Ім’я: Мартін Скорсезе

Дата народження: 17 листопада 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Нью-Йорк, США

Діяльність: режисер, продюсер, сценарист

Вага: 68 кг

Зріст: 170 см

Біографія Мартіна Скорсезе

Мартін Скорсезе – це режисер, який вже став справжнім небожителем в світі американського кінематографа. Його картини переведені на безліч мов, багато з них вже давно набули легендарний статус. В даний час Мартін Скорсезе є живою легендою світового кінематографа. Багато з його робіт можна, не вагаючись, назвати справжніми шедеврами. Але чи можна сказати, що на цьому шлях великого майстра вже завершено? Звичайно, немає. Адже життя цього талановитого американо-італійського режисера триває. А значить, нові примітні роботи, напевно, не змусять себе довго чекати.

Ранні роки життя, родина Мартіна Скорсезе

Мартін Скорсезе з’явився на світ у великому і багатонаціональному Нью-Йорку в родині вихідців з Італії. Його дитинство і юність пройшли в кварталі Квінс, який давно вважається одним з найбільш кримінальних районів Великого яблука. Майбутній режисер ріс в оточенні наркоторговців і злочинців, проте пов’язаний з ними практично ніяк не був.

Мартін Скорсезе у молодості

Причиною того (як це не дивно) стала звичайнісінька … астма. У дитинстві наш сьогоднішній герой був дуже болючим і слабким дитиною. А тому про запаморочливій кар’єрі в злочинному світі не доводилося навіть мріяти. Все своє дитинство Мартін Скорсезе провів в оточенні сестер і братів, які часто водили його в кіно, не пропускаючи жодної більш-менш значимої прем’єри. Таким чином, майбутній режисер вперше почав захоплюватися кінематографічним мистецтвом. Однак до чогось серйозного було ще дуже і дуже далеко.

Бачачи, що їхній син росте слабким і хворобливим, батьки Мартіна визначили його в католицьку школу, де протягом декількох років він навчався на церковного священика. Однак такі перспективи мало приваблювали нашого сьогоднішнього герой, і, трохи подорослішавши, Скорсезе залишив церковно-приходську школу і відправився в Нью-Йоркський коледж мистецтв і наук, де почав вивчати літературу, кінематограф та інші важливі дисципліни. У цей період його улюбленими режисерами були Рай Сатьджит, Федеріко Фелліні, Інгмар Бергман, Мікеланджело Антоніоні та деякі інші. Згодом великий режисер неодноразово говорив про їх суттєвий вплив на свої творчі погляди.

В 1964-му році наш сьогоднішній герой отримав ступінь бакалавра і, залишивши коледж, відправився в армію. Знову повернутися до кінематографічного мистецтва Мартін Скорсезе вирішив тільки після демобілізації. У 1966-му році він надійшов у Нью-Йоркський університет, де вперше почав працювати над створенням короткометражних фільмів. Слідом за ними прийшли і більш серйозні роботи. Вже у другій половині 1967-го року великий метр почав працювати над своїм першим повнометражним фільмом – «Я подзвоню першим». Вельми примітно, що головну роль у цій стрічці виконав молодий і нікому не відомий актор Харві Кейтель, який згодом знімався у багатьох фільмах американо-італійського майстра.

CHANEL BLEU реклама Мартіна Скорсезе (2010) HD

Зоряний шлях Мартіна Скорсезе, фільмографія

У шістдесяті роки Мартін Скорсезе зняв ще кілька повнометражних фільмів і документальних стрічок, однак домогтися справжньої слави зумів лише через деякий час. У 1973-му році наш сьогоднішній герой поставив фільм «Злі вулиці» з молодим актором Робертом Де Ніро в головній ролі. Після виходу на екрани дана картина була показана у всій Америці і отримала безліч схвальних відгуків від шановних кінокритиків Голлівуду. Після цього були фільми «Аліса тут більше не живе», «Нью-Йорк, Нью-Йорк», а також легендарна драма «Таксист», яка відкрила ім’я Скорсезе всьому світу. Ця картина принесла своєму творцеві безліч різних нагород, серед яких була Золота пальмова гілка Канського кінофестивалю, а також дві премії BAFTA і премія Оскар. Знята Мартіном Скорсезе картина вмить отримала культовий статус, а сам режисер вперше прокинувся знаменитим.

У 1978-му році Мартін Скорсезе впав у депресію, причини якої досі достеменно невідомі. У цей період у нього почалися проблеми з алкоголем і наркотиками, однак на допомогу йому прийшли друзі-актори Роберт Де Ніро і Харві Кейтель, які, власне, і витягли режисера і психологічної ями.

Мартін Скорсезе про Трансцендентальної Медитації Повернення режисера в світ кіно було ознаменовано виходом на екрани нових картин «Скажений бик», «Колір грошей», «Остання спокуса Христа» і багато інших. Кожна з цих картин стала досить популярною і принесла своєму творцеві нові нагороди.

У двотисячні роки вже в якості справжньої легенди Голлівуду Мартін Скорсезе зняв кілька нових шедеврів, які ознаменували нових етап в його творчості. До таких можна зарахувати стрічки «Авіатор», «Банди Нью-Йорка», «Відступники», «Острів проклятих». У кожній з цих стрічок головні ролі виконав новий улюбленець режисера — Леонардо Ді Капріо, який став у цій якості своєрідним наступником Роберта Де Ніро. Режисерський талант і іскрометна гра молодого актора принесли кожній з названих стрічок велику популярність, а також численні нагороди різних кінематографічних форумів.

Мартін Скорсезе зараз

В даний час Ді Капріо і Скорсезе спільно працюють над новою картиною – «Вовк з Уолл-Стріт», яка повинна вийти вже в другій половині 2013-го року. Кінокритики вже зараз говорять про неї як про один з головних кінохітів майбутнього кінематографічного сезону.

Що ж, значить нові нагороди вже не за горами. А значить, для своїх премій і призів Мартіну Скорсезе напевно доведеться відвести в своєму будинку окрему кімнату. До теперішнього моменту в колекції нагород американо-італійського режисера значиться понад 105 різних премій.

Мартін Скорсезе знімає фільм з Леонардо Ді Капріо

Особисте життя Мартіна Скорсезе

За своє життя великий режисер був одружений п’ять разів. У різні роки його подружжям були Лоррэйн Марі Бреннан, письменниця та режисер Джулія Камерон, актриса Ізабелла Росселліні і кінопродюсер Барбара Де Фіна. В даний час режисер складається в шлюбі з жінкою на ім’я Хелен Морріс. У великого американо-італійського режисера є три дочки від трьох різних жінок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: