Ім’я: Михайло Свєтін

Дата народження: 11 грудня 1930 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Київ р., Україна

Дата смерті: 30 серпня 2015 р. (84 роки)

Діяльність: актор

Біографія Михайла Свєтіна

Михайло Свєтін – легендарний радянський, російський і український актор, який знявся у близько 100 фільмах. Його основний жанр – комедія. Він мав славу артиста з незвичайною фактурою і оригінальним почуттям гумору. Особливу популярність актор здобув завдяки картинам: «Афоня», «Дванадцять стільців», «Чародії». Також Михайло довгий час грав в театрі і написав книгу.

Дитинство і навчання Михайла Свєтіна

Михайло Свєтін народився 11 грудня 1930 року в місті Києві. Правда,Свєтін — це його акторський псевдонім, за основу якого він взяв ім’я своєї дочки. При народженні у нього було зовсім інше ім’я — Михайло Соломонович Гольцман. Вже під час роботи йому довелося змінити прізвище і по батькові на більш співзвучні: Михайло Семенович Свєтін.

Актор Михайло Свєтін

Його родина була досить забезпеченою і володіла галантерейным магазином. Талант і любов до публіки у майбутнього актора проявилися в ранні роки, ще в дошкільному віці хлопець з гумором привертав увагу багатьох людей і навіть виступав перед знайомими, смішив перехожих на вулиці.

З тих далеких пір маленький Міша вирішив стати актором і намагався наслідувати своєму кумирові Чарлі Чапліну. Саме німі картини стали зразком для становлення Свєтіна як актора.

В 11 років майбутній артист захворів на туберкульоз, і його батьки відправили хлопчика в санаторій в Алупці. Однак долікуватися Михайлу так і не вдалося з-за вступу гітлерівських військ на територію Криму. Зберегти життя майбутнього актора вдалося завдяки головному лікарю санаторію, який відправив хлопчика з приїхала за ним матір’ю і братом в Ташкент. Повернутися додому сім’ї Гольцманов вдалося лише в 1944 році.

Михайло Свєтін в молодості

Також непросто Михайлу було і в школі. Веселун і хуліган постійно жартував над вчителями, любив бути в центрі уваги однокласників, організовуючи міні-концерти в школі, з-за чого і був відрахований після закінчення 8 класу.

Через кілька років майбутній актор вступив у Київське музичне училище. У 1955 році молодий чоловік вже успішно грав на гобої і пішов служити в армію.

Після закінчення служби Михайло пробував вступати в ГІТІС, проте провалив іспити. Причиною відмови для приймальної комісії став маленький зріст юного коміка і невеликі дефекти мови.

Початок кар’єри Михайла Свєтіна

Невдачі в навчанні не завадили Михайлу Свєтін влаштуватися в допоміжний склад театру Аркадія Райкіна.

Свєтін Михайло Семенович

Однак химерний характер і деяка безвідповідальність стали причиною його звільнення з цієї установи. Сам артист стверджує, що його вигнали з-за того, що він навчав Райкіна правильно грати.

Потім актор почав розвивати свій талант самостійно і працював у театрах різних міст СРСР: Камишній, Іркутську, Кемерово, Петропавловську, Пензі та інших. Крім того, Михайло деякий час займався з дітьми в школах музикою.

Михайло Свєтін в рекламі годин «Чайка» В 60-х роках актор повернувся на батьківщину і влаштувався працювати в Київський театр оперети. Пропрацював він там правда недовго. Вже в 1970 році Свєтін переїхав у Ленінград і продовжив кар’єру в Малому драматичному театрі. Через 10 років талановитого актора зауважив Петро Фоменко, який і запросив Михайла Семеновича в Театр комедії.

Фільми Михайла Свєтіна

Зростання популярності Михайла Свєтіна почався саме після початку роботи в Ленінградському театрі комедії (з 1980 року). Саме з тих пір актор став з’являтися на екранах і знявся в більш ніж 100 фільмах.

У 1974 році на екрани вийшов фільм «Не пуху ні пера» — чудова комедія про пенсіонерів, які дуже любили полюй і прикрашати свої здібності в цій справі. Картина описує всього три дні з життя цих забавних героїв і розповідає про їх пригоди на полюванні. У цьому фільмі Свєтін працював на одному знімальному майданчику з Аркадієм Аркадьєвим Миколою Гринько та Олександром Леньковым.

Фільми з Михайлом Свєтіним смішні і запам'ятовуються

Відразу ж пішла наступна робота в картині «Агонія», яка описує події 1916 року і часи правління Миколи II. Це один з найбільш серйозних проектів Михайла Свєтіна, в якому він співпрацював з Леонідом Броньовим, Олексієм Петренко, Анатолієм Ромашиным, Алісою Фрейндліх.

Зйомки в наступному фільмі принесли акторові славу і популярність. «Афоня» — життєвий комедійний фільм Георгія Данелія, що розповідає про історію простого слюсаря, любив добряче випити і позалицятися за дівчатами. У цій картині Михайло Семенович працював разом з іншими знаменитими акторами: Леонідом Куравльовим, Євгенією Симонової, Євгеном Леоновим, Ніною Русланової та іншими.

Народний артист Росії Михайло Свєтін

Через рік, у 1976 році Михайло Свєтін знявся в 4 серії художнього телевізійного фільму Марка Захарова «Дванадцять стільців» за однойменним романом письменників В. Ільфа і Є. Петрова. Це дивовижна комедія, що розповідає про простому працівника Рагсу, який після смерті своєї тещі дізнався, що в одному з стільців з її великого гостиного гарнітура заховані діаманти. Однак настільки важливі відомості Іполит отримав вже після продажу стільців, тому протягом фільму він усіма можливими способами намагається знайти нових власників гарнітура, стільці з якого були продані поштучно, і перевірити чи є в їх нової меблів коштовності.

У цій картині крім Михайла Свєтіна також знімалися багато відомих сотницьких актори: Анатолій Папанов, Андрій Миронов, Лідія Федосєєва-Шукшина, Олександр Абдулов та інші.

Михайло Свєтін у фільмі «Чародії»

В наступні 4 роки актор грав невеликі ролі у фільмах, які не отримали настільки великої популярності. Варто відзначити його роботу у фільмі «Скарбничка». Чудова комедія, написана за мотивами книги Ежена Лабіша. Сюжет фільму описує кілька днів з життя провінційного рантьє, який відправився в місто, щоб відмінно провести час зі своїми друзями на гроші, які він старанно відкладав протягом року з карткових виграшів в скарбничку. У цій картині компанію Михайлу Свєтін склали Ігор Дмитрієв, Анатолій Хостікоєв, Зіновій Гердт, Ернст Романов.

Справжня слава прийшла до актора вже після 40 років. Одним з культових проектів Свєтіна, подарував йому всесоюзне визнання, стала роль у чудовому новорічному фільмі «Чародії», що вийшов у 1982 році і розповідає про чудеса, які може творити любов. У цій картині актор на одному знімальному майданчику працював з Олександром Абдуловим, Валентином Гафтом, Євгеном Весником.

Михайло Свєтін та Еммануїл Віторган в к/ф «Чародії»: пісенька про костюмчик Далі акторське життя Михайла Степановича йшла як по накатаній… Акторові вдавалося буквально закохати з себе глядача завдяки добродушності, наївності і безглуздості своїх героїв, яких він грав в комедійних фільмах.

Особисте життя і сім’я Михайла Свєтіна

Успішна кар’єра Михайла Свєтіна не завадила створити міцну сім’ю. Його дружиною стала колега Броніслава Проскуріна, знаменита актриса Малого драматичного театру, яку він зустрів в Камишній. Сам актор стверджує, що його дружина зовсім не відноситься до того типу жінок, які йому подобалися до шлюбу, однак ні це, ні різниця у віці не завадила їм прожити в шлюбі вже більше 50 років.

Михайло Свєтін з родиною

У подружжя є доросла донька – Світлана Михайлівна Свєтіна. До речі, саме на честь своєї дочки актор вибрав собі такий псевдонім, який став після справжнім прізвищем. У 1983 році він був офіційно зареєстрований як Михайло Свєтін, змінивши паспорт.

Дочка артиста вже давно заміжня і подарувала знаменитого батька двох чудових онучок Аню і Сашу. Її чоловік Сергій працює в Америці програмістом, тому Світлані з дітьми теж довелося переїхати в Нью-Джерсі.

Михайло Свєтін з дружиною

У своїх інтерв’ю Свєтін часто скаржиться, що дуже сумує по доньці і внукам, яких останнім часом рідко бачить.

Останні роки життя Михайла Свєтіна

Похилий вік Михайла Свєтіна не заважав йому продовжувати жити активним життям. Актор проживав у Санкт-Петербурзі і до своїх останніх днів грав на сцені Санкт-Петербурзького академічного театру комедії імені М. П. Акімова.

Михайло Свєтін зміг зіграти цікаво і смішно

Він також продовжував зніматися в кіно, одні з його останніх картин: «День переможених», «Золотий автомобіль» (2009) і «Правдива історія про Червоні вітрила» (2010).

Крім того, Свєтіним в 2010 році в співавторстві з О. С. Алексєєвим була написана книга «Розмови по телефону: Мемуари». Вона побудована у вигляді монологів, актор розповідає про життєвих ситуаціях, комічних випадках, які відмінно доповнені унікальними фотографіями артиста з життя.

Інтерв’ю Михайла Свєтіна Він є власником таких звань, як Заслужений артист РРФСР (1987) і Народний артист Росії (1996). В кінці жовтня 2004 року він отримав Орден Пошани за заслуги в галузі театрального мистецтва і багаторічну плідну роботу. А в 2009 році був нагороджений Орденом «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня.

Смерть Михайла Свєтіна

23 серпня 2015 року сім’ю і шанувальників актора схвилювало його здоров’я. У Михайла Семеновича трапився інсульт, йому зробили серйозну операцію, після цього актора помістили в реанімацію під апаратом штучної вентиляції легенів у Гатчинського центральної районної лікарні.

Актор Михайло Свєтін помер на 85-му році життя Вранці 30 серпня актор помер у лікарні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: