Ім’я: Михайло Горбачов

Дата народження: 2 березня 1931 р. (85 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: с. Привільне, Ставропольський край

Діяльність: політик, президент СРСР

Вага: 90 кг

Зріст: 181 см

Біографія Михайла Горбачова

Батько – Горбачов Сергій Андрійович російська. Мати – Гопкало Марія Пантеліївна має українські коріння. Андрій Мойсейович – дід по лінії Сергія Андрійовича був селянином, і за те, що не виконав план по посіву, був на засланні в Іркутській області. Батько матері Пантелей Юхимович Гопкало був селянином Чернігівської губернії. У родині діда було п’ятеро дітей. Він був старшим дитиною. Коли Пантелея Юхимовичу було тринадцять років, його сім’я залишилася без батька. Після того, що сталося, дідусь Горбачова оснувався в Ставропольському краї. Він був обраний головою колгоспу. Після його заарештували і звинуватили в троцькізмі. Просидів Гопкало 14 місяців у в’язниці. Діда хотіли розстріляти, але йому пощастило, що «лінія партії» змінилася. Пантелея Юхимовича звільнили. Дитинство Михайла припало на воєнні роки. Коли юному Міші було 10 років, батько пішов воювати. Зовсім скоро німці захопили село, в якому жили Горбачови. Так п’ять місяців вони провели в окупації. Пізніше сім’я отримала похоронку з фронту, загинув Сергій Андрійович. Михайло Сергійович вчився в школі і підробляв у колгоспі. В п’ятнадцять років він вже був помічником комбайнера. Горбачов був навіть нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора за сумлінну працю.

Михайло Горбачов - перший і останній президент СРСР

Михайло з дитинства відрізнявся провідними якостями. Він завжди міркував, так сказати, по справі.

У дев’ятнадцять років Горбачов був одним з кандидатів у члени КПРС. Його рекомендували викладачі школи, де навчався Михайло.

Державна служба

Михайло Сергійович після школи, без іспитів вступив в МДУ імені Ломоносова на юридичний факультет. Після закінчення інституту за розподілом потрапив до Ставрополя в прокуратуру. Але там не працював. Він працював на посаді заступника завідуючого відділом агітації і пропаганди Ставропольського краю ВЛКСМ. Згодом, Горбачов став першим секретарем Ставропольського міськкому комсомолу, потім був другим і першим секретарем крайкому ВЛКСМ. Незабаром Михайло Сергійович працював в КПРС. Він був парторгом крайкому КПС Ставропольського територіально-виробничого колгоспно-радгоспного управління. На XXII з’їзду КПРС був делегатом. Горбачов був завідувачем відділом партійних органів Ставропольського крайкому КПРС. Незабаром його обрали першим секретарем Ставропольського крайкому партії. Паралельно з роботою, Михайло Горбачов заочно навчався на економічному факультеті Ставропольського сільськогосподарського інституту на агронома-економіста.

У КДБ пару раз розглядали його персону для роботи. Горбачову навіть пропонували стати керівником управління КДБ Ставропольського краю. Михайло Сергійович був призначений першим секретарем Ставропольського крайкому КПРС. Горбачова обрали членом Верховної ради СРСР. Після він став Головою Комісії у справах молоді Ради Спілок Верховної Ради СРСР.

Михайло Горбачов з дружиною Раїсою

Багато років Горбачов був членом ЦК КПРС. Пізніше його перевели до Москви. Тут він був обраний секретарем ЦК КПРС. Далі Михайло Сергійович став кандидатом у члени Політбюро ЦК КПРС. Горбачов очолював радянське посольство в Канаді. Тут же він познайомився з Маргарет Тетчер. На початку 80х років Горбачов був обраний на дванадцять років членом Політбюро ЦК КПРС, згодом став Головою Російського бюро ЦК КПРС, а згодом і Генеральним секретарем ЦК КПРС. У 1990 році Михайла Сергійовича обрали Президентом СРСР. В цей же час ще рік Горбачов був Головнокомандуючим Збройних сил СРСР.

Михайло Горбачов на відео Мав звання полковника запасу.

Відсторонення від посади

Незабаром проти Горбачова порушили кримінальну справу. Він звинувачувався в зраді Батьківщині, т. к. підписав постанову Держради СРСР про подання незалежності Латвії, Литві, Естонії. Але незабаром справа була закрита, а Горбачова виключили з партії. 25 грудня 1991 року Горбачов був відсторонений від посади Глави Держави. Зараз Михайло Сергійович є Президентом Міжнародного Фонду соціально-економічних і політологічних досліджень. У перелік посад знаменитого політика так само входив посаду голови Правління Міжнародного Зеленого Хреста.

У 1996 році Горбачов висунув свою кандидатуру на пост Президента РФ, набравши при голосуванні 0,51%. Через чотири роки став главою Російської об’єднаної соціал-демократичної партії. У 2007 році організація була розпущена за рішенням Верховного суду. Коли до влади прийшов Володимир Путін, Михайло Горбачов підтримував главу держави. Але через роки став ставитися критично до президента РФ. У 2008 році Горбачов дуже розкритикував виборчу систему РФ: «З нашими виборами не все в порядку, і наша виборча система потребує серйозного коригування». 2 березня 2013 році Горбачову виповнилося вісімдесят два роки. Президент Володимир Путін привітав колишнього політика з днем народження.

Нагороди

Михайло Сергійович є єдиною людиною, який за своє життя отримав величезну кількість нагород, звань не тільки на батьківщині, але і за кордоном. В СРСР Горбачов був нагороджений орденом Святого апостола Андрія Первозванного за великий особистий внесок у зміцнення миру і дружби між народами.

Михайло Горбачов. Інтерв’ю від першої особи Має орден «Пошани», орден «Леніна», «Трудового Червоного Прапора». Михайлу Сергійовичу були вручені численні медалі: «За трудову доблесть», «За зміцнення бойової співдружності», «В пам’ять 1500-річчя Києва», «Сорок років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр..». Горбачов почесний доктор гуманітарних наук Вірджинського Університету, Джепсоновской школи лідерства, юридичного факультету Вестфальського університету. Іноземні премії Михайла Сергійовича Горбачова: «Світ без війни», міжнародна літературна премія «Монделло», премія миру ірландської організації «Конвент світу графства Типперери», «Нобелівська премія», «Золотий голуб за мир», премія «Віха», тижневика «Політика».

Особисте життя

В житті відомого політика була одна дружина Раїса Максимівна Горбачова, в дівоцтві Титаренко. Вони прожили довге щасливе життя. Але, на жаль, все обірвалося в 1999 році. Раїса Максимівна хворіла страшною хворобою лейкозом, що призвело до смерті. У подружжя є дочка Ірина Михайлівна Вірганська. Зараз вона живе в Москві. Дочка Ірина подарувала батькам двох дочок. Старша Ксенія Анатоліївна Вірганська-Горбачова була одружена двічі. Перший чоловік Солод Кирило, син бізнесмена. Другий чоловік Пырченков Дмитро працює в шоу-бізнесі. У Горбачова також є правнучка Олександра Пырченкова. Молодша внучка Михайла Горбачова Анастасія Анатоліївна Вірганська працює журналісткою. Закінчила МДІМВ. Її чоловік Дмитро Зангієв пов’язаний з рекламним бізнесом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: