Ім’я: Михайло Фрідман

Дата народження: 21 квітня 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Львів, Україна

Діяльність: підприємець, мільярдер

Вага: 95 кг

Зріст: 183 см

Біографія Михайла Фрідмана

Михайло Маратович Фрідман – основний власник найбільшого в Росії фінансово-промислового об’єднання «Альфа-Груп», серед активів якого «Альфа-Банк», X5, «Альфастрахування», «А1», а також групи LetterOne Holdings («Вимпелком», DEA Deutshe Еrdoel, Turkcell), член керівництва Російського єврейського конгресу, Спілки промисловців і підприємців, Громадської палати РФ, приватної американської організації «Рада з міжнародних відносин».

Фрідман Михайло Маратович

Олігарх, який увійшов в історію вітчизняної еліти як чесний і поважний бізнесмен, неодноразово іменувався в мас-медіа розважливим і авторитетним інтелектуалом з агресивною формою ведення справ за ігнорування інтересів і думок інших сторін, а також оголошувався європейським бізнес-лідером, найбільш впливовим і видатним підприємцем року.

Його стан в 2015-му оцінено журналом Forbes в $14,6 мільярдів. Таким чином, він займав 68 місце в світовому рейтингу найбагатших людей та друге – серед російських бізнесменів після Романа Абрамовича.

Дитинство і родина Михайла Фрідмана

Один з найбагатших і наймогутніших людей Росії з’явився на світ в українському місті Львові 21 квітня 1964 року в єврейській родині. Його рідні працювали на оборонному підприємстві, були членами КПРС, батько був удостоєний Державної премії в галузі електроніки.

Михайло Фрідман в молодості

З дитинства Міша був оточений любов’ю і турботою мами, бабусі та інших родичів. Він не відвідував дитсадок, в школі був відмінником. Хлопчик навчався музики по класу фортепіано і потім організував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, популярний у ті роки вид музичної творчості.

По закінченню навчання в 1981 році юнак вступав до провідний ВУЗ країни – Московський фізико-технічний інститут, але його не прийняли. За однією з версій – він не пройшов за конкурсом, з іншого – причиною невдачі стала доленосна «п’ята графа», тобто, національність. Нібито з-за неї він, будучи відмінником, не отримав золоту медаль у школі і згодом зазнав фіаско при вступі до аспірантури.

Друга спроба Михайла стати студентом увінчалася успіхом – він поступив в столичний інститут сталі і сплавів. Вибір навчального закладу визначило, начебто, його місце розташування в самому центрі Москви, а також наявність в ньому гарного Будинку культури, де виступали з концертами такі зірки естради, як Юрій Візбор, Володимир Висоцький.

3 Якості Мільярдера Михайла Фрідмана Студентське життя Михайла була насиченою. Крім вивчення предметів професійної спрямованості, він займався перепродажем театральних квитків, килимів, імпортних товарів, а також створив молодіжний нічний клуб, що діє в інститутському гуртожитку під егідою комсомольської організації, організовував дискотеки, виступи артистів. В той період він познайомився з Петром Авеном, який обертався в тих же колах, будучи керівником музичного клубу МДУ.

Початок кар’єри Михайла Фрідмана

Запаморочливе сходження на вершину бізнес-олімпу молодий інженер почав практично відразу після закінчення Вузу в 1986 році. За розподілом він потрапив в підмосковне місто Електросталь на однойменний металургійний завод, де працював в конструкторському бюро.

Одночасно він організував кооператив по миттю вікон, потім – по доставці продуктів, створив разом з двоюрідним братом Дмитром, що закінчили той же інститут на рік раніше, фірми, які торгували комп’ютерною технікою.

Михайло Фрідман створив «Альфа-Груп»

У 1988 році спільно з Германом Ханом і Олексієм Кузьмичовим та за сприяння академіка Алфімова, прізвище якого нібито послужила основою при формуванні назви нинішньої фінансово-інвестиційної імперії, Фрідман приступив до її створення.

Найпершими при народженні «Альфа-Груп» було організовано кооператив «Альфа-Фото» з продажу копіювально-розмножувальних апаратів і радянсько-швейцарське СП «Альфа-Еко» з експорту нафтопродуктів і продукції металургії.

Серед безлічі сфер діяльності консорціуму – переробка газу і нафти, торгівля предметами мистецтва і продовольчими товарами, страхування, телекомунікаційні послуги, передові технології, інвестиції – наріжним каменем вважається «Альфа-Банк», перший в країні серед приватних банків, який очолив бізнесмен з моменту його заснування в грудні 1990 року. Згодом він володів 37-відсотковим пакетом акцій фінансово-кредитної установи (Хану належало 23%, Кузьмичову – 18%, президенту банку Петру Авену – 14%).

Поради Михайла Фрідмана: Як потрапити на роботу в Альфа-Банк В 1995 році олігарх входив в орган колективного керівництва «ОРТ», в 2002-му – очолював Конференцію керівників єврейських організацій РФ, завжди всіляко підтримував єврейські ініціативи в країні і за кордоном.

У 2005 році «Альфа-Груп» купила за мільярд доларів корпорацію «Х5». У її склад входить мережа супермаркетів «Перехрестя», «Карусель» та магазинів-дискаунтерів «Пятерочка».

У 2008 році магнат надав свій керівний пост в банку своєму заступнику, рейтингової керуючому з Праги, Петру Шмід. У 2009 році Михайло Маратович очолив нафтову компанію ТНК-ВР.

Особисте життя Михайла Фрідмана

Олігарх розлучений. З Ольгою, своєю колишньою дружиною, вони вчилися на одному курсі в Місіс. Поступати вчитися тоді дівчина приїхала з Іркутська. Ольга захоплюється дизайном інтер’єрів, у 2000 році вона закінчила відповідні курси.

Михайло Фрідман з дружиною Ольгою

У шлюбі з нею у них з’явилося дві дочки, Лариса і Катерина. Вони народилися і проживають разом з матір’ю в Парижі, а влітку зазвичай відправляються на відпочинок в Сан-Тропе.

Дівчатка відвідують школу, де викладання ведеться англійською мовою. З друзями та знайомими вони спілкуються, звичайно, по-французьки, а з батьками – по-російськи. Тобто, дочки олігарха з дитинства розвивають розумову гнучкість.

Діти Михайла Фрідмана живуть за кордоном

Про Фрідманом багато говорять, як про працелюбну і талановитого підприємця, схильному до благодійності, який добився всього самостійно, власною працею, завдяки розуму, а не крадіжок. Він фінансує фонд допомоги дітям «Лінія життя»

Один з найбільш відомих бізнесменів в РФ залишається непублічної персоною, живе замкнуто. Сьогодні він – громадянин Ізраїлю, проживає в Лондоні, любить швидку їзду за кермом автомобіля, кіно, музику, шахи, колекціонує самурайські мечі. Його батьки на початку нового століття переїхали зі Львова в Кельн.

Михайло Фрідман купив будинок у Франції

У 2001 році Михайло придбав будинок в елітному передмісті французької столиці Нейі, що раніше належав екс-дружині Алена Делона моделі і художник Мірей Дарк. Поруч з садибою олігарха знаходяться особняки легендарних акторів Жан-Поль Бельмондо і Софі Марсо.

Щоб усвідомити себе частиною єврейського народу, у 2012 році Фрідман у складі групи з 12-ти російських бізнесменів здійснив триденне паломництво по ізраїльській пустелі Арава в святе місто Єрусалим. Ночували вони в наметах і щодня долали майже за 20 кілометрів.

Михайло Фрідман сьогодні

У 2012 році «Альфа-Груп» збільшила свою частку в телекомунікаційній компанії «Вимпелком», що надає послуги під брендом «Білайн», до 48 відсотків за рахунок продажу акцій «МегаФона» Алішеру Усманову за 5,2 мільярда доларів.

Влітку 2014 року поблизу Нижнього Новгорода «Альфа-банк», відомий організацією концертів Пола Маккартні, Jamiroquai, Мадонни, Тіни Тернер, U2, став ініціатором проведення фестивалю електронної музики Alfa Future People. Співвласник «Альфа-Груп» особисто його презентував.

Інтерв’ю Михайла Фрідмана на Телеканалі Дощ У 2015 році L1, створена в 2013 році після продажу її акцій в ТНК-ВР «Роснєфті», придбала нафтогазову компанію ФРН DEA Deutshe Еrdoel більш ніж за 5 мільярдів євро. Пост керівника L1 Фрідман запропонував своєму старому знайомому, екс-голові британської нафтогазової компанії BP plc Джону Брауну.

На батьківщині фінансового магната, у Львові, «Альфа-Банк» (з 2011 року) виступає організатором щорічного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest. У 2015 році протягом 5 днів в місті, визнаному культурною столицею України, виступило понад сто виконавців з десяти країн, включаючи легендарного американського композитора і піаніста Хербі Хенкока, гітариста і вокаліста Джорджа Бенсона, японську піаністку Хіромі.

Михайло Фрідман - співвласник «Альфа-Груп»

За станом на кінець 2015 року «Альа-Банку» обслуговувалися 14 мільйонів фізосіб і 194 тисячі юросіб. Кількість відділень і філій фінансової установи, відкритих в Росії і за кордоном, включаючи дочірні фірми у США, Нідерландах, Англії, Кіпрі, досягла цифри 775.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: