Ім’я: Марк Захаров

Дата народження: 13 жовтня 1933 р. (83 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Москва

Діяльність: режисер театру і кіно

Вага: 76 кг

Зріст: 175 см

Біографія Марка Захарова

Сім’я Захаровых жила в комунальній квартирі на Червоній Пресні. Батьки Марка були педагоги. Дід був журналістом, революціонером, і за це сидів у Петропавловській фортеці.

Батько Марка Анатолійовича навчався у Воронежі в кадетському корпусі. Він був учасником Громадянської війни. Після того, як повернувся, працював у військово-фізкультурної середовищі. Мати Марка завжди хотіла бути актрисою. Вона вчилася в студії Завадського театральної майстерності. Коли народився Марк, все начебто було добре. Але через рік, батька заарештували і відправили у заслання на три роки. Мати все кинула і поїхала слідом заміжня.

Після батькові заборонено було довго проживати в Москві. Мати Марка працювала щосили. Були такі моменти, коли юний Марк довгий час не бачив батьків, виховувався у бабусі Софії, що по материнській лінії. Софія Миколаївна, у свою чергу, працювала завідуючою дитячого будинку. Батько Захарова після війни служив у частини Московського гарнізону. Бідна мама, одна працювала, щоб прогодувати свою сім’ю. Вона викладала у драматичних гуртках.

Марк Захаров справжній професіонал своєї справи

Марк повернувся в Москву. Тут він захопився ляльковим театром Образцова. Але перший раз Захаров був на виставі у МХАТІ на «Синього птаха», коли йому було сім років. Захаров займався у всіх драмкружках, в тому числі і у своєї мами, потім був Москворецкий будинок піонерів на Великій Галявині, куди він ходив разом з Андрієм Тарковським. Після закінчення школи, стояв вибір, яку спеціальність обрати, ким бути в майбутньому. Були варіанти: військово-інженерна академія, архітектурний інститут, МИСИ імені Куйбишева. Коли у військовій академії дізналися, хто батько Марка і що він був у засланні, відразу ж відмовили у вступі. У МІБІ Захаров не пройшов. Але матері Марка приснився сон, що син поступив вчитися на актора. І Він, не роздумуючи, поїхав складати іспити в школу-студію МХАТ. Тут він читав «Вересковий мед». Але комісії молодий чоловік не сподобався. Йому сказали, пробувати себе в інших сферах.

Марк Захаров удостоєний декількох нагород

Засмучений юнак, розповів все матері. Та, у свою чергу, заборонила сумувати, і вивчити «Пісню про купця Калашникова». (заборонила вчити пісню) Вони навчали удвох. Мати навчила сина багато чому. Далі Захаров подав документи в ГІТІС. Успішно здав іспити, його принаняли на перший курс. Викладачами Захарова були: Раєвський, Леслі, Лобанов. Про останньому Захаров сказав: «Цей педагог, який викладав нам акторська майстерність всього один семестр на 2-му курсі, потряс, перевернув у мені все догори дном… Лобанов на все життя подарував мені впевненість в собі, на його репетиціях я вперше і як би зсередини, всіма клітинами мозку, внутрішнім слухом, шкірою відчув, що таке театр і що таке наша давня лицедейская професія…

Він створив на нашому курсі ніколи раніше і ніколи потім не зустрічалася атмосферу глибинного режисерського дослідження, терпку живильне середовище для наших молодих мізків, зону загальної і підвищеної творчої інтенсивності». Починаючому акторові давали другорядні ролі вже на другому курсі. Він грав у театрі імені Маяковського, Єрмолової. Незабаром Марк Анатолійович за розподілом потрапив до Пермі у драматичний театр. Тут він не тільки виступав на сцені, але і писав вірші, малював для молодіжних газет, друкував карикатури, співпрацював із радіо, організовував різні вечора в театрі.

Марк Захаров на відео Пізніше Захарова запросили бути помічником керівника в університеті. Таким чином, відбулася перша режисерська робота Захарова. По поверненню з Пермі, Захаров працював у Московському театрі імені Гоголя. Але тут він затримався ненадовго. Після перейшов у Естрадний театр мініатюр. Марк Анатолійович сам писав мініатюри. За його задумам ставлять спектаклі.

Марк писав гумористичні розповіді. Писав діалоги до п’єс. У театрі мініатюр Марк Анатолійович досить довго пропрацював. В цей час він розумів, що не хоче більше працювати актором, режисура приваблювала більше. Він поставив багато спектаклі: «Невже ви не помічали?», «Дракон», «Хочу бути чесним», «Розгром». У Московському театрі сатири проходять постановки Захарова: «Прибуткове місце», «Бенкет», «Прокинься і співай!», «Матуся Кураж та її діти» та інші. В Театрі імені Ленінського комсомолу, де пізніше працював Захаров, були показані блискучі п’єси: «Іванов», «Ясновидець», «Мої Надії», «Хлопець з нашого міста», «Люди і птахи»,«Божевільний день, або Одруження Фігаро». У кіно Марк Анатолійович Захаров так ж проявив себе в ролі режисера. Були зняті такі фільми: «Бенкет під час чуми», Звичайне диво, Будинок, який побудував Свіфт, Формула любові.

Інтерв’ю Марка Захарова Марк Захаров пробував себе сценаристом: «Стоянка потягу — дві хвилини», «маю Честь», «Земля Саннікова», Стоянка потягу — дві хвилини, приймав участь у написанні листи червоноармійця Сухова в «Біле сонце пустелі».

Нагороди

Марк Анатолійович є народним артистом РРФСР, СРСР. Він нагороджений орденами Дружби народів, » За заслуги перед Вітчизною, Святого Станіслава, Меценат та інші. Має Державну премію РФ. Захарову вручена премія «Чайка», «Тріумф», «Кришталева Турандот», Театральна премія імені Р. Бикова, премія «Музичного театру». Отримав режисерську премію за видатний внесок у розвиток театрального мистецтва. Є лауреатом фестивалю «Музичне серце Росії». Захаров Почесний член Російської академії мистецтв, . Можна довго перераховувати заслуги і досягнення видатного актора і режисера.

Особисте життя

Зі своєю майбутньою дружиною Він познайомився, коли жив і працював в Пермі. Ніна Тихонівна Лапшинова єдина жінка, яка зробила щасливим Захарова. У подружжя є дочка Олександра, яка пішла по стопах свого знаменитого батька, ставши актрисою. Працює в Театрі Ленінського комсомолу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: