Ім’я: Мей Уест

Дата народження: 17 серпня 1893 р.

Знак Зодіаку: Лев

Місце народження: р. Бруклін, США

Дата смерті: 22 листопада 1980 р. (87 років)

Діяльність: актриса, сценарист, драматург

Біографія Мей Уест

Дитинство і родина Мей Уест

Дівчинка народилася в сім’ї, де батько був боксером, а мати — актрисою. Матері часто не було вдома, батько багато пив і був скандальним людиною. Будучи семирічним дитиною, Мей почала виступати на сцені, де вона співала і танцювала. У шістнадцять Уест вже була учасницею аматорських водевілів. Батько, бачачи характер і особливі схильності дочки, вирішив видати її заміж, думаючи, що цим втихомирить її натуру. Але все було марно, Мей продовжила вести розгульний спосіб життя з більшою силою, і дуже скоро молоді люди розлучилися, проте офіційно шлюб не був розірваний.

Актриса Мей Уест в молодості була красунею

Уест, розлучившись з чоловіком, дуже скоро знайшла собі іншу, більш підходящу на її погляд, партію. Цією людиною був адвокат з пристойним станом – сорокарічний Джеймс Тимони.

Перші ролі актриси Мей Уест, сценарні роботи

Перше дійсно серйозний виступ актриси — її участь у рев’ю на бродвейських підмостках у 1911 році. Однак воно виявилося не зовсім вдалим, тому лише через вісім показів виступи припинились. Не зовсім вдалий початок не зупинило дівчину, вона почала виступати в інших постановках. Музичні номери і ризиковані по своїй відвертості для того часу танці слідували один за іншим.

Скоро Мей сама вирішила спробувати себе у ролі сценариста. Написавши п’єсу «Секс», вона з успіхом зіграла в ній свою першу головну роль на сцені Бродвею. Квитки просто розхапували, не дивлячись на критику. Скоро актрису разом з усією трупою заарештували за моральні непристойності. Арешту домоглися наполегливі і обурені противники п’єси. Мей засудили до десятиденного тюремного ув’язнення, але вже через вісім днів вона була на волі. Це події і така реакція на її постановку зробили Уест ще популярнішим.

Mae West — найкращі образи Наступною п’єсою, створеної Мей, була «Перешкода». Вона, як і попередня постановка, кидала виклик засадам суспільства, розкриваючи гомосексуальну тему. Сама актриса не мала ролі в цій виставі, але сцена всі три акту була сповнена тревести і гомосексуалістів. Мета створення цієї драми – прагнення показати, що до гомосексуалістів слід ставитися з розумінням. Вона так відчайдушно захищала їх, що деякий час в американському суспільстві побутували чутки про те, що Уест – травесті.

Всі подальші постановки неодмінно були центром уваги публіки, так як Мей зазвичай виступала там у головних ролях. Вона стала символом сексуальності, але при цьому центральною персоною для нападок захисників моралі. Треба зазначити, що нападки асоціацій захисту моральності робили Уест і її постановки все більш популярними.

Актриса стала відома всій Америці, і скоро студія «Парамаунт» зробила їй пропозицію приїхати до Голлівуду. Пропозицію було блискучим, і Мей, давши згоду, надовго оселилася в готелі «Равенсвуд». В цей час актрисі було вже більше сорока років, і виглядала вона просто блискуче: це була впевнена в собі блакитноока білявка. Голівуду нічого не треба було доповнювати до її образу.

Кращі ролі Мей Уест

Завдяки Голлівуду, талант Мей зміг заграти новими фарбами і гранями. Її п’єси, які раніше ставилися в театрі, були з успіхом перенесені на екран, а крім того, вона створила кілька нових сценаріїв. У творчості Мей були свої вірні шанувальники, які організували заради свого кумира «Суспільство Мей Уест». Син Рузвельта вважав для себе честю нанести візит найсексуальнішою і високооплачуваною актрисою Голлівуду.

Мей Уест — секс-символ початку 20 століття Актриса створювала образ войовничої феміністки, але не в звичному сенсі: це була жінка, яка взяла на себе роль чоловіка, повергающая його до своїх ніг. У своїх фільмах і на сцені Мей Уест зуміла одночасно показати утвердження особистого «его» людини і такий людський інстинкт, як сексуальність. В її творчій діяльності саме чоловіки складали основу, однак у реальному житті вони ніколи не були для неї значущі, принаймні, почуттів там місця не було.

Мей Уест в останні роки

Коли кінокар’єра Мей завершилася, вона знову стала виступати в театрі. Вона тривалий час гастролювала з постановкою «Катерина була великою». Крім цього, у Лас-Вегасі у актриси було своє шоу, де в оточенні м’язистих красивих хлопців вона співала пісні.

Автобіографія, випущена Мей в 1959 році, відразу стала бестселером. Прагнучи залишатися популярною і серед молоді, в стилі рок-н-рол нею були випущені два музичних альбоми.

Актриса Мей Уест померла від хвороб серця

Поява Уест у кіно в 1970ом було негативно оцінений критиками. Останній фільм, в якому вона знялася, був «Секстет», що вийшов в прокат в 1978 році, однак він теж виявився провальним.

Особисте життя Мей Уест

Зі своїм першим чоловіком актриса знову зустрілася в 1935 році. Він з’явився, щоб офіційно оформити розлучення і зажадати частину спільно нажитого майна. Це обурило актрису, а крім того, псувало її репутацію. Спочатку вона оголосила, що це неправда, але Френк (перший чоловік актриси) пред’явив оригінал свідоцтва про шлюб. Однак виявилося, що він, будучи офіційно нерозведеним, він знову одружився, тому суддя в позові Френку відмовив. Після тривалих розглядів, подружжя офіційно розвели.

Був у Мей ще один шлюб, який тривав близько трьох років – її чоловіком тоді став Гвідо Дэйро, музикант.

Ще один шлюб – це шлюб з адвокатом Джеймсом Тимони. Їх шлюб для Уест був найтривалішим і проіснував майже сорок п’ять років. Джеймс крізь пальці дивився на розгульне поводження красуні-дружини, дозволяючи їй жити так, як тієї хотілося.

Причина смерті Мей Уест

Уест померла після двох сталися один за іншим інсультів. Другий інсульт прикував її до ліжка, вона виявилася паралізована. Смерть настала восени 1980 року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: