Ім’я: Марлен Дітріх

Дата народження: 27 грудня 1901 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Шенеберг, Німеччина

Дата смерті: 6 травня 1992 р. (90 років)

Діяльність: актриса, співачка

Біографія Марлен Дітріх

Марлен Дітріх – це унікальна актриса і унікальна жінка, яка представила світові безліч незабутніх кінематографічних образів. Її життя – один з важливих розділів в історії світового кіно; а її доля – прекрасний приклад для наслідування.

Яскрава та приваблива, сувора і незмінно загадкова – ця велика актриса стала справжньою іконою стилю для американського і європейського кіно. Її любили на зорі тисячоліття; люблять і тепер.

У цій біографічній статті ми спробуємо визначити основні етапи в житті та творчості легендарної кінодіви. Будьте з нами. Адже подорож до лабіринтах душі однією з кращих актрис Голівуду просто не може бути нецікавою.

Ранні роки, дитинство і родина Марлен Дітріх

Марлен Дітріх народилася в 1901-му році в містечку під назвою Шенеберг, який вже двадцять років потому був включений в муніципальну кордон Берліна. В даному контексті відразу ж потрібно зробити одне важливе застереження. Біографи відомої актриси досі сперечаються про те, коли ж все-таки народилася велика актриса. Одні називають в якості дати народження 1904-й рік; інші роблять упор на те, що в одній зі своїх ранніх метрик сама актриса зазначила 1900-й рік як дату свого народження.

Однак не будемо надто докладно зупинятися на цьому питанні…

Марлен Дітріх Тһе laziest girl in town, Концерт 1972р в Англії Сім’я Марлен Дітріх відносилася до числа аристократичних сімей тодішньої Німеччини. Батько нашої сьогоднішньої героїні — Луї Еріх Отто – був офіцером берлінської поліції. Мама майбутньої актриси — Іоханна Фельзинг – вела світське життя, властиву всім дружинам німецьких офіцерів. Напевно, схожа доля була уготована і самої Марлен (а точніше — Марі Магдалені). Однак у юної красуні на цей рахунок були свої плани.

У 1907-му майбутня актриса стала відвідувати спеціальну школу для дівчаток, а через кілька років після викликаної Першою світовою війною переїзду в Дессау, стала вивчати ще й гру на скрипці. Трохи пізніше вона також стала брати уроки музики у професора Роберта Райця. А вже у 1917-му році зіграла невеликий концерт для солдатів в післявоєнному Берліні.

Варто зазначити, що батьки Марлен розійшлися ще до війни, а тому життя в розореній війною Німеччини була пов’язана для сім’ї Дітріх з величезною кількістю труднощів. Щоб хоч якось допомогти своїй родині майбутня актриса і співачка записалася скрипачкою в один з берлінських оркестрів, аккомпанировавших німих фільмів того часу. У цей же період вона почала брати уроки вокалу і іноді виконувати в оркестрі ще й співочі партії.

Марлен Дітріх з молодості була красунею

Після цього був ще недовгий період виступів з артистами кабаре, проте потім несподівано для багатьох артистка раптом зважилася щось змінити у своїй долі і подала документи в акторську школу Макса Рейнхардта при Німецькому театрі.

Зоряний шлях Марлен Дітріх, фільмографія і музична кар’єра

У двадцяті роки актриса виконала свої перші ролі в кіно в фільмах «Такі чоловіки» і «Трагедія любові». Незабаром актриса познайомилася зі своїм чоловіком Рудольфом Зибером і після весілля на деякий час відійшла від справ. Однак з 1925-го року знову почала грати в театрі. Трьома роками пізніше побачила світ також перша музична платівка Марлен, записана з ансамблем ревю «Це витає в повітрі».

У цей період актриса активно знімалася в кіно, але масштаб її ролей все-таки залишав бажати кращого. Перша по-справжньому важлива роль в кар’єрі Марлен Дітріх трапилася тільки в 1930-му році, коли на екрани вийшов фільм «Блакитний ангел». Деякий час тому в пресі поповзли чутки про інтимні стосунки між актрисою і режисером картини — Джозеф фон Штернбергом, який незабаром підтвердилися.

Варто відзначити, що, незважаючи на прохолодні відгуки критиків, картина «Блакитний ангел» стала одним з головних кінохітів свого часу. Як відзначають деякі дослідники, саме з виходом цієї стрічки у режисерів Європи та США стало формуватися розуміння того, що картина повинна догодити не стільки критикам, скільки пересічному глядачеві.

На початку тридцятих років Марлен і Джозеф перебралися в Голлівуд, де створили кілька яскравих стрічок, які стали згодом класикою світового кінематографа. До таких можна зарахувати фільми «Марокко», «Шанхайський експрес», «Кривава імператриця», «Диявол — це жінка». У цих фільмах Марлен Дітріх з’явилася в образі фатальної спокусниці, вмить перетворившись на одну з найбажаніших жінок планети.

Марлен Дітріх. Коли солдати по місту крокують У цей період актриса виявилася залучена в низку нових любовних романів, які призвели до розірвання відносин з Джозефом фон Штернбергом (яке, проте, майже ніяк не вплинуло на кар’єру зірки).

«Дестро знову в сідлі», «Сім грішників», «Так хоче леді» — ці та багато інші картини принесли їй заслужену популярність і славу. У період Другої світової війни актриса на деякий час відійшла від справ і дала ряд концертів для військ союзників. Варто відзначити, що, незважаючи на свою національну приналежність, Марлен завжди активно боролася проти націонал-соціалістичної партії Німеччини, за що згодом отримала безліч нагород в Європі і США.

У п’ятдесяті роки актриса знову почала зніматися, проте через деякий час залишила Голлівуд і переїхала в Лас-Вегас, де деякий час виступала в якості співачки.

Зворотні зміни відбулися тільки у 1956-му році. Марлен знову стала часто зніматися в кіно, а паралельно працювати над створенням музичних альбомів.

Хрест на кар’єрі актриси поставив важкий перелом стегна, що трапився в 1975-му році. У цей період актриса стала зловживати алкоголем, до чого згодом додалося ще й зловживання знеболюючими препаратами.

У 1978-му році Марлен Дітріх в останній раз з’явилася на екрані у фільмі «Прекрасний жиголо, бідний жиголо», для якого записала також одну з головних музичних композицій.

У 1984-му році велика актриса дала згоду на зйомку документального фільму про її долю, в якому вже не брала участі. У 1992-му році актриса померла у своїй паризькій квартирі з-за порушень функцій нирок і серця.

Біографія Марлен Дітріх стала легендарною

Особисте життя Марлен Дітріх

Незважаючи на велику кількість інших романів, актриса все своє життя залишалася дружиною Рудольфа Зібера, від якого народила дочку Марію Елізабет Зібер (нині – актриса Марія Ріва).

Що стосується інших романів актриси, то тут варто виділити відносини з режисером Джозефом фон Штернбергом, про які було розказано вище, а також роман з німецьким письменником Еріхом Ремарком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: