Ім’я: Михайло Делягін

Дата народження: 18 березня 1968 р. (48 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Діяльність: економіст, політик, політолог

Вага: 98 кг

Зріст: 183 см

Біографія Михайла Делягіна

Михайло Геннадійович Делягін – видатний вітчизняний фахівець з питань економічних наук, консультант, політик, аналітик, академік РАПН, д. е. н., автор численних статей і наукових праць, екс-голова комітету національно-консервативної політсили «Батьківщина», госсоветник II класу.

Делягін Михайло Геннадійович

Він – засновник і голова опікунської ради дослідницької організації «Інститут проблем глобалізації» (ИПРОГ), член Національного інвестради і Изборского клубу, має статус почесного професора китайського Цзилиньского університету і професора-дослідника Московського держінститут міжнародних відносин.

Екс-радник голів вищого виконавчого органу державної влади РФ і її критик чотири рази йшов з посади в держапараті і повертався, при цьому, звільнений був тільки один раз, за день до дефолту, з формулюванням «за антиурядову агітацію». Він зі своєю знаменитою усмішкою, яка нібито дратує всіх, заявляв, що вважає себе непридатним до професії держслужбовця з-за того, що не любить і не вміє красти.

Дитинство і родина Михайла Делягіна

З’явився на світ майбутній вчений, вже у 30 років отримав статус доктора наук, 18 березня 1968 року в Москві. Його мама, Ніна Михайлівна, і тато, Геннадій Миколайович, були інженерами. Працювали вони на «поштових скриньках» (підприємствах, включених у військово-промисловий комплекс).

У сім'ї Михайла Делягіна були суворі порядки

Глава сім’ї був добре відомий в наукових колах як основоположник сучасного альтернативного палива для енергетики – водовугільного. Виховували сина досить строго, принаймні, він пізніше згадував у інтерв’ю, що слово «треба» в його дитинстві ніколи не обговорювалося.

Історія замовчує, чому він не вступив в інститут відразу після закінчення школи в 1985 році. Але відомо, що з 1986 року він проходив дворічну строкову службу в армії, а потім, в 1988 році, став студентом економічного факультету МДУ.

В 22 роки, будучи учням другого курсу університету, він опинився в числі помічників Бориса Єльцина з питань економічних наук. До роботи в «Білому домі» Михайла залучив його викладач Ігор Ніт, у якого він тоді писав курсову роботу про монополізм в радянській системі.

Кар’єра Михайла Делягіна

Закінчивши в 1992 році ВУЗ з червоним дипломом, молодий чоловік отримав провідну посаду в Групі експертів, що входить до складу Адміністрації глави держави і спеціалізується на проведенні оперативного аналізу та професійного прогнозування положення всередині РФ і за кордоном. Через рік за власною ініціативою він перейшов на роботу в якості віце-президента в компанію CoM Invest Group Ltd, що займається інвестуванням в різні сфери бізнесу.

Статті і виступи Михайла Делягіна дуже популярні

У період з 1994 по 1996 рр. Михайло Геннадійович був головним спеціалістом в Аналітичному центрі при главі держави, з жовтня 1996 по березень 1997 року – референтом Сергія Ігнатьєва, помічника президента країни. Потім він був радником глави МВС і віце-прем’єра Анатолія Куликова, а з червня 1997 року обіймав аналогічну посаду при першому заступник голови вищого органу виконавчої влади Борису Нємцову. Про успішність молодого консультанта свідчила особиста подяка лідера РФ Бориса Єльцина, отримана згідно з його розпорядженням від 11.03.1997 року.

Виступ Михайла Делягіна з приводу Закону про поліції Захистивши в 1998 році дисертацію, 30-річний доктор наук заснував ИПРОГ, який надалі співпрацював з ідейно близькими іноземними організаціями – німецькими фондами Фрідріха Еберта та Рози Люксембург, Транснаціональним інститутом з Нідерландів, мережею політичних фондів «Трансформ». Він також працював радником Юрія Маслюкова, першого заступника голови уряду, в 1999 році – заступником Миколи Аксьоненко. Він консультував і Євгена Примакова (коли політик вже вийшов зі складу уряду), хоча той, за визнанням економіста-аналітика, майже не потребував його допомоги, а також у 2002-2003 рр. був радником прем’єра Михайла Касьянова.

Особисте життя Михайла Делягіна

Академік одружився в 1995 році. Разом з дружиною Раїсою Валентинівною вони виховали двох дітей. Про онуків він написав у своєму профілі «ВКонтакте» наступне – «чекаю».

Сім’ю він сприймає як одне ціле, тому відкидає таке поняття, як «сімейні обов’язки». Якщо він приходив з роботи, нехай і втомленим, але раніше дружини, то сам готував вечерю, не вважаючи це непристойним. Аналогічно, якщо у нього не було можливості зайнятися ремонтом в квартирі, то їм займалася дружина.

Михайло Делягін одружений

Як еталон і зразок для наслідування Михайло назвав свою маму, а у професійній сфері – британського вченого-економіста Джона Мейнарда Кейнса та американського теоретика економічних наук Джона Кеннета Гелбрейта. У перелік улюблених занять на дозвіллі він включив сон, подорожі, катання на гірських лижах і дайвінг.

За версією фонду «Інтелектуальна Росія», у 2005 році його книга «Росія після Путіна» опинилася на другій позиції рейтингу вітчизняних соціогуманітарних мислителів (після твори Олександра Зінов’єва «Роздоріжжі»).

Михайло Делягін сьогодні

В кінці 2010 року на основі в той період розпущеної партії «Батьківщина» він створив політсилу «Батьківщина: здоровий глузд» (РЗС) і очолив її, однак Мін’юст відмовив у реєстрації даної організації партії. Відомий економіст Михайло Хазін називав позитивною подією в російській політиці поява РЗС. Про підтримку партії публічно заявляв також журналіст і політичний консультант Анатолій Вассерман.

Розповідь Михайла Делягіна про прямої лінії з президентом В 2012 році Михайло Геннадійович очолив редакційну колегію міжнародного громадського видання «Вільна думка» (до 1991 року – «Комуніст»).

У 2016 році економіст у своїх публікаціях («Як нас вбивають» в газеті «Завтра», «На Гайдарівському форумі ліберали почали підготовку до нового розграбування Росії» на сайті порталу Політ.ру, «Шматочок Росії продадуть США?» в «Аргументах і фактах») неодноразово попереджав про те, що нібито до захоплення лібералів та їх західних господарів) нова хвиля прийдешньої приватизації дозволить приватним власникам отримати прибуткову частину держвласності і обернеться черговим пограбуванням, який здатний зіштовхнути країну до хаосу, насильства і масових заворушень.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: