Ім’я: Михайло Хазін

Дата народження: 5 травня 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Москва

Діяльність: економіст, журналіст, держслужбовець

Вага: 95 кг

Зріст: 178 см

Біографія Михайла Хазіна

Михайло Леонідович Хазін – неординарний вітчизняний фахівець у галузі економічних наук, теоретик концепції глобальної кризи економіки в планетарному масштабі, статистик, колумніст, радіо — і телеведучий, голова Фонду економічних досліджень. Раніше – керівник «Неокона», держслужбовець урядового Робочого центру економічних реформ, заступник начальника Економічного управління лідера держави, глава департаменту Мінекономіки.

Хазін Михайло Леонідович

Опоненти називали економіста-реформатора сучасною реінкарнацією однієї з найбільших відкривачів соціальних і політекономічних істин Карла Маркса. Крім серйозного ставлення до основоположник марксизму, яким колишній економічний радник Бориса Єльцина має намір повернути добре ім’я, він народився з ним в один день, 5 травня.

Дитинство і родина Михайла Хазіна

Народився майбутній експерт-економіст 5 травня, як зазначено вище, 1962 року в московській родині потомствених вчених-математиків. Його дід займався розробкою засобів протиповітряної оборони на закритому підприємстві міністерства держбезпеки, зокрема, комплексу заходів щодо забезпечення захисту столиці держави. Батько відкривав нові аспекти теорії стійкості в структурі РАН, мама навчала студентів навчального закладу електронного машинобудування вищої алгебри та математичного аналізу. Сімома роками пізніше народження первістка, на світ з’явився його молодший брат.

Михайло Хазін в молодості

В 7 років старший син був відправлений до школи з математичним ухилом №179, яка славилася високим рівнем підготовки учнів. Для продовження династії його з дитинства орієнтували у виборі відповідної професії. Пізніше він згадував в одному з інтерв’ю, що завжди прагнув стати студентом МДУ, де свого часу навчалися і його батьки.

Плани рідних і юнаки здійснилися, правда, не відразу – спочатку Михайло Леонідович вступив до Ярославський держуніверситет (в силу ряду не афішуються обставин, імовірно, через 5-ї графи «національність»), а потім, у 1980 році перевівся в навчальний заклад своєї мрії – університет ім. Ломоносова М. на мехмат. Через рік він перейшов на кафедру розділу математики з вивчення випадкових явищ – теорії ймовірностей. В 1984 році – став володарем диплома спеціаліста в області статфизики і матстатистики.

Кар’єра Михайла Хазіна

Свою трудову діяльність юнак розпочав в Інституті фізичної хімії, де протягом п’яти років займався теоретичними питаннями у сфері чисельних методів рішення задач за допомогою моделювання.

Михайло Хазін займався математичним моделюванням

На зорі дев’яностих фундаментальна наука відчувала недофінансування, тому молодій людині незабаром довелося звернутися до своєї основної спеціалізації і, залишивши свої наукові напрацювання (їх, за його словами, було достатньо для захисту не тільки філософії, але й докторська дисертації), перейти в НДІ Держкомстату. Керівником установи був Еміль Єршов, який і навчив його економіці.

По закінченні двох років, однак, і в цьому інституті перестали платити зарплату. В результаті, в 1992 році Михайло Леонідович вирішив піти в бізнес – влаштувався в ЭЛБИМ-банк. Спроба виявилася невдалою. Пізніше він визнав, що не народжений бути бізнесменом, і йому знову довелося займатися пошуком роботи.

Михайло Хазін - автор книги «Сходи в небо»

У 1993 році майбутній відомий економіст став держслужбовцем – отримав посаду в Робочому центрі економічних реформ (правонаступнику Головного ОЦ Держплану) при головному виконавчому органі влади. Через рік він перейшов в Мінекономіки, де незабаром обійняв посаду голови департаменту. Конфлікт з Яковом Уринсоном, заступником керівника відомства Євгена Ясіна, перешкодив його призначенням на посаду заступника міністра.

У 1997 році Михайло Хазін перейшов в адміністрацію глави держави в економічне управління. Але на новому місці роботи його теж не особливо жалували і в 1998-му звільнили, як він вважає, з причини його риси характеру, успадкованої від діда, а саме, небажання йти на взаємні поступки. Потім він став приватним консультантом, з 2002 року – головою підприємства «Неокон».

Разом з колегами експерт-економіст створив теорію сучасної економічної кризи, виступав зі стратегічних та управлінських проблем життя суспільства у мас-медіа, на радіо «Говорить Москва», «Ехо Москви», на сайтах в інтернет, включаючи авторський портал Worldcrisis.ru.

Виступ Михайла Хазіна про економічну ситуацію На РБК Михайло Леонідович вів передачу «Економіка по-російськи». Він також брав участь у міжнародних зборах, друкувався в «Аргументах і фактах», науково-освітніх виданнях «Експерт», «Філософія господарства», «Однак», «Питання нової економіки», «Профіль» з дослідженням питань функціонування сучасної економіки, реальних механізмів кризи, перспектив розвитку бізнесу, з прогнозуванням ситуації в умовах глобалізації. Його прогнози іноді збувалися, іноді – ні, траплялося, що оцінювалися фахівцями, як фантастичний і божевільний марення.

Особисте життя Михайла Хазіна

Про приватного життя економіста у вільному доступі інформації практично немає. Відомо, що одружився він на початку 90-х.

У 2015 році він згадав в інтерв’ю на радіо «Ехо Москви», що не бачив свого брата протягом останніх 15 років, а себе він вважає абсолютним консерватором.

Михайло Хазін сьогодні

У 2015 році аналітик створив і очолив концептуальний інститут, Фонд економічних досліджень свого імені, який займається вивченням політичних процесів, підтримкою економічних знань, консультуванням.

Михайло Хазін про світову кризу В березні 2016 року в ефірі радіо «Говорить Москва» він повідомив, що його вмовили спробувати пройти в нижню палату парламенту по мажоритарному округу. Першопричиною свого рішення він назвав бажання поговорити з людьми.

Михайло Хазін публічно заявив про категоричну незгоду з тезами глави Мінекономрозвитку РФ Олексія Улюкаєва про те, що точка максимального падіння економіки пройдена, і з кінця 2016 року відбудеться підйом рівня економічної активності. Аналітик переконаний, що підстав для оптимізму не існує, і на світову економіку чекає неминучий нищівного удару. Причому, він не виключає, що в глобальному масштабі всіх очікують також гострі внутрішньополітичні конфлікти в різних країнах.

Михайло Хазін про Путіна і Улюкаеве На думку експерта, Росію чекає різке падіння рівня життя і розпад. Найбільш ймовірно, що її регіони, які відокремилися поглинуть більш стійкі сусідні держави, зокрема, Сибір відійде до Китаю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: