Ім’я: Михайло Леонтьєв

Дата народження: 12 жовтня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: журналіст, телеведучий

Вага: 79 кг

Зріст: 178 см

Біографія Михайла Леонтьєва

Михайло Володимирович Леонтьєв — один з найбільш політкоректних журналістів, який вже протягом кількох років залишається незмінним ведучим програми «Проте» на Першому каналі, а також редактором однойменного журналу. Михайло Леонтьєв прагне донести до людей справжню інформацію про актуальні події, що відбуваються в політичному світі, і робить це відкрито і неупереджено.

Дитинство і юність Михайла Леонтьєва

Михайло Леонтьєв народився 12 жовтня 1958 року. Його батько Володимир Якович Леонтьєв працював інженером — авіаконструктором, а матір Світу Мойсеївна Леонтьєва викладала статистику в Московському інституті народного господарства ім. Плеханова, а також була співавтором навчального посібника «Статистика торгівлі».

Михайло Леонтьєв завжди любив посперечатися

Так як сім’я Михайла була дуже інтелігентною й освіченою, хлопчик з дитинства дуже любив читати і буквально «проковтував» будь-які потрапляли до нього книги. Особливо він цікавився історичними творами, що описували значущі події різних епох і країн.

Схильність до диссиденству проявилася у майбутнього журналіста вже в дитинстві. Так, у п’ятирічному віці він навідріз відмовився відвідувати секцію фігурного катання, незважаючи на всі вмовляння і погрози з боку батьків. Коли Михайло трохи підріс, він влаштовував серйозні баталії, до хрипоти сперечаючись з бабусею, комуністкою старої закалки. Онук намагався обяъснить суворої жінці, що політична система Радянського Союзу далека від ідеалу і має безліч недоліків. Навчаючись у старших класах, Леонтьєв вперше прочитав заборонений в ті часи журнал «Посев».

Михайло Леонтьєв не відразу обрав професію журналіста

Після закінчення школи Михайло, цілком очікувано, поступив в інститут імені Плеханова, де вчителювала його мати, на загальноекономічний факультет. У 1979 році він успішно отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю «Економіка праці». Відзначився юнак і в студентські роки, коли разом з друзями влаштував дебош в Московському планетарії, де підробляв різноробочим.

Кар’єра Михайла Леонтьєва

Після інституту Михайло влаштувався працювати в науково-дослідний інститут, де, за його визнанням, чесно намагався займатися реальною економікою. У 1985 році він звільнився з обридлої роботи, і почався самий яскравий і різноманітний період його діяльності. Леонтьєв закінчив ПТУ, де здобув фах столяра-червонодеревника, працював робітником у Літературному музеї і навіть сторожував дачу Бориса Пастернака, розташовану в Передєлкіно. Дуже подобалося Михайлу викладати уроки історії в приватному порядку.

У 1987 році Михайло Леонтьєв всерйоз зацікавився соціологією. Він почав писати грамотні і розгорнуті аналітичні статті і незабаром повністю присвятив себе цій науці, що вимагає наявності аналітичного складу розуму і гнучкого мислення.

Михайло Леонтьєв про Україну Через два роки Леонтьєв дійшов журналістиці. Він став кореспондентом політичного розділу газети «Комерсант», де отримав безцінні знання і приголомшливий досвід, який в подальшому дуже став у пригоді журналісту. Також в 1989 році знайомий запросив його в «Експериментальний творчий центр», який спеціалізувався на політології. Через рік Михайло став головою відділу економіки в «Независимой газете».

У 1993 році він брав найактивнішу участь у створенні газети «Сьогодні», а пізніше став першим заступником головного редактора цього видання. Пізніше Леонтьєв залишив роботу в цій газеті, так як був категорично не згоден із проводилися в ній перетвореннями. Як стверджують деякі соратники журналіста з газети його просто «вижили».

Популярність в політичних колах Леонтьєв придбав, коли балотувався в грудні 1995 року як незалежний депутат Державної Думи другого скликання, але програв Павлу Медведєву. Неоднозначна думка про Михайла Леонтьеве склалося у багатьох, коли, під час першої чеченської війни, він гаряче підтримував введення військ на територію Чеченської республіки і висловлювався за бомбардування Чечні.

Михайло Леонтьєв - незмінний ведучий програми «Проте»

У 1997 році Леонтьєв заснував журнал «Дело», який спонсорувався Михайлом Ходорковським, але в друк так і не надійшов. У цьому ж році журналіст прийшов на телебачення, де став провідним і керівником програми «насправді», яка щоденно виходила в ефір на каналі ТВЦ. Протягом наступного року він вів аналітичну передачу «День сьомий», паралельно з цим працюючи і в друкованих виданнях. Так, Михайло Леонтьєв вів колонку «ФАС!» в діловому журналі «Компанія». У 1997 році він став номінантом премії «ТЕФІ», а рік потому став лауреатом премії «Золоте перо».

Михайло Леонтьєв сьогодні

У лютому 1999 року журналіст пішов з каналу ТВЦ, так як був не згоден з поглядами керівництва на що відбуваються в світі політичні події, і влаштувався на канал ОРТ, де вів і продовжує вести по даний час програму «Проте».

Однак з Михайлом Леонтьєвим 17.09.2014 В 2000 році заявив про підтримку кандидата в президенти Володимира Путіна, який у 2002 році став членом партії «Єдина Росія», хоча за заявою провідного він там просто «числиться».

У травні 2007 року Леонтьєв був призначений головним редактором журналу «Профіль», змінивши на цьому посту Георгія Бовта. Через два роки він покинув редакцію журналу. А влітку 2009 року спільно з «Першим каналом» ведучий став засновником журналу «Однако». У ньому публікуються журналісти і колумністи, які раніше працювали в «Профілі».

У Роснефти Михайло Леонтьєв призначений віце-президентом

З 13 січня 2014 року Леонтьєв зайняв місце прес-секретаря директора департаменту інформації та реклами в ранзі віце-президента «Роснефти».

Особисте життя Михайла Леонтьєва

Журналіст одружений вдруге. У першому шлюбі з поетесою Наталією Азарової у Михайла народилися двоє дітей — син Дмитро та дочка Олена. Від другого шлюбу з психологом Марією Козловської у нього є донька Дарина 1999 року народження.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: