Ім’я: Марк Цукерберг

Дата народження: 14 травня 1984 р. (32 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Уайт-Плейнс, штат Нью-Йорк, США

Діяльність: програміст, засновник «facebook»

Вага: 84 кг

Зріст: 166 см

Біографія Марка Цукерберга

Дитинство. Шкільні роки Марка Цукерберга

Марк Еліот Цукерберг народився в місті Вайт-Плейнс в штаті Нью-Йорк, в декількох кілометрах від міста Нью-Йорк, США в родині лікарів. Батько Марка донині працює стоматологом, а мати за фахом – психіатр, але на даний момент не практикує. Цукерберг – друга дитина і єдиний хлопчик у родині. Має трьох сестер – старшу Ренді і двох молодших – Донну і Аріель.

Марк Цукерберг зі школи захопився комп'ютерами

Комп’ютерне програмування приваблювало Марка ще в школі. У старших класах Цукерберг розробив мережеву версію тактичної настільної стратегічної гри «Ризик», після чого був помічений компаніями Microsoft і AOL, запропонували Марку працевлаштування. Ці пропозиції були відкинуті Цукербергом – він вирішив вступати в Гарвард. Пізніше разом з одним Цукерберг розробив програму Synapse для аудіоплеєра Winamp. Ця програма визначала смаки користувача і автоматично формувала плейлист на основі отриманої інформації.

Захоплення програмуванням аж ніяк не означало, що майбутній мільярдер дні і ночі безперервно проводив перед комп’ютером. Розвиток хлопчика було всебічним: він любив фехтування, математику, із задоволенням вивчав латинь і давньогрецький. Захоплювався Марк і психологією – в Гарвард він поступив саме на цю спеціальність.

Гарвардський університет. Створення соціальної мережі

Навчаючись на факультеті психології, Марк відвідував курси IT. Саме там в голову Цукерберга прийшла ідея створити сайт для спілкування студентів Гарварду між собою. Реалізація ідеї у співпраці з Дастіном Московіцем і Крісом Хьюзом зайняла тиждень. Так з’явився Facebook. Грошей тоді не було, і з фінансами допомагав ще один однокурсник Марка – хлопець бразильського походження Едуардо Саверін. Згодом між Цукербергом і Саверином розгорівся конфлікт, і Марк усунув Едуардо від управління Facebook. Саверіна це не влаштувало, почалася судова тяганина, яка закінчилася перемогою Цукерберга.

Марк Цукерберг у студії Першого каналу Тепер молодому програмісту треба було розкручувати своє дітище. Як це робити – він не знав. Допоміг у розкрутці Цукербергу Шон Паркер, культова фігура американського інтернету. Шон познайомив Марка з бізнесменом Пітером Тиелом, який побачив перспективи проекту і готовий був займатися залученням в нього інвестицій. До 2006 року Facebook, давно перестав бути сайт для спілкування студентів Гарвардського університету, виходить на сьоме місце в США по популярності серед інтернет-сайтів. Цукербергу починають надходити пропозиції про продаж соціальної мережі, але він їх беззастережно відхиляє.

Компанія «Facebook» Марк Цукерберг

Після закінчення університету Цукерберг засновує компанію «Facebook», монетизує сайт і починає заробляти гроші. Аудиторія соціальної мережі при цьому неухильно зростає. Всього за три роки Марк стає фінансово незалежним, а в 2009 році він знайомиться з Юрієм Борисовичем Міллером, співвласником компанії Mail.ru Group. Наприкінці травня того ж року російський інтернет-гігант набуває 1,96% акцій компанії «Facebook» за 200 млн доларів США. З цього моменту починаються вкладення та інших великих корпорацій в соціальну мережу. В даний час Марк Цукерберг є власником 24% акцій «Facebook» і вважається наймолодшим в історії мільярдером.

Марк Цукерберг заснував Facebook

У березні 2010 року статки Цукерберга оцінювалося в 4 млрд доларів США, а вже у вересні того ж року Марк практично подвоїв свої активи, які склали 7 млрд доларів. У списку найбільш впливових американців 2010 року Цукерберг займає 29-е місце. У грудні 2010 року молодий мільярдер стає людиною року за версією журналу «Time». Тоді ж Марк заявляє про своє приєднання до так званої «Клятві дарування» — филантропическому проекту, заснованого Уорреном Баффетом і Біллом Гейтсом. Згідно зі статутом кампанії, від 50% стану приєднався може бути пожертвувати на благодійність, як за життя, так і після смерті дав клятву.

У 2011 році засновник «Facebook» у списку найбагатших громадян США займає 14-е місце. Його стан оцінюється в 17,5 млрд доларів. Далі темпи зростання активів Цукерберга сповільнилися, проте Марк незмінно багатіє.

Візит Цукерберга в Росію

Восени 2012 року Марк Цукерберг приїжджає з візитом в Російську Федерацію. За короткий термін в три дні мільярдер встигає зустрітися з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, взяти участь у двох телепередачах «Першого каналу» і прочитати лекцію в Московському державному університеті. Крім цього, він бере активну участь в організованій ним же міжнародної конференції розробників «Facebook World Hack», що проходить у столиці Росії в ті ж дні.

Зустріч Медведєва і Цукерберга (ПОВНЕ ВІДЕО) На цій конференції Марк заявляє, що головна перевага створеної ним соціальної мережі у порівнянні з іншими подібними проектами (натякаючи, в першу чергу, на «Вконтакте») – це найбільша в мережі Інтернет число активних користувачів. Цукерберг закликає розробників створювати додатки для соціальної мережі, а не для локальних мереж, пояснюючи це доступом до безпрецедентної в історії світового інтернет-спільноти за аудиторією майже 1 мільярд користувачів.

2 жовтня Марк виступає з лекцією в аудиторії Бібліотеки МДУ. На відкритій лекції Цукерберг розповідає про себе, про історію створення, розвитку і монетизації «Facebook». Кількість бажаючих відвідати лекцію було набагато більше реальної місткості аудиторії, і між зареєстрованими студентами була проведена лотерея з отримання запрошень.

Особисте життя Марка Цукерберга

Марк Цукерберг і його нинішня дружина Прісцилла Чан познайомилися в черзі в громадський туалет на одній із студентських вечірок. Це було ще на другому курсі навчання в Гарварді. Зустрічалися Марк і Прісцилла дев’ять років, а в 2012 році вирішили узаконити свої стосунки. Не бажаючи афішувати одруження, пара запросила друзів в заміський будинок Цукерберга в Пало-Альто нібито на святкування, присвячене отримання Прісциллою ступеня доктора медицини. Однак після того, як всі зібралися, було оголошено про те, що в цей вечір відбудеться весілля Цукерберга і Чан.

Марк Цукерберг з дружиною

Цукерберги – дуже скромні люди. З’являючись на публіці, даючи інтерв’ю, Цукерберг завжди відмовчується і заїкається, губиться, відчуває незручність. Модно і стильно одевающимся Марка теж не назвеш – нещодавно журнал «GQ» назвав мільярдера «самим одягненим жителем Кремнієвої долини». Останнім часом молоді взагалі стараються не з’являтися на людях, присвячуючи час виключно один одному, а достатню частину коштів віддаючи на благодійність.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: