Ім’я: Михайло Касьянов

Дата народження: 8 грудня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: сел. Солнцево, Московської обл.

Діяльність: державний діяч, політик

Вага: 85 кг

Зріст: 178 см

Біографія Михайла Касьянова

Михайло Михайлович Касьянов – державний діяч, колишній голова уряду і Мінфіну, лідер Партії народної свободи і «Російського народно-демократичного союзу».

Касьянов Михайло Михайлович

Приєднавшись до опозиції, політик став відвертим критиком Володимира Путіна і проведених реформ, активним учасником «Маршів незгодних», акцій протесту за чесні вибори. Він переконаний, що війна з Україною необхідна чолі РФ, щоб утримати під контролем своїх громадян і владу. Всі рішення по Криму політик назвав прямою агресією та протиправною анексією території сусідньої держави.

Дитинство і юність Михайла Касьянова

Майбутній високопоставлений чиновник з’явився на світ 8 грудня 1957 року в Підмосковному селищі Солнцево (отримав у 1971 році статус міста, а в 1995-му – району столиці). Його мама була економістом, батько – вчителем математики і директором школи. Міша був молодшою дитиною в родині, де вже було двоє дітей, Іра і Таня.

Молодий Михайло Касьянов

За словами діда по матері Павла Морозова, онук був схожий на нього – рос старанним і серйозним хлопчиком, добре вчився. Закінчивши школу, він вступив до столичного автомобільно-дорожній інститут.

Після двох років навчання юнак був призваний в армію. Його служба проходила у військовій частині, дислокованій у столиці.

Початок кар’єри Михайла Касьянова

Демобілізувавшись з лав Радянської Армії в 1978-му році, Михайло вступив до проектний НДІ Держкомітету СРСР у справах будівництва, а потім – в апарат Держплану РРФСР. У 1981-му році він продовжив перерване навчання в МАДІ.

Пізніше молодий інженер закінчив також Вищі економічні курси, успішно просувався по службі в підрозділах Управління Держкомітету УРСР по економіці. Після його скасування, служив в Мінекономіки, де в 1991-му році став заступником начальника відділу Управління зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД).

Політик Михайло Касьянов

У 1993-му році його призначили головою Департаменту Мінфіну РФ, потім – членом колегії цього відомства. В кінці 1995-го року Касьянов став заступник міністра фінансів, зберігши посаду і в 1996-му в новому кабінеті Віктора Черномирдіна.

У цей період відомством була успішно проведена робота по заміні термінів погашення боргу РФ в тридцять два з половиною мільярда доларів Лондонському клубу. Касьянов займався вирішенням фінансових питань та з Паризької організацією країн-кредиторів та іншими іноземними заимодавцами.

Михайло Касьянов, Володимир Путін і Борис Єльцин

В уряді Євгена Примакова держслужбовець виконував обов’язки заступника міністра фінансів, потім, в кабінеті Сергія Степашина і Путіна – голови того ж відомства. У 1999-му році він став членом Ради Безпеки країни.

Уряд Михайла Касьянова

Після відходу президента Бориса Єльцина і прийняття його функцій Володимиром Путіним, Касьянов був першим віце-прем’єром. Потім, одночасно з посадою міністра, він виконував обов’язки прем’єра, а з травня – затверджено на цей пост.

Михайло Касьянов очолив уряд при Путіні

У 2000-му році глава виконавчої влади став главою низки урядових комісій –військово-промислової, антитерористичної.

В період розгляду порушень закону при розпорядженні коштами МВФ, проведеного у Швеції, в таблоїді Італії з’явилася стаття про прем’єрі як про режисера «Рашагейта» (за аналогією з Уотергейтським скандалом). Він звинувачувався у нібито причетності до перекладу на секретні рахунки виділених фондом кредитних коштів у сумі близько 5 мільярдів доларів.

У 2001-му році лівими фракціями ініціювалося пред’явлення недовіри кабінету, не знайшло підтримки в Думі. Аналогічні претензії висувалися також в 2003-му році, однак в цілому в період діяльності уряду Касьянова в країні був відзначений економічне зростання.

У період прем’єрства він висловлював незгоду з позбавленням волі Михайла Ходорковського, лідера «Юкоса», і Платона Лебедєва, керівника «Менатепу», вважаючи, що такі дії влади негативно позначаються на іміджі країни та ситуації навколо загального настрою інвесторів.

Книга Михайла Касьянова «Без Путіна»

У лютому за рішенням глави держави кабінет Михайла Михайловича був відправлений у відставку. Причиною цього під час зустрічі з представниками ЗМІ президент назвав втрату урядом динаміки роботи, а також доцільність періодичного поновлення складу ключових держструктур.

В прем’єрському кріслі Касьянов був довше всіх інших пострадянських голів уряду, поступившись тільки Черномирдіну і Путіну.

Подальша кар’єра Михайла Касьянова

Після звільнення політик відпочивав, багато подорожував у Фінляндії, Швеції, Франції, побував в гостях у Сільвіо Берлусконі. Він також прочитав цикл лекцій з економіки РФ в університетах США, зайнявся незалежним консультуванням з правових, фінансових та інших питань підприємницької сфери, створив фірму «МК-Аналітика» у співпраці з «Московським комсомольцем».

Михайло Касьянов примкнув до опозиції

Роком пізніше Михайло Михайлович почав заявляти в ЗМІ про те, що Російська Федерація, на його думку, йде неправильним недемократичним шляхом, у Росії немає незалежних мас-медіа, судів. З жорстким осудом ситуації в державі, курсу чинної влади, що провокує інфляцію і відтік капіталу, він оголосив у квітні на Російському економічному форумі в столиці Британії.

Дані обставини дали підставу політологам припустити, що Касьянов готується виступити на президентських виборах в 2008-му році як лідер опозиції.

Скандал за участю Михайла Касьянова

У 2005-му прокуратурою було порушено кримінальну справу щодо законності придбання у власність екс-прем’єром держдачі, раніше належить Суслову, радянському державному і політичному діячеві. Іншими словами, політика звинувачували у приватизації державного майна за заниженою ціною.

У цей період колишній глава уряду перебував за кордоном. Після отримання інформації про кримінальному процесі, він повернувся в Москву, сприйнявши подію обставина як етап кампанії по його політичної дискредитації.

Михайло Касьянов «Росія без Путіна» В 2007 році дачу передали назад у володіння державі, а через п’ять років справу було припинено по закінченні терміну давності.

Вибори президента і Михайло Касьянов

У передмові до збірки «Майбутнє Росії», випущеному у 2005-му році англійським аналітичним центром у сфері зовнішньої політики, екс-прем’єр заявляв, що в РФ знищені основні ознаки демократичної держави за допомогою нової «вертикалі влади».

Він виклав власну програму дій, включивши такі заходи, як скасування змін законодавчої бази про вибори, пожвавлення судової реформи, передача одного з каналів центрального TV у приватну власність, визнання помилок у зовнішній політиці і відновлення колишніх відносин з Євросоюзом і США.

У вересні політик оголосив про плани балотуватися на посаду глави держави у 2008-му році від демократів.

У 2006-му році колишній прем’єр очолив «Російський Народно-демократичний союз», став учасником форуму опозиції «Інша Росія». Через рік він очолив партію «Народ за демократію і справедливість».

Інтерв’ю Михайла Касьянова про доповіді «Путін.Війна» В реєстрації кандидатом у президенти РФ у 2008-му році йому було відмовлено внаслідок виявлених порушень у підписних листах.

Особисте життя Михайла Касьянова

Екс-прем’єр одружений. Зі своєю дружиною Іриною вони вчилися в одній школі. У 1985 році у пари з’явилася на світ старша донька Наталя, а в квітні 2005 року — донька Олександра. Дружина і дочки абсолютно не публічні люди і рідко з’являються у світській хроніці.

Михайло Касьянов з дружиною Іриною

У 2006-му році старша дочка, будучи студенткою МДІМВ, вийшла заміж за Андрія Клиновского, сина керівника будівельної компанії «Агрокомплекс «Горки-2», чий статок оцінювався в сто мільйонів доларів. Молоді люди познайомилися в вузі, де разом навчалися, правда наречений на два курси старша. У власності сім’ї Андрія є будинок в Ніцці, у його батька є літак Falcon 2000 EX Easy. У пари народилися дві доньки, перша через рік після весілля, друга — в 2009 році.

Дочка Михайла Касьянова Наталія

Політик захоплюється полюванням, тенісом, гірськими лижами, віндсерфінгом.

Михайло Касьянов зараз

Де ж зараз Михайло Касьянов? У 2010-му році екс-прем’єр (РНДС) спільно з Борисом Нємцовим («Солідарність»), Володимиром Рижковим (РПР) і Володимиром Міловим («Демократичний вибір») створили об’єднання політичних сил, що підтримують ліберальну ідеологію під назвою «За Росію без свавілля і корупції», перейменоване в ПАРНАС.

Михайло Касьянов очолив партію ПАРНАС

В кінці 2014 року екс-прем’єр підписав петицію з вимогою зупинити агресію в Україні з виведенням з її території військ РФ, покласти кінець всебічної підтримки сепаратистів на Донбасі. Навесні нинішнього року в Європарламенті він оголосив, що вважає правомірним і підтримує введення санкцій проти РФ.

Михайло Касьянов про вбивство Бориса Нємцова В даний момент очолювана Касьяновим ПАРНАС має намір звернутися в судові інстанції, аж до Європейського суду з прав людини, через відмову Центрвиборчкому задовольнити скаргу на незаконні дії виборчого комітету Новосибірської області. Їм було відмовлено в реєстрації списку партії на вибори у регіональне законодавче збори з-за малої кількості визнаних справжніми підписів виборців.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: