Ім’я: Михайло Мень

Дата народження: 12 листопада 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: сел. Семхоз, Московської обл.

Діяльність: держслужбовець

Вага: 94 кг

Зріст: 183 см

Біографія Михайла Мене

Михайло Олександрович Мень – глава Мінбуду, екс-губернатор Івановської області, колишній віце-мер Москви, заступник голови регіонального уряду столиці, депутат Держдуми і директор ряду установ культури.

Мень Михайло Олександрович

Керівник відомства, створеного в 2013 році замість Держбуду, входив до Мінрегіону – син відомого православного священика Олександра Меня, вбивство якого в 1990 році залишилося нерозкритим. Його, єврея за національністю, богослова з суперечливими поглядами, одні представники духовенства, включаючи патріарха Алексія II, надзвичайно високо цінували, інші, наприклад, протодиякон Андрій Кураєв, вважали надмірно благорасположенным до містикам з інших конфесій.

Дитинство і родина Михайла Мене

Михайло Мень з’явився на світ 12 листопада 1960 року в селищі Семхоз, включеному з 2004 року до складу міста Сергієва Посада, в родині протоієрея Олександра Володимировича. Мама Михайла, Наталія Федорівна, була церковним старостою парафії Храму святих безсрібників і чудотворців Косьми і Даміана в Шубіна. Крім Михайла, у сімейної пари була старша за нього на 3 роки дочка Олена.

Родина Михайла Мене

Михайло Мень з родиною

Батько, як водиться, висловлював бажання, щоб син продовжив його справу, але хлопчик мріяв стати артистом. Особливо після зйомок у 10 років в картині «Денискін оповідання» в ролі головного персонажа. Але батьки були категорично проти цього, тому після закінчення школи у 1978 році він, як компроміс, поступив в інститут нафтохімічної і газової промисловості імені В. Губкіна.

Однак навчання у закладі він перервав. Причиною його відрахування стала академічна неуспішність за підсумками екзаменаційної сесії і особиста переконаність, що він, як син священика, в радянській системі не зможе домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності крім культури чи мистецтва.

Михайло Мень в дитинстві

У 1980 році Мене забрали в армію. Він служив у Дальвоенморстрое. Після демобілізації у 1982 році він поступив на заочне навчання в Москві в інститут культури. Будучи студентом, у 1986 році юнак став ініціатором створення, вокалістом і бас-гітаристом колективу «Міст», що мав серед шанувальників рок-музики великий успіх, який здійснював активну гастрольну діяльність, брав участь у фестивалях.

Михайло Мень виступав на сцені

У 1987 році він закінчив інститут, став фахівцем у частині режисури і пішов з музичного колективу. Спочатку він працював директором у парках відпочинку, пізніше – відкрив видавничий кооператив. Крім цього вищої освіти згодом він закінчив академію держслужби по спеціальності «юриспруденція» і захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата філософських наук.

Після смерті батька в 1990 році на місці його загибелі, біля залізничної платформи МЖД «Семхоз», спорудили храм. Михайло разом з сестрою, яка, проживаючи в Італії, професійно займалася іконописом, вирішили по-своєму увічнити пам’ять про нього – розробили родовий герб, а також заснували фонд його імені. Мень його очолив і видав твори протоієрея.

Михайло Мень на держслужбі

У 1993 році Михайло Олександрович, обмірковуючи можливість балотуватися в столичну обласну думу, звернувся за порадою до митрополита Ювеналієві, колишньому правлячому архієрею його батька, і отримав його благословення. Він почав працювати в законодавчій владі, став парламентарієм, займаючись розробкою нормативних актів у відповідному Комітеті. Через 2 роки в 1995-му його обрали до Держдуми, де він вступив у партію «Яблуко» і став заступником голови Комітету з культури, очолюваного Станіславом Говорухіним.

Михайло Мень вибрав законодавчу владу

У 1999 році генерал-полковник Борис Громов балотувався на пост глави адміністрації Підмосков’я. Для гарантії залучення ліберальної частини суспільства і церковних кіл він запросив Мене як кандидата на посаду заступника. В результаті у виборах вони перемогли.

Міністр будівництва Михайло Мень про ЖКГ Через 2 роки чиновник раніше терміну пішов з посади віце-губернатора і зайняв нове крісло – столичного віце-мера. У 2005 році Мень, вступивши в «Єдину Росію», отримав чергове призначення – губернатора Івановської області. Через 5 років він залишився на посаді на повторний термін, але у 2013 році був відправлений у дострокову відставку. Серед причин переходу на інше місце роботи, крім професійних він зазначав присутність особистих обставин – проживання сім’ї в Москві і народження шостої дитини.

Особисте життя Михайла Мене

Глава Мінбуду одружений другим шлюбом на Налимовой Олені Олегівні, яка молодша за чоловіка на 15 років. Вона займається підприємницькою діяльністю, знаходиться в десятці найбільш заможних дружин губернаторів. Пара виховує шістьох дітей – трьох дівчаток і трьох хлопчиків. Своїм головним досягненням він вважає саме своїх дітей.

У Михайла Мене шестеро дітей

Чиновник любить слухати і писати рок-музику, яка за словами Михайла його надихає. Він колекціонує електрогітари. Більше всього йому подобається в людях невміння відповідати за свої слова. Серед улюблених письменників Мене – Микола Гоголь, Джордж Оуэлл і Сергій Мінаєв. На питання Познера, коли і де він був найбільше щасливий, чиновник відповів — «Тут і зараз».

Михайло Мень з дружиною Оленою

Першою дружиною міністра була поетеса, рок-солістка ряду музичних колективів («Золота середина», «Примадонна», «Проба 1000») Інна Георгіївна Петрова. Згодом вона керувала власної звукозаписною студією, співала в церковному хорі Храму Сергія Радонезького, випустила кілька збірок віршів.

Олександр Мень - батько Михайла

Річний дохід чиновника в 2015 році досяг 35 мільйонів рублів (для порівняння: у 2012-му він становив 65 млн.). Він володів двома земельними ділянками площею по 5 тисяч кв. м, трьома квартирами по 288 «квадратів», житловим будинком, дачею, двома авто і квадроциклом.

Михайло Мень сьогодні

Діяльність чиновника на посаді губернатора політологи, складові рейтинг виживаності губернаторів від фонду «Петербурзька політика», оцінювали на «трієчку» за п’ятибальною системою. В числі сильних сторін керівника регіону експерти відзначали відсутність явних невдач і політичну стабільність.

Міністр будівництва і ЖКГ Михайло Мень

В листопаді 2013 року чиновник перейшов на федеральний рівень – був призначений главою нового міністерства будівництва і ЖКГ.

Михайло Мень про дешеве житло У 2015 році його керівництва будівельною галуззю в РФ було здано в експлуатацію 84 мільйони квадратних метрів житла, нібито, більше, ніж у радянські часи. Таких результатів відомству вдалося досягти, за словами його керівника, завдяки держпрограмі по субсидуванню іпотечної ставки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: