Ім’я: Михайло Державін

Дата народження: 15 червня 1936 р. (80 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 80 кг

Зріст: 165 см

Біографія Михайла Державіна

Сім’я Державіним була дуже відома в свій час. Отець Михайло Степанович Державін був Народним артистом СРСР, працював у театрі імені Вахтангова. Державіна Іраїда Іванівна – мати Державіна–молодшого. Їх сім’я жила в будинку на легендарній вулиці Вахтангова. Тут також проживають знамениті актори, художники. У цьому ж будинку розташовувалося знамените театральне училище імені Щукіна. Самі розумієте, юний Михайло ріс в театральній атмосфері. Зі своїми однолітками вони постійно показували театральні вистави.

Вони самі писали сценарії казок, придумували декорації, і, звичайно ж, грали у своїх виставах. Завіса хлопці робили з географічних карт. Для своїх чад батьки постійно влаштовували бальні вечора, проводили концерти, імпровізували. Державін вже з дитинства знав, ким буде в майбутньому.

Та й вибирати не доводилося, саме спонукало в театр. В будинку Державіним частими гостями були вихідці театру Вахтангова: Рубен Симонов, Віктор Кольцов, Анатолій Горюнов, Микола Охлопков, Андрій Абрикосів. Державін з дитинства дружив з Олександром Ширвіндтом, він був частий гість у домі на Вахтангова. Їхні батьки дружили і відвідували один одного постійно. Згодом Ширвіндт і Державін утворюю творчий дует, який завоює серця мільйонів.

Михайло тоді навіть не думав, що можна, крім театру, ще відвідувати будь-які місця. Адже театр був для нього всім.

Михайло Державін в молодості

Державины часто влітку знімали будинок в дачних селищах. Туди ж приїжджали знамениті «вахтанговцы». Михайло Михайлович згадує: Як-то Борис Владимиров і Вадим Тонков, артисти, які грали популярних бабусь — Авдотью Микитівну і Вероніку Маврикіївну, — привезли з собою людину в плащі й кепці. Вирішили грати у футбол проти сільської молоді. У воротах стояв цей елегантний дядько в кепці, в нападі та захисті грали Вероніка Маврикіївна і Авдотья Микитівна. Борис Владимиров каже: «Михайло Михайлович забив гол кращого воротаря світу». Всі хлопці насторожилися, а Владимиров продовжує: «У воротах стоїть Лев Іванович Яшин». Це було неймовірно!». Зірки світової величини були знайомі з родиною Державіним. Юному Михайлу було на кого рівнятися, брати приклад.

Коли почалася війна, театр імені Вахтангова вивезли в Омськ. Мати Михайла була вагітна дочкою. Так от, поки вони їхали в Омськ, сестричка Державіна народилася, назвали її Тетяною. Там театр продовжував свої виступи. Юний Михайло відвідував усі вистави свого батька, не пропустивши жодного.

У 1954 році Михайло вступив, звичайно ж, в театральне училище імені Щукіна. Його викладачі були знамениті випускники Вахтангова, яких він знав і пам’ятав з дитинства домашніх посиденьок.

Театр

Після закінчення «Щуки», так називають це училище студенти, Державін влаштовується працювати в Московський театр імені Ленінського комсомолу. Театр гастролював по Волзі. Михайло, здавши випускні іспити в «Щуку», приїхав до своєї трупи в Куйбишев.

Там він грає сім ролей другого плану. Після того, як театр приїхав до Москви, Державін грає першу головну роль стиляги Бубуса у п’єсі «Небезпечний вік».

Ця постановка підірвала глядача. Вона мала величезний успіх. Саме з цього моменту і почалася світова слава артиста.

Михайло Державін в молодості

Після Державін працює в театрі на Малій Бронній, але не довго. Але за наполяганням своїх друзів, Михайло залишає цей театр. Він продовжує свою кар’єру в Московському академічному театрі Сатири, де працює і нині. За весь час роботи у театрі Михайло Михайлович грає величезну кількість ролей: Єлісєєв в «Бенкеті», Велосипедкин в «Бані», Телятев в «Шалені гроші», Микола Буркіні «Прощай, конферансьє!». Скалозуб в «Горі від розуму», Семенов у виставі «Ми, що нижче підписалися», Віктор Вікторович у «Самогубці» і багато інших.

Наодинці з усіма.23.01.2014 Михайло Державін і Роксана Бабаян Всі герої Михайла абсолютно різні, але дуже люблять життя. Як грамотно і тонко він підходить до характеру кожного персонажа. Він просто вживається в роль, розуміючи і приймаючи свого героя таким, яким він є.

На сцені Державін викладається з усіх сил. Він любить перевтілюватися, грати. Якщо його персонаж одноманітний, прикладає всі зусилля знайти в ньому родзинку і піднести її глядачеві так, щоб той зрозумів сенс задуму і пережив зі своїм героєм його час.

Він разом зі своїми друзями-акторами присвячує спектакль «Прощай, конферансьє!» своїм батькам, вже покоившимся в іншому світі. У цій постановці вони разом з Мироновим возз’єднали естрадну і драматичну кордон акторської індивідуальності.

Михайло Державін любив залишати автографи

Творчості Михайла Михайловича притаманне якась родзинка, яка принесла йому популярність. Коли був утворений дует Ширвіндт – Державін, Михайло грав роль гумориста, Олександр навпаки був стриманим иронистом. Після вони спільно зіграють у виставі «Мовчи, смуток, мовчи…», у п’єсі

Вечірній Ургант. В гостях у Івана — Михайло Державін. «Щасливців — Нещасливців». Тут є все, цирк, драма, гра з глядачем.

Кіно

Пізніше Михайло Михайлович зніметься в ряді фільмів: «Вони були першими», «Лушка», «Сон», «Лебедєв проти Лебедєва», «Троє в човні, не рахуючи собаки», «Зимовий вечір у Гаграх» і багато інших чудові картини з його участю. Величезний успіх Державіну приніс фільм «Моя морячка», де він грає відпочиваючого Гудкого. Його партнерками тоді були незрівнянна Людмила Гурченко і Тетяна Васильєва. Цей фільм виглядає на одному диханні. Надзвичайно талановита гра акторів змушують переживати головному герою, викликаючи гумор та іронію.

Михайло Державін став знаменитим після перших фільмів

Потім Державін пробує себе в ролі ведучого в телевізійній передачі «Кабачок 13 стільців». Після її будуть показувати ще довгі роки. Разом зі своїм другом дитинства Олександром Ширвіндтом веде програму «Ранкова пошта», і вже нову програму, зняту в 2013 році, «Хочу знати».

Михайло Державін грав у проекті «Кабачок 13 стільців»

Особисте життя

Михайло Михайлович був і залишається відомим ловеласом, підкорювачем жінок. Він три рази реєстрував офіційно свої стосунки з жінками. Як говорить Державін: «Чого гріха таїти, романів у мене було багато, — зізнається він сам. — Я можу про це говорити відкрито, тому що між моїми шлюбами були перерви…». Перша дружина артиста Катерина Райкіна, дочка легендарного Аркадія Райкіна. З юною дівчиною вони разом навчалися в театральному училищі. Коли сам Райкін відвідував столицю, він зупинявся в готелі «Москва». Так, Державін разом з Катею, бігали до Райкіна в готель, щоб поїсти. Вічно голодні студенти. Аркадій Райкін ніколи не потикався в особисте життя своєї дочки і Михайла. Навіть після розлучення він продовжував ставитися до Державіну тепло і привітно.

Друга дружина знаменитого артиста була Ніна Буденная, дочка Семена Михайловича Будьонного. Ніна тоді вчилася в МДУ на журналіста. У подружжя народилася дочка, назвали її Марією. Марія Михайлівна ощасливила своїх батьків, народивши синів Петра і Павла. Донька закінчила ГІТІС. Але зараз вона займається вихованням своїх дітей.

Михайло Державін з дружиною Роксаною Бабаян щасливий більше 30 років

Останньою дружиною Державіна стала народна артистка Роксана Бабаян. Щасливі у шлюбі вони вже 30 років. Познайомилися вони в салоні літака, разом летіли на виступи в Казахстан. Він тоді не уявляв, що Роксана може бути такою незвичайною дівчиною. В його уявленні, до знайомства, вона огрядна вірменська дівчина. Хоча її пісні йому подобалися. Пізніше зізнається Михайло: це була любов з першого погляду. …Знайомство відбулося у небі, значить, і шлюб зареєстрований на небесах».

Нагороди

Михайло Державін по праву є Народним артистом РРФСР, СРСР, заслуженим артистом РРФСР, заслуженим діячем мистецтв Польщі. Йому був вручений Орден за заслуги перед Вітчизною. За заслуги перед державою він був нагороджений орденом Дружби.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: