивав свої успіхи в навчанні і ділився цими подіями, і відносив його в сусідню квартиру.

Михайло Єфремов з матір'ю, Аллою Покровській

Правда, в дитинстві Михайло Єфремов, відмінно знав «виворіт» акторської справи, не горів бажанням продовжувати сімейну традицію. Завітавши з екскурсією таксопарк, якийсь час він мріяв стати таксистом і марив «моторами і залозками». Але, як говориться, гени взяли своє, і на сцені Михайло дебютував рано. Першою постановкою з його участю став Мхатівський спектакль «Йдучи, озирнись!», першим фільмом – драма «Дні хірурга Мишкіна», де 13-річний Єфремов зіграв головного героя (роль якого, до речі, виконав його батько) у дитинстві.

Перша роль Михайла Єфремова в кіно («Дні хірурга Мишкіна»)

У 1978 році на екрани вийшов фільм «Коли я стану велетнем» – зворушлива історія про підліткової любові і моральних орієнтирах. 15-річний Міша зіграв «першу скрипку» – непоказного, невисокого, але привабливого хулігана Петю Копєйкіна, закоханого в однокласницю. Глядачі були вражені поєднанням дитячої наївності і зрілої мудрості, яка так тонко передав юний актор. Багато в чому це була заслузі Олега Єфремова, який наполегливо домагався від сина максимального втілення режисерської задумки.

Кадр з фільму «Коли я стану велетнем»

Наступною знаковою роллю став Андрій Лоскутов з зворушливого фільму «Все навпаки», який розповів мільйонів радянських глядачів про історію двох дев’ятикласників, Андрія і Наташі, переконаних, що «справжня любов подібна спалаху». Батьків дівчини зіграли Олег Табаков і Світлана Немоляєва – метри сценічного мистецтва; досвід спільної гри не пройшов для Михайла марно.

МХАТ

Вища театрально освіта Михайло Єфремов отримав у Школі-студії МХАТ. Після першого курсу, в 1982 році, його призвали в армію, і він відправився в авіаційну частину під Вишнім Волочком. Актор згадував, що перші півроку він проходив службу «як всі», а потім керівництво частини вирішило, що таланту нема що пропадати і довірило йому постановку святкових програм до 8 березня, 1 травня, 7 листопада…

Михайло Єфремов в молодості

Після армії Михайло Єфремов повернувся в Школу-студію МХАТ, продовживши навчання на курсі Володимира Богомолова. Дипломованим актором він став 1987 році, після чого встав на чолі молодіжного театру-студії «Сучасник-2». Разом з ним в трупі грали Микита Висоцький, В’ячеслав Невинний-молодший, Марія Євстигнєєва, Євгеній Мітта. Театр розпався в 1991 році, однак за такий короткий проміжок часу актори так виросли в творчому плані, що дістати квитки на їхні вистави було вкрай важко.

Михайло Єфремов – Відлига (вірші Геннадія Шпаликова) Після цього Михайло вступив на службу в МХАТ, присвятивши цьому театру наступні 8 років життя. І протягом цього часу у нього постійно виникали розбіжності з батьком-художнім керівником. Як згадувала його сестра Анастасія, Михайла не влаштовували багато управлінські питання, але боровся він не з батьком, а з «страшної театральною системою». У 1999 році протистояння загострилося після того, як Михайло вдарив театрального фінансиста Комарова під час засідання художньої ради. Після цього інциденту Михайло був змушений піти з театру.

Михайло Єфремов працював у Мхаті 8 років

Межа. Тайговий роман

У 2000 році Олександр Мітта за порадою сина, разом з яким Михайло грав в «Современнике-2», запросив молодшого Єфремова у свій новий проект – серіал «Межа. Тайговий роман». Художник належало зіграти офіцера Олексія Джгута –меткого недолугого хлопця, балагура і пияка, який програв величезні на ті часи гроші – 20 тисяч рублів. Що і говорити, суперечливий персонаж, але, незважаючи на характер і вчинки, Джгут полюбився глядачам. Сам Єфремов від успіху відхрещувався, заявляючи, що за такого об’ємного персонажа спасибі варто сказати сценаристам.

«Кордон. Тайговий роман»: Михайло Єфремов в ролі Олексія Джгута

Вірною напарницею, «екранної» дружиною Михайла стала актриса Олена Панова. Її героїня втілила зразок сильної жінки, змушеної витягувати непутящого чоловіка з колотнеч.

Фото зі зйомок

Картину знімали в найкрасивіших місцях Калузької області. Працювали на знос – вісім серій зняли всього за два місяці.

Подальша кар’єра

Після прем’єри «Тайгового роману» Михайло Єфремов став все частіше з’являтися на екрані. Незабаром він знявся у фільмах «Романови. Вінценосна сім’я», «Антикілер» і «Антикілер-2», «Убивча сила». Режисери все частіше використовували його комедійний талант. Однією з найбільш вдалих, на думку більшості глядачів, вийшла його роль спортивного оглядача Сергія в 2005 році в комедії «Супертеща для невдахи». За сценарієм його герой випадково отримав шифр від сейфа з діамантами, після чого на нього почалося полювання. По ходу дії йому і його напарникові Дмитру Харатьяну довелося прикинутися жінками.

«Супертеща для невдахи»: Єфремов переодягнувся жінкою

Не залишився не поміченим Михайло Єфремов в історичному детективі «Статський радник» Микити Михалкова. І свою роль – асесора Євстратія Мильнікова – він зіграв в улюбленій комедійній манері.

Михайло Єфремов – Я не люблю (вірші) Втім, сам актор ніколи не зациклювався» на одному амплуа. Комедійних образів в його скарбничці раніше багато: це і полковник Блында в картині «Заєць над Безоднею» і отець Інокентій в комедії «День виборів» і Дід Мороз у фільмі «Іронія долі. Продовження». Але в його клоунаді часто стоять зовсім інші нотки.

У комедії «День виборів» Михайло Єфремов зіграв лже-священика

Приміром, його персонаж Роберт з картини «Парк радянського періоду» – на перший погляд, людина веселий і добродушний, але за цією маскою ховається справжня жорстокість і нещадність. А в культовому фільмі «12» Єфремов грає одного з присяжних засідателів. Хохмит і блазнює, а потім перетворюється в іншу людину: видає пронизливий, драматичний монолог, який докорінно змінює ставлення до його персонажу.

Кадр з фільму «12»

Особисте життя Михайла Єфремова

Михайло Єфремов – відомий серцеїд і гордий багатодітний батько. Першою дружиною актора стала Олена Гольянова. Обидва ніколи не приховували, що шлюб був фіктивним і був укладений з метою допомогти Олені розміняти квартиру. Союз проіснував кілька місяців.

У роки студентства Михайло був закоханий в актрису Наталію Негоду, потім два роки зустрічався з однокурсницею Наталією Іонової, говорили про його роман з Людмилою Заліській. Після випуску зі Школи-студії МХАТ він жив у цивільному шлюбі з Асею Воробйової, літературним редактором «Современника». У 1988 році вона подарувала акторові сина Микиту. До речі, дівчина пішла до Михайла, кинувши чоловіка – Антона Табакова, тим самим зруйнувавши не тільки шлюб, але і міцну чоловічу дружбу. Подорослішавши, Микита Єфремов продовжив акторську династію Єфремових (його можна побачити в картинах «Лондонград», «Григорій Р.», «Вісімдесяті», «Відлига» і багатьох інших).

Михайло Єфремов зі старшим сином Микитою

Наступною дружиною Єфремова стала актриса Євгенія Добровольська. Її уваги Михайло добивався протягом двох років. Результатом відносин став син Микола, який з’явився на світ в 1991 році. Заради коханої актор не брав у рот жодної краплі спиртного цілих 5 років. У 1997 році їх шлюб розпався через невірності Михайла.

На фото: Євгенія Добровольська

Як і його старший брат, Микола Єфремов успішно реалізував себе в кінематографі. Самої його запам’ятовується роллю, на думку багатьох критиків, є Микола Турбін з серіалу «Біла гвардія».

Другий син Михайла Єфремова – Микола

Третьою дружиною Михайла стала актриса Ксенія Качаліна, що полонила серце актора під час спільної роботи над фільмом «Романови. Вінценосна сім’я». Шлюб проіснував чотири роки. Зараз Ксенія живе в Індії; довгий час вона виховувала їх спільну доньку Анну-Марію, згодом дівчинка повернулася до батька в Москву. У 16 років вона зробила камінг-аут, зізнавшись у нетрадиційній сексуальній орієнтації.

Михайло Єфремов і Ксенія Качаліна прожили в шлюбі недовго

Останній обраницею актора стала звукорежисер Софія Круглікова. Вона народила чоловікові двох дочок – Віру і Надію, і сина Бориса. У травні 2016 року, після п’ятнадцяти років відносин, вони здійснили обряд вінчання в церкві. Близькі актора називають Софію любов’ю всього його життя.

Михайло Єфремов з дружиною і молодшими дітьми

Михайло Єфремов зараз

Енергії Михайла Єфремова вистачило б, щонайменше, на трьох акторів – його ім’я регулярно з’являється в титрах найрізноманітніших проектів. У 2016 році він, крім усього іншого, постав в образі директора школи в сімейної комедії «Хороший хлопчик» разом з Семеном Трескуновым, Олександром Палем і Костянтином Хабенським.

Кадр з фільму «Хороший хлопчик»

У серіалі «Слідчий Тихонов» йому була відведена головна роль – начальника оперативного загону, що розслідує найбільш гучні злочини, що відбулися в Москві напередодні Олімпіади 1980 року, наприклад викрадення унікальною скрипки Страдіварі або крадіжка не має аналогів медикаменту, який нищить страх. Разом з ним на зйомках серіалу були зайняті Вікторія Толстоганова, Світлана Іванова, Юрій Іцков, Євген Харланов і багато інших.

Михайло Єфремов у «Вечірньому Урганте» (2013 рік) Восени 2016 на екрани вийшов міні-серіал «П’яна фірма», який порадував глядачів незвичайним сюжетом. Герой Єфремова, колись лікар, а нині звичайний охоронець, знає секрет миттєвого кошти від запою, тому заробити грошей для нього – не проблема. Сюжет ускладнюється наявністю у нього дорослого і гостро потребує дочки, яка навіть не здогадується про існування батька.

Михайло Єфремов і Ліза Боярська на зйомках «П'яної фірми»

Для каналу ТНТ цей серіал став свого роду прецедентом – сатирична комедія зібрала феноменальний акторський склад (крім Єфремова у зйомках брали участь Єлизавета Боярська, Марат Башаров, Ганна Міхалкова, Юрій Колокольников, Ірина Апексимова, Євген Циганов, Олександр Петров і Іван Макаревич) і представила глядачам захоплюючий авантюрний сюжет.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: