Ім’я: Михайло Абрамов

Дата народження: 12 жовтня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець, меценат

Вага: 81 кг

Зріст: 183 см

Біографія Михайла Абрамова

Дитинство і юність Михайла Абрамова

Михайло Абрамов народився в жовтні 1963 року в Москві в сім’ї лікарів. Батьки Михайла були небагатими і, як всі радянські громадяни, байдужими до релігії людьми. Міша ріс як більшість радянських дітей без віри в Бога і нехрещеним. Православні храми і в синагогу хлопчик відвідував скоріше з цікавості, ніж за велінням душі.

Як любить згадувати Абрамов, він був вільного віросповідання. Пристрасть до збирання ікон передалася Міші від вітчима, з яким хлопчик виріс. Вітчим був інтелігентною людиною, доктором фізико-математичних наук, викладачем. У нього в хаті були цінні ікони. Інтелігентність була в крові у вітчима, так як його предками були фабриканти і заводчики «з колишніх» — люди освічені і розбираються в мистецтві.

Бізнесмен Михайло Абрамов - засновник Музею російської ікони

Шкільні роки Михайла Абрамова пройшли в 232-ї московської школи, яку він успішно закінчив у 1981 році. У цьому ж році юнак вступив на хіміко-технологічний факультет інституту Легкої промисловості.

Провчившись рік у московському Вузі, Михайло відбув у 1982 році в р. Єлець для проходження служби в радянській армії. У Єльці молодий солдат навчається в сержантському школі, після чого продовжує службу на Кольському півострові в Заполяр’ї. Закінчивши службу в званні Старшого сержанта в 1984 р, Михайло повернувся в Москву і продовжив навчання у Вузі на вечірньому відділенні того ж факультету. У цей час відбувається ще одна важлива подія, що наклала відбиток на його подальшу долю. Михайло Абрамов приймає православ’я і проходить обряд хрещення.

Михайло Абрамов — підприємець і меценат

Піддавшись перестроечным настроям, Михайло в 1985 році організовує мережу кооперативів з пошиття виробів із хутра та шкіри. У 90-х кооперативи починають припиняти своє існування. Тому молодий підприємець у 1991 році починає працювати в компанії «Ингосстрах», що займається будівництвом будівель в Москві, а в 2000 році він стає заступником генерального директора цієї компанії. Займаючись будівництвом котеджів, офісів, житлових будинків і цілих селищ, Абрамов накопичив значну суму. Перед ним постало питання, куди вкласти гроші. Ні хвилини не сумніваючись, він зупинив свій вибір на іконах і відразу придбав їх кілька сотень. Михайло Юрійович вважає цей вчинок найголовнішим у своєму житті.

Унікальна виставка «Музей російської ікони» Михайла Абрамова З 2003 року Михайло серйозно почав займатися вивченням і колекціонуванням стародавніх ікон. Ця робота незабаром принесла результат. Імениті вчені та кваліфіковані фахівці Санкт-Петербурга і Москви допомагають Михайлу Юрійовичу в організації виставок та експозицій зібраних колекціонером ікон.

Так на виставці «Повернене надбання» були представлені ікони, повернуті в Третьяковську галерею. На виставці «Шедеври Давньої Російської Іконопису» була представлена колекція ікон XIV-XVI століть 23 відомих в усьому світі колекціонерів. М. Ю. Абрамов твердо переконаний, що ікони, а не відомі твори вітчизняної живопису зіграли вирішальну роль у розумінні Заходом Росії. Меценат всіляко прагне повернути народне надбання на історичну Батьківщину, купуючи ікони на аукціонах, у приватних колекціях та антикварних салонах Заходу. У Михайла Юрійовича душа болить за те, що ікони, споконвічно російське спадщина, потихеньку спливають з Росії.

Музей ікони Михайла Абрамова

Своїми стараннями Абрамов в 2011 році відкрив двері перший у Росії приватний Музей російської ікони загальною площею 2500 квадратних метрів і нараховує близько 600 ікон. Вартість колекції приватного Музею перевищує сотні тисяч доларів. Однак, як стверджує його засновник, жодна ікона не повинна виставлятися на продаж або аукціон.

Музей російської ікони Михайла Абрамова в Москві експонатом поповнився Церемонія відкриття Музею ознаменувалася передачею музею-заповіднику «Ростовський кремль» різьбленого запрестольний хрест XVI століття, викрадену п’ятнадцять років тому. Цю реліквію відшукала для Абрамова Ірина Шаліна, науковий співробітник музею, в одній з приватних колекцій Німеччини. Абрамов вважає ікони надбанням Росії і прагне, щоб кожен бажаючий мав можливість доторкнутися до національної спадщини. Тому визнаний на міжнародному рівні музей відкритий для всіх і вхід до нього безкоштовний.

Найбільш цінними експонатами музею вважаються: ікона Богоматері Одигітрії, грецький іконостас кінця XVII століття та ікона Святого Миколая Мирлікійського XIV століття.

Восени 2011 року Ватикан і Міністерство культури Італії представили в Римі сорок кращих робіт колекції Абрамова, в тому числі найдавнішу ікону іконописця Симона Ушакова «Богоматір Одигітрія Грузинська». Успіх експозиції приватної колекції Абрамова в замку Святого Ангела відзначали всі ЗМІ Італії та Росії.

У музеї Абрамова представлена старообрядницька молитовня, що привертає сюди старовірів, які цілими днями моляться на неї. Тому експонати в музеї намолені.

Михайло Абрамов не тільки бізнесмен, але і меценат

Михайло Юрійович підтримує дружні стосунки з іншими колекціонерами, мистецтвознавцями та музейними працівниками. Всі вони збираються у нього на дачі на Ніколіній Горі, щоб обговорити майбутні виставки та можливості об’єднання всіх колекціонерів. Особливо Абрамов високо цінує приватні колекції ікон Віктора Бондаренко і Михайла Єлізавєтіна.

Особисте життя бізнесмена Михайла Абрамова

Михайло Юрійович щонеділі відвідує Савино-Сторожевський монастир, благо, він знаходиться в одинадцяти кілометрах від Ніколіна Гори. Своїми покупками ікон Абрамов спочатку здивував багатьох своїх друзів і знайомих. Багато хто не соромилися називати його божевільним. Тільки його дружина поставилася до всього з розумінням і повагою.

Зі своєю дружиною Світланою Михайло познайомився ще будучи студентом. Вони разом навчалися в Інституті легкої промисловості. Їхньому шлюбу уже двадцять три роки. У подружжя двоє дітей — п’ятнадцятирічний син і трирічна дочка. Син закінчив Московську економічну школу і зараз навчається за кордоном. Він також підтримує свого батька в його прагненнях повернути культурну спадщину Росії і пишається ним.

Нещодавно у жовтні Михайло Абрамов відсвяткував свій п’ятдесятирічний ювілей, на якому були присутні багато відомих гості, в тому числі знамениті співаки. Примадонна естради Алла Пугачова навіть порушила обітницю щодо співу на публіці. Співачка виконала кілька своїх відомих та улюблених пісень. Також для ювіляра співали Валерій Леонтьєв, Стас Михайлов, Валерій Меладзе.

Михайло Абрамов бере участь у багатьох благодійних заходах. На одному з таких заходів він виклав значну суму на благодійність, зробивши кілька танцювальних «па» зі світською левицею Ксенією Собчак.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: