Ім’я: Михайло Морозов

Дата народження: 17 червня 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актор

Вага: 70 кг

Зріст: 177 см

Біографія Михайла Морозова

Відразу після школи корінний петербуржець вступив на курс до Кацману Лгітмік. У 1983 році Михайло випустився і вже в цей час багатьом запам’ятався його дипломний спектакль «Ах, ці зірки!». Тут випускники Вузу дотепно пародіювали зірок естради. Пародії Морозова особливо виділялися. Він був і чудовим Муслімом Магомаєвим і життєрадісним Едуардом Хилем. До речі, щоб потрапити в цю постановку багато артистів перекривали рух на Мохової навесні 1983 року.

Ці «Зірки» трохи затьмарили іншу досить важливу роль в житті актора – Альошу з «Братів Карамазових». Але ті, хто бачив Морозова в обох постановках, розуміли, що до знаменитостей готовий приєднатися молодий артист, у якого сильний драматичний темперамент, хороша сценічна зовнішність, чудовий голос і здатність жартувати. Творчий дар Михайла був очевидний. Тут просто залишалося чекати, в який же театр надійде на роботу актор.

Відразу після інституту молодий актора пішов працювати на ленінградське радіо, а потім на петербурзьке. Він записав досить багато прози, віршів і радіовистав. Вони, кажуть, звучать і донині.

Популярний актор

Було і запрошення в театр від БДТ. Так з зими 1990 року Михайло Морозов став працювати у Великому Драматичному театрі імені Товстоногова. У прославленої трупи артист не загубився, але пройшов традиційний шлях, спочатку трудився в масовці, а пізніше став одним з провідних акторів.

БДТ

І в масовках гру Михайла відрізняли бездоганні пластичні малюнки. У кожному героєві, які були майже позбавлені реплік, прочитувався характер. Його перша велика робота була у «Рядових» Дударєва. Слідом були офіціант в постановці «Моделі сезону», потім Альошка у виставі «днем», роль Паншино в «Дворянському гнізді» і Яша з «Вишневого саду. Зараз же в скарбничці Морозова Петро в «Останніх», Малькольм в «Макбеті», Клеонт в «Міщанин у дворянстві», Сергій «Фома», Оттавіо в «Примхи Маріанни», Фердинанд у «Підступності і любові», Бакін в «Таланти і шанувальників», Ренделл в постановці «Будинок, де розбиваються серця», Звездич в «Маскараді», а так само Афанасій Пушкін у виставі «Борис Годунов».

Зараз Михайло вже один з провідних акторів театру, він, в основному, бере на себе класичні ролі. Морозов вважає, що він дійсно зайнятий у театрі багато, принаймні, якщо судити за кількістю ролей. Але щоб відчути себе затребуваним, він постійно шукає собі нові сфери.

Моновистави

Михайло Морозов – майстер моножанра. Остання з робіт – композиція з повісті Льва Толстого під назвою «Хаджі-Мурат». Її успішно поставили на сцені Пітерського Будинку Актора ім. Станіславського. «Хаджі Мурата» — давня мрія актора.

Близько двох років на сцені Юсуповського палацу Пітера, Олександрівського театру і в інших місцях, Михайло Морозов грав моновистава за Булгаковим «Життя пана де Мольєра». Його актор поставив разом зі скрипалем Іллею Иоффом. Постановку представили на гастролях Морозова в Німеччині. За виставу він отримав високу оцінку критиків з німецьких газет.

На сцені

Далі був моновистава «Борис Годунов». Його актор створив у співдружності з режисером Санкт-Петербурзького радіо, зараз режисером БДТ Стависским. Постановка була власністю Михайла Морозова, але була представлена на суд худради і отримала найвищу оцінку. Це дозволило влаштувати прем’єру на Малій сцені БДТ. Через чотири роки «Годунова» представили на Всеросійському фестивалі під назвою «Пушкінська програма», а так само на Російському фестивалі моновистав та Міжнародному фестивалі камерних та моновистав та інших. В Олександрійському театрі Михайло Морозов грав і в моновиставі «Подорож в Арзрум» Олександру Пушкіну. Постановку представили на Всеросійському пушкінському святі. До речі, актор каже, що граючи моновистави, він грає саме те, що близько його душі.

Кіно

Морозов досить рідко знімається в кіно, чому – сам не замислювався. Але він мріє знятися в хорошій картині. Можна і в серіалі, головне, щоб роль була великою і цікавою.

Перша роль Михайла була у фільмі «Загін» Олексія Симонова. Він зіграв бійця Петрова в цій щемливим душу історію про невеликий загін червоноармійців, які опинилися в оточенні і без зброї в 1941 році. У стрічці знялися ще молоді Сергій Гармаш, Олександр Пєсков, Олександр Феклістов і Дмитро Бруснікін.

Моновистава «…весело і боляче…» за творами М. Ю. Лермонтова Помітними стали і ролі Петра Чухонцева в «Першій зустрічі – останньої зустрічі», а так само Федора Култакова в «Генії». Морозов знімався в серіалах, зокрема, в історії про Шерлока Холмса.

Радіо

Михайло Морозов ніколи не забував про радіо. Зв’язок почалася відразу після інституту. Він, крім радіовистав, працював і в радіорекламі. На 15-30-секундний ролик на FM-станції потрібно майстерності, якого у Морозова в достатку. І тут допомагає акторська майстерність, технічна мова, досвід. До речі, рекламний голосів зараз дуже мало, тільки в одному Пітері рекламу для радіостанцій можуть зробити лічені одиниці людей.

Саме завдяки рекламі Морозів потрапив на радіо «Класика-Петербург» в якості ведучого. Причому, після довгих проб станція ніяк не могла знайти собі підходящого працівника, а як тільки Михайло запропонував свою кандидатуру і його взяли через тиждень пробних ефірів.

У цій роботі Михайло Морозов знайшов свій жанр. За його словами, він веде діалог з невидимим аудиторією. А ось якщо діалогу немає, то виходить досить порожня мова ді-джея з мозолями мовою.

Про Китаї і китайців «Мені не хочеться бути вульгарним і нудним. До речі, я навіть поняття не маю, як мене називати, ведучий або ді-джеєм. Тут намацується що особисто моє, мій особистий жанр. Мені все це цікаво», — говорить актор.

Актор радіє, якщо після його ефірів люди починають слухати класику. Але не вважає себе просвітителем, просто чудово знає класичну музику. З 12-ти років Михайло Морозов відвідував Філармонію. Тому про неї хочеться говорити. До того ж, у артиста є професійна злість. Він говорить про себе «Я змушу вас мене слухати!».

Красиве життя

Михайло Морозов багато працює, але не справляє враження втомленої артиста. Він молодий, з почуттям гумору, інтелігентний, життєрадісна людина. У актора є ще одна область діяльності – він викладає. Приміром, у першій пітерської школи реклами та телебачення.

До речі, така зайнятість, за словами Михайла Морозова, і є рецепт гарного життя. Втім, вона не може бути повною, без сім’ї, дітей, будинки, подорожей. У актора є це все

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: