Ім’я: Марлон Брандо

Дата народження: 3 квітня 1924 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Омаха, Небраска, США

Дата смерті: 1 липня 2004 р. (80 років)

Діяльність: актор, режисер, політичний активіст

Вага: 68 кг

Зріст: 175 см

Біографія Марлона Брандо

Ранні роки Марлона Брандо

Марлон Брандо з’явився на світ у квітні 1924 року в найбільшому місті Небраски – Омаха. Крім Марлона, в сім’ї Брандо росли дві дочки – Френсіс і Джослін. Сімейна ідилія, якою насолоджувались діти, незабаром закінчилася – батьки розійшлися. Трохи пізніше Марлон, що залишився з батьком, не витримав вічних причіпок і пішов до матері, де, загалом-то, було не легше – постійні пиятики матері, сильно здала після розлучення, також були нестерпні. Марлон Брандо йде з дому і відправляється підкорювати Нью-Йорк.

Марлону Брандо — одному з найкращих акторів 20 століття Важко давалася майбутній зірці Голлівуду не тільки життя з батьками, але і освіту. Зі школи хлопця виключили за пристрасть до мотоциклів – любив їздити на байку по шкільних коридорах. З військової академії в Міннесоті Брандо також вигнали з ганьбою за безчинства. Цим фактом юнак неймовірно зрадів.

Кар’єра Марлона Брандо в театрі

Спочатку підкорювач Нью-Йорка жив в місті своєї мрії не дуже добре: ночував, де доведеться, підробляв водієм на вантажівці, ліфтером, продавцем. Через якийсь час Марлон Брандо став учнем акторській студії, паралельно почавши грати в другосортних виставах. Більшого тоді хлопець і не хотів – водилися невеликі грошенята, так і серед дівчат Брандо був популярний.

Перша серйозна роль Брандо у виставі 1944 року «Я пам’ятаю, мама» привернула увагу театралів. Критики відгукувалися про Марлоне як про молодого багатообіцяючому актора. Наступні постановки були невдалими і молодій зірці доводилося їх «витягати»: «Кандіда», «Прапор піднято», «Кафе для водіїв вантажівок».

Роль Стенлі Ковальського у п’єсі Теннессі Уільямса «Трамвай «Бажання»» (1947) принесла Марлону Брандо воістину грандіозний успіх. Однак, незважаючи на віддану любов до театру, молодий актор вирішив не зупинятися на досягнутому. Наступною вершиною, яку Брандо належало підкорити, став кінематограф.

Дебют Марлона Брандо в кіно

Марлон Брандо був переконаним прихильником системи Станіславського. Перші ж роботи молодого актора суттєво підняли рівень американського кінематографа. Омар Шаріф, Уоррен Бітті, Роберт де Ніро і багато хто інші великі американські актори вважали і вважають Марлона Брандо своїм учителем.

Прийшла з перших фільмів популярність не зіпсувала простого хлопця з Омахи. Він ніколи не ставив себе вище за інших, а свій талант при зйомках розкривав не відразу, а по наростаючій, точно вивіреними порціями.

У 1950 році Марлон Брандо знімається у фільмі Фреда Ціннемана «Чоловіки». Актор зіграв роль інваліда-колясочника, ветерана Другої світової війни. Герой Брандо проходить важкий шлях від цілковитого розчарування в житті до щасливого життя з коханою людиною. У «Чоловіків» Марлон вперше відмовляється від усіх тих акторських якостей, які стрімко зробили його настільки популярним: виразності рухів, сексуальності, неймовірної привабливості. Скупий стиль гри, невластивий Брандо, тим не менш, вдалася йому на славу, в черговий раз продемонструвавши вищий пілотаж актора.

Після «Чоловіків» вже ніхто не сумнівався в тому, що молодий чоловік вже став найбільшим американським актором свого часу.

Успіх відразу

Успіх Марлона Брандо був приголомшливим – із звичайного хлопця він відразу перетворився на нового голлівудського ідола. До середини 50-х років, маючи за плечима знімальний досвід всього декількох фільмів, актор став секс-символом Сполучених Штатів. Його манера гри, побудована на імпровізації, своєрідному, часом сільському гуморі і просто радіаційному потоці сексуального випромінювання створили самий незвичайний образ серед акторів Голлівуду.

Наступна роль, ще більш усталив положення Марлона Брандо на американському кіноолімпі, прийшла до нього в 1952 році. Актор зіграв головну роль вождя мексиканської селянської революції в картині за сценарієм Дж. Стейнбека «Хай живе Сапата!». Далі були неповторні ролі в «Юлії Цезарі» і «Розбишаку». Саме головний герой «Хулігана» вважається дослідниками прообразом не тільки героя-бунтаря епохи рок-н-ролу, але і образу мотоцикліста, який потім був вміло перероблений і підхоплений ідеологами субкультури байкерів. Роль у фільмі «На набережній» (1954) завершила своєрідну еволюцію «молодого героя» у виконанні Брандо. Роль колишнього боксера, в якому пробуджуються невідомі йому раніше почуття – людяність, тяга до справедливості і ліричність – принесла Марлону Брандо «Оскар».

Марлон Брандо в молодості був приголомшливим красенем

Марлон Брандо у фільмі «Хрещений батько»

На початку сімдесятих, після десятирічного відносного затишшя, Марлон Брандо знову в одну мить злетів на вершину американського киноолимпа. У 1972 році Френсіс Коппола запросив актора на роль гангстерського боса Віто Корлеоне у фільмі «Хрещений батько». Неймовірний талант голлівудського ідола перевернув всі звичні на той момент стереотипні уявлення про те, як саме має виглядати гангстер.

Герой Брандо постав перед глядачем у цілій низці образів від благовидого джентльмена до неохайного старого, у якого він перетворився після нападу. Роль Карлеоне вважається однією з найбільш масштабних і складних не тільки в кар’єрі Марлона Брандо, але і в історії американського кінематографа в цілому. За цю роботу Марлон Брандо отримав свій другий «Оскар», однак відмовився забирати нагороду в знак солідарності з північноамериканськими індіанцями, піддаються дискримінації з боку білого населення Сполучених Штатів.

«Останнє танго в Парижі»

Провідним актором сімдесятих Марлон Брандо став після виходу в тому ж 1972 році ще однієї кінострічки за участю актора – фільму Бернардо Бертолуччі «Останнє танго в Парижі».

марлон брандо демонструє, що таке акторська гра Багатогранна драма про зв’язок двох людей різного віку – літнього овдовілого чоловіка і молодої жінки стала вершиною акторської гри Марлона Брандо. Акторові вдалося віртуозно, в найтонших деталях і нюансах передати еволюцію життєвої позиції головного героя – від грубого, непритомного, побитого життям самця до вразливого романтика, щиро полюбив свою партнерку і який поплатився за це своїм життям. «

Останнє танго в Парижі» стало не тільки вершиною творчої кар’єри Марлона Брандо, але і його останньою значною роботою в кіно. Після картини були ще «Закруту Міссурі», «Супермен», «Апокаліпсис сьогодні». Всі ці стрічки були успішними як у плані мистецтва, так і своїми касовими зборами, однак Марлон в них не показав тієї повноти своєї акторської майстерності, якою він блиснув у «Хрещеному батьку» і «Останньому танго».

Догляд Марлона Брандо з великого кінематографа

На початку вісімдесятих Марлон Брандо оголосив про завершення своєї акторської кар’єри. Зірка Голлівуду вирішила зайнятися письменством, проте навіть після формального завершення діяльності в галузі кінематографу Брандо періодично знімався у фільмах вісімдесятих на екрани вийшли кінострічки з його участю «Формула», «Сухий білий сезон», «Новачок» — в цілому десять фільмів, у більшості з яких актор з’являвся в невеликих, часом епізодичних ролях.

Особисте життя Марлона Брандо

Великий Марлон Брандо був вибухонебезпечний не тільки на сцені або знімальному майданчику. Особисте життя актора, як і його кар’єра, сповнена дивовижних драм, злетів і падінь. Марлон волів переважно східних красунь, а з білими дівчатами принципово не хотів мати ніяких відносин. Хоча періодично закохувався і в білих, але ніколи на них не одружився.

Марлон Брандо у фільмі Хрещений батько

Офіційно Марлон був одружений двічі. Першою його дружиною стала киностатистка Ганна Кашфи. Любов сильною була недовгою – важкі характери подружжя незабаром призвели до постійних скандалів. Шлюб, під час якого у них встиг народитися син, розпався. Другою дружиною стала актриса Марія Луїза Кастенаде, шлюб з якою виявився таким же неміцним. Марія Луїза народила Марлону двох дітей.

Третя з головних муз Марлона Брандо – таитянка Тарита – не була офіційною дружиною актора. З Таритой Брандо жив починаючи з 1963 року на власному маленькому острівці, купленому неподалік від берегів Таїті. Тарита народила акторові сина і дочку. Цікаво відзначити, що друга дружина Марлона, Марія Луїза, в 1935 році зіграла роль дівчини-туземки у фільмі «Заколот на «Баунті»» (1935). Тарита зіграла цю ж саму роль в однойменному фільмі в 1962 році.

Офіційно визнаних Марлоном Брандо дітей – шість. Вони носять його прізвище. Інші ж (а скільки їх – важко сказати) ніколи не зустрічалися зі своїм батьком, а багато хто навіть не знають про своє походження. Практично всі діти Марлона мають невдалу долю – як мінімум, в особистому житті. Одна з дочок актора вчинила самогубство в 25-річному віці. Старший син у 1990 році був засуджений за вбивство.

Останні роки Марлона Брандо

Життя великого актора підходила до сумного фіналу. Марлон Брандо страждав від слабоумства і ожиріння, відмовлявся від їжі і практично не міг розмовляти. Лікуватися актор відмовлявся. Дуже велике значення Марлон надавав своїм похорону. Надиктовані їм інструкції з проведення обрядів займали багато кілометрів магнітофонних стрічок і десятки годин записів.

Марлон Брандо з дружиною і сином

Незадовго до своєї кончини найбільший голлівудський актор втратив практично все своє майно. Борг збанкрутілого Брандо становив понад 11 млн доларів. Останні дні Марлон доживав у жалюгідному бунгало і отримував лише урядову допомогу. Кінонагороди, в тому числі і «Оскар», він ховав від своїх кредиторів під ліжком. 1 липня 2004 року від фіброзу легенів Марлон Брандо помер у злиднях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: