Ім’я: Михайло Круг

Дата народження: 7 квітня 1962 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Твер (Калінін)

Дата смерті: 1 липня 2002 р. (40 років)

Діяльність: російський поет і співак

Біографія Михайла Круга

Його батько працював інженером-будівельником, а мама була бухгалтером. Михайло став другою дитиною в сім’ї Воробйових, у нього є старша сестра Ольга.

Дитинство і юність Михайло Воробйов провів в старому Пролетарському районі. Про нього, пізніше, була написала пісня «Мій милий місто». Коло вчився грати на баяні у музичній школі, але кинув її. Займався хокеєм і був у команді воротарем.

У загальноосвітній школі Михайло Воробйов вчився досить погано. Як згадують його родичі та друзі, майбутній музикант постійно прогулював уроки.

Михайло Круг в дитинстві

У шестирічному віці Михайло вперше почув пісні Володимира Висоцького і тут же полюбив творчість музиканта. В 11 років Коло вже освоїв гітару, а перші вірші написав у 14 років. Вони були присвячені однокласниці. Пісню свого кумира Володимира Висоцького Михайло одного разу заспівав у школі, після чого там вибухнув великий скандал. Після отримання атестата зрілості майбутній музикант пішов до Калінінського училище і там освоїв професію слюсаря-ремонтника. А після, вирушив на строкову армійську службу на Україну, в Сумську область.

Михайло Круг в молодості

Повернувшись, під враженням пісень свого кумира, Михайло Воробйов став грати та співати в його стилі. Після армії музикант одружився. І батьки новоспеченої дружини наполягли, щоб зять пішов здобувати вищу освіту. Все тому, що їх дочка отримала диплом інституту легкої промисловості з відзнакою. Освіта Воробйова їм не подобалося. Михайло пішов на поступки, але потім кинув навчання.

У 1988 році Михайло Круг розлучився з дружиною і відсудив у жінки сина Дмитра. Він прийняв рішення виховувати його самостійно. Кілька років, з 1986 по 1993 році Воробйов працював водієм, а після начальником у міській автоколоні.

У 2000 році Михайло Круг вдруге одружився. Його обраницею стала дівчина з Челябінська Ірина. Після смерті чоловіка вона почала виступати під псевдонімом Ірина Круг. Ірина вийшла заміж за Михайла, вже виховуючи маленьку доньку. Коло її взяв під свою опіку і почав виховувати, як рідну. У 2002 році в родині з’явився спільний дитина – син Олександр.

Популярний співак Михайло Круг

До речі, музиканта характеризували околомонархические політичні переконання, гомофобія, домострой, відраза до фемінізму і консерватизм. До зокрема, російську естраду він вважав «засиллям гомосексуалістів». Круг був членом ліберально-демократичної партії і помічників її лідера Володимира Жириновського з культури. Михайло Круг в інтерв’ю висловлювався різко проти лівих політичних переконань і мав негативні почуття до комуністів.

Музика

У 1987 році, коли Михайло Круг поступив в інститут, він тут же дізнався про конкурс авторської пісні. І прийняв рішення взяти в ньому участь. Музикант заспівав пісню «Про Афганістан» і посів перше місце. Після першої перемоги він серйозно взявся за написання пісень. Підштовхнув його до цього бард Сергій Клячкин. Він головував на восьмому фестивалі авторської пісні і сказав Воробйову: «Міша, тобі треба працювати…». Музикант вибрав собі псевдонім Михайло Круг.

Свій перший альбом Михайло назвав «Тверські вулиці» і записав на студії «Твер». Трохи пізніше з’явився другий альбом під назвою «Катя» і третій — зовсім без назви. Втім, жодна з цих платівок не вийшла офіційно. Вони були вкрадені і розійшлися по Росії піратським способом. Однак майже всі пісні з цих альбомів були переписані і заспівано в наступних платівках. У 1994 році з’явився новий альбом Кола «Жиган-Лимон». Він, за деяким думкам, став поворотним у його долі, як музиканта. Назва альбому полууголовное, але в ньому були не тільки блатні, але та іронічні та ліричні композиції. Цю платівку неодноразово перевидавали, і це стало своєрідним знаком вторгнення Михайла Круга в творчу музично-поетичну культуру Росії.

У 1994 році зняли документальний фільм «Бард Михайло Круг». Але показали його в ефірі тільки у 1999 році. Кліпи музиканта почали крутити в 1996 році. Першим глядачі побачили відео на пісню «Це було вчора».

Михайло Круг на відео Вперше за кордоном Михайло Круг виступив у 1997 році. Він співав на фестивалі «Російський Шансон в Німеччині» разом з братами Перловими. Всього Коло виконав чотири пісні, одна з них – «Мадам» — в гітарному варіанті. У 1998 році з творчістю російського виконавця познайомилися в містах Америки. А в 2000 році пройшов тур по Ізраїлю. До речі, Михайло Круг дуже часто давав благодійні концерти. Зокрема, він виступав у місцях позбавлення волі. Варто відзначити, що сам Михайло Круг в місцях не настільки віддалених ніколи не сидів.

З 1997 року разом із Михайлом Кругом почала працювати нова солістка Світлана Тернова. Музикант почув її виконання на фестивалі «Заволжя» і взяв у свій колектив. Коло співав пісні, написані власноруч, проте ряд композицій йому написав Олександр Белолебединский. «Я пройшов Сибір», «Закінчено процес», «Здрастуй, мамо», «Іскри в каміні», «Плач, скрипка (У кожному місті)», «Хаїм», «Студентка». Вони всенародні, і раніше їх співав Аркадій Північний. А от пісня «Світланка» була написана Леонідом Єфремовим. Однак текст версії Михайла Круга трохи відрізняється від оригіналу.

Найбільш популярною і улюбленою серед шанувальників стала пісня Кола «Володимирський централ». Вона стала однією з найвідоміших композицій російського шансону. Вперше пісня прозвучала в альбомі «Мадам». Є припущення, що вона присвячена злодієві в законі Саші Північного.

У березні 1998 року Михайло Круг отримав премію «Овація» в номінації «Російський шансон». А восени 1999 року музикант вийшов на «Музичний ринг» разом з Сергієм Трофимовим і в дружньому поєдинку переміг колегу. У тому ж році співак посів друге місце в конкурсі «Російський шансон». Він став одним із самих популярних артистів.

У 2000 році Коло став актором. Він виконав роль кримінального авторитета в картині «Квітень».

Михайло Круг. Милий мій місто Смерть і версії вбивства

В ніч з 30 червня на 1 липня Михайла Круга не стало. У тверському селищі Мамулино на будинок артиста було скоєно напад. У цей момент, крім співака, в будинку була ще дружина, теща і діти.

Двоє невідомих проникли на третій поверх будинку та близько 23 годин напали на тещу артиста. Їй були заподіяні тілесні ушкодження. На крики жінки прибіг сам Коло і його дружина Ірина. Тоді злочинці відкрили вогонь. Ірина змогла втекти, а Михайло, який закривав її від куль, отримав два тяжких поранення і втратив свідомість. Злочинцям вдалося сховатися.

Коло прийшов до тями і зміг дістатися до сусіда Вадима Русакова, куди втекла Ірина. Чоловік відвіз музиканта в Тверську міську лікарню. А в цей час на місці події вже працювала міліція, а лікарі допомагали тещі Кола. Діти не постраждали.

Незважаючи на лікарську допомогу, Михайло Круг помер вранці 1 липня.

Прощальна панахида пройшла 3 липня. В останній шлях музиканта проводжали, що називається, всім світом. Приїхали не тільки колеги, але й політичні діячі та представники влади. Траурна церемонія розтягнулася на кілька кілометрів. Михайла Круга поховали на Дмитрово-Черкаському цвинтарі.

Версії вбивства з’являлися одна за одною були найрізноманітніші. Приміром, продюсер Вадим Циганов припустив, що це могла стати спробою пограбування. Напередодні дня вбивства музикант разом з Вікою Циганом записав платівку «Володимирський централ-2» повинен був отримати гонорар. А ось за іншою версією артист став жертвою спланованої і, не виключено, замовного вбивства.

Михайло Круг з колегами та друзями

У 2008 році в Твері заарештували банду «Тверські вовки». Вона, можливо, мала відношення до вбивства. Вдова музиканта Ірина Круг впізнала в одному з її членів – Олександра Агеєва – вбивцю свого чоловіка. Але слідству довести причетність не вдалося. Тим не менш, Агєєва довічно засудили за інші злочини.

Цікаві факти

У 2007 році на бульварі Радищева в Твері з’явився бронзовий пам’ятник Михайлу Кругу. Статуя сидить на лавці і спирається на гітару.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: