Ім’я: Михайло Абизов

Дата народження: 3 червня 1972 р. (44 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Мінськ, Білоруська РСР

Діяльність: підприємець, чиновник

Вага: 79 кг

Зріст: 186 см

Біографія Михайла Абизова

Михайло Анатолійович Абизов – доларовий мільярдер, «міністр без портфеля» з питань впровадження в діяльність державної влади РФ ідеалів відкритого уряду. Раніше радник президента, а також глава ряду підприємств, включаючи «Мостотрест», Ru-COM, «Групи Е4», «Е2», «Сибэко», «КоПитание», «метінвест холдинг».

Михайло Абизов Анатолійович

За інформацією ЗМІ основну частину свого майна він зосередив за кордоном, має близько півсотнею офшорів на островах Кайман, Кіпр, Британських Віргінських і через них, фактично, володіє багатомільйонними активами в Європі і за океаном.

Дитинство і родина Михайла Абизова

Майбутній чиновник-мільярдер з’явився на світ в білоруській столиці 3 червня 1972 року в сім’ї робітників. Його мама працювала електрогазозварником, а батько – електриком. Він рано пішов з життя, коли синові було всього 10 років. Пізніше Михайло згадував, що після втрати батька його світ перевернувся. Він відразу подорослішав, відчув тягар відповідальності, припинив участь у дворових сварках і бійках, серйозно взявся за навчання, зайнявся спортом, зокрема біатлоном, завоював повагу однолітків, був обраний комсоргом школи.

Михайло Абизов рано подорослішав

Щоб допомогти мамі матеріально, в 14-річному віці він підробляв різноробочим і вантажником, але грошей все одно не вистачало. У 15 років Міша випросив у міліції довідку, що він важкий підліток, зміг потрапити до складу будзагону медінституту і заробити за літо в Тюмені цілих 3 тисячі рублів.

Потім він став переможцем республіканської математичної олімпіади, після чого був прийнятий в Колмогоровскую спеціалізовану школу-інтернат для старшокласників, які виявили здібності у вивченні точних і природничих наук, яку закінчив з підсумковою атестацією і зарахуванням на мехмат МДУ.

Початок кар’єри Михайла Абизова

Вже на першому курсі Вузу в 1989 році Абизов заснував своє перше підприємство торгівлі «Интершопс». Орендуючи майданчики в універмагах, він з успіхом займався реалізацією турецьких товарів широкого вжитку, розширивши в 1990 році асортимент продажем різноманітної оргтехніки.

Спочатку Михайло Абизов успішно зайнявся комерцією

Одружившись на другому курсі і маючи намір виїхати разом з родиною дружини в Чикаго, куди отримали запрошення на роботу її батьки, він взяв у МДУ академічну відпустку. Однак за збігом обставин перед купівлею квитка в США у молодої людини вкрали всі гроші, і він був змушений залишитися в Росії.

На студентську лаву він повернувся, але тільки через 5 років, вступивши в педінститут імені М. Шолохова. А в 1991 році – прийняв рішення замість навчання зайнятися підприємницькою діяльністю. Він влаштувався брокером в «Эмику», де буквально через півроку став заступником гендиректора і співвласником. Його підприємство займалося перепродажем (у рамках конверсії) військової техніки з Прибалтики лесозаготовителям Сибіру.

За рік він заробив понад 500 тисяч доларів, які у 1992 році він вклав в СП «ММБ-груп». Фірма спеціалізувалася спочатку на реалізації болгарських продуктів харчування, а пізніше на торгівлі партіями товарів за контрактами з оборонними та іншими великими державними підприємствами. Її оборот з часом досяг декількох мільйонів доларів.

Дохід Михайла Абизова зростав з кожним роком

Освоївши схеми розрахунків при поставках товарів взаємозаліками, переуступкою боргів російських підприємств, Абизов допоміг, зокрема, найбільшому підприємству, випускаючому ядерне паливо, заводу хімконцентратів Новосибірська. В результаті він отримав пропозицію від керівництва залишитися в місті. У короткий термін Михайло зумів налагодити ділові стосунки з багатьма керівниками регіону та заснував найбільшу паливно-енергетичну компанію, оборот якої до 1996 році досяг ста мільйонів доларів.

Майбутній глава Експертної ради Білого дому чудово розумів, що слід робити для розвитку успіху торгових операцій, і зайнявся покупкою акцій. Зокрема, став співвласником більше 50 відсотків «Новосибірськенерго», а також викупив 45 відсотків даних емісійних цінних паперів «Новосибирскнефтепродукта», які через 2 роки у нього викупила «Сибнефть» за $70 млн.

У 1998 році, за пропозицією очолював РАО «ЄЕС Росії» Анатолія Чубайса, він був обраний орган колективного керівництва компанії і став займатися реалізацією спеціальних проектів та боротьбою з багаторічними боргами. У 1999-му він став заступником голови правління і, діючи досить жорстко, ліквідував неплатежі.

Михайло Абизов представив проект Россиябездураков.рф Потім він займав керівні пости в цілому ряді енергетичних компаній (в Челябінську, Свердловську, Санкт-Петербурзі). З 2005 по 2008 рік Михайло Анатолійович перебував на посаді гендиректора «метінвест холдинг». В період 2006-2012рр він був головою групи «RU-COM», що працює у сфері енергетики, будівництва, машинобудування, сільського, житлово-комунального господарства та інших.

Особисте життя Михайла Абизова

Високопоставлений чиновник одружився в 19 років, коли був студентом МДУ. Його дружина Катерина до від’їзду за кордон у 1991 році займалася в тому ж навчальному закладі. Сімейна пара виховала 3 дітей – Даніеля, Микиту і Зою. Вони, як і батьки дружини, – громадяни США і постійно там проживають. Разом зі своєю сестрою Ольгою дружина Абизова займається в Москві керівництвом належать родині ресторанами Isola Pinocchio і The Apartment.

Михайло Абизов з дружиною Ольгою

Стан Михайла Абизова в 2015 році досягло 0,7 мільярдів доларів, а його річний дохід оцінений Forbes в 230,1 мільйонів рублів, тобто, він заробляв по мільйону практично кожен робочий день. У рейтингу найбагатших росіян він зайняв 128 місце (у 2011 році з $1,2 млрд. займав 76 позицію). Він володів двома земельними ділянками в 5 тисяч квадратних метрів, двома житловими будинками, трьома квартирами в Росії, одній – у Британії, частина особняка в Італії, 7 легковими автомобілями, 5 мотоциклами, вертольотом, снегоходом.

Михайло Абизов виховав трьох дітей

Старшому з синів Даніелю, який в 2015 році одружився, належить вілла в італійській Тоскані вартістю $4 млн., де і проходило весільне торжество. Як повідомляли мас-медіа гість заходу Чубайс подарував молодятам антикварну підзорну трубу.

Михайло Абизов сьогодні

У 2010 році відбувся і успішний бізнесмен увійшов до складу союзу промисловців і підприємців, в 2011-му – став координатором Громадського комітету прихильників лідера держави, Дмитра Медведєва.

Міністр Абизов Михайло Анатолійович

У 2012 році він був призначений його радником, а також отримав призначення на посаду міністра без портфеля, тобто без створення відповідного відомства. Він відповідає за організацію діяльності Урядової комісії з питань «Відкритого уряду».

Михайло Абизов в «Собчак живцем» Керована чиновником проект «Відкритий уряд» – засіб громадського контролю та впливу на основоположні рішення владних структур. Для його реалізації в члени Експертної ради, керівного органу і мозкового центру уряду з понад 350 експертів, він привернув, поряд з російськими академіками, громадськими діячами і підприємцями, багато іноземні консалтингові та аудиторські фірми, незважаючи на ризик їх можливих зв’язків з спецслужбами. В результаті деякі мас-медіа стали позиціонувати Абизова як агента впливу Заходу на вітчизняний держапарат.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: