Ім’я: Марк Бернес

Дата народження: 8 жовтня 1911 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Ніжин, Чернігівська обл. (нині Україна)

Дата смерті: 16 серпня 1969 р. (57 років)

Діяльність: співак, актор, артист дубляжу

Біографія Марка Бернеса

Марк Бернес – це видатний радянський актор і шансоньє, музика якого вже давно стала класикою свого часу. В його творчості було все – гіркоту минулих втрат і світла віра в майбутнє. Саме тому вже при житті цього видатного артиста називали великим. Адже його музика давно стало основою для золотого фонду радянського пісенної спадщини.

Дитинство і родина Марка Бернеса

Марк Наумович Нейман (а саме так звучить справжнє ім’я музиканта) народився в невеликому містечку Ніжин, який сьогодні знаходиться в Чернігівській області України. Його батько працював в особливій артілі, яка займалася збором утильсировини, а мама була звичайною домогосподаркою.

Співак і актор Марк Бернес став людиною-легендою Радянського Союзу

Коли майбутньому музикантові було всього п’ять років, його сім’я переїхала в інше українське місто – Харків. У цьому місці наш сьогоднішній герой став відвідувати семирічну школу, а потім, трохи подорослішавши, також почав відвідувати уроки в театральному технікумі. У цей період Марк Нейман уперше вийшов на театральну сцену. Спочатку він виступав переважно в полулюбительских постановках, проте потім зумів влаштуватися статистом в один з найбільших театрів Харкова «Муссурі». Саме тут, підміняючи хворих і вибулих артистів, молодий хлопець зіграв свої перші театральні ролі. Як відзначається в ряді джерел, саме в цей період наш сьогоднішній герой вперше став виступати, з’являючись на сцені під псевдонімом «Бернес».

У 1929-му році сімнадцятирічний український артист переїхав до Москви, де незабаром влаштувався на роботу статистом відразу в кілька театрів. На початку тридцятих років, наш сьогоднішній герой часто з’являвся на сцені Московського драматичного театру, де грав переважно невеликі ролі.

Перші ролі Марка Бернеса

У 1935-му році Марк Бернес вперше з’явився на кіноекрані. Спочатку він грав епізодичні ролі, але згодом формат його екранних робіт став поступово зростати. В кінці тридцятих років молодий актор і зовсім зумів висунутися на перший план у своїх нових стрічках. Так, зокрема, славу акторові принесли картини «Людина з рушницею», «Велике життя», «Винищувачі», а також деякі інші. Його акторська гра завжди повнилася якимось м’яким внутрішнім шармом і тонким чарівністю. Саме тому вже незабаром Марк Бернес дуже полюбився радянським глядачам.

Марк Бернес і фільми про війну

Згодом славу акторові принесли фільми про Другу світову війну. Однак і це все було лише початком великого шляху в мистецтві. Переломним моментом у творчості нашого сьогоднішнього героя став фільм «Два бійці» (з Яніною Жеймо, Вірою Шершньовою, Борисом Андреевымм та іншими легендами радянського кіно), в якому Марк Бернес не тільки зіграв одну з головних ролей, але і заспівав його основну пісню – «Темна ніч».

Темна ніч Співає Марк Бернес Tiomnaya Noch Mark Bernes Два Бійця Дана композиція розділила життя актора на «до» і «після». М’який проникливий голос Марка Бернеса настільки сподобався глядачам, що згодом талановитий уродженець України став часто виконувати цю композицію в рамках різних концертів. Не менш успішною стала також і інша композиція з фільму «Два бійці» — запальна пісня «Шаланди повні кефалі».

Багато в чому саме завдяки цим двом композиціям, наш сьогоднішній герой зумів вперше прославитися не тільки як актор, але також і як талановитий музикант. Згодом Марк Бернес часто виконував пісні з кінофільмів, в яких знімався. Серед його найбільш відомих шлягерів були такі хіти як «Улюблене місто» (з фільму «Винищувачі»), «Три роки ти мені снилася» («Велике життя. 2 серія»), «Хмари над містом встали» («Людина з рушницею») та інші. Ці та багато інших композиції, виконані спочатку для тих чи інших кінофільмів, згодом були випущені окремими виданнями і стали справжніми шлягерами на радянському телебаченні і радіо. Таким чином, вже в сорокові роки наш сьогоднішній герой став не тільки популярним актором, але і популярним співаком.

Марк Бернес. Журавлі… надалі ці дві іпостасі дуже органічно поєднувалися в житті і творчості Марка Бернеса. Він продовжував зніматися в кіно, а також записувати музичні композиції (багато з яких тепер вже ніяк не пов’язані зі світом кінематографу). Нерідко бувало так, що Марк Бернес брав участь у створенні кінофільмів лише в якості виконавця музичних композицій для тієї чи іншої стрічки.

Кращі фільми з Марком Бернесом

У загальній складності за своє життя талановитий актор взяв участь у зйомках тридцяти п’яти фільмів. Найвідомішими акторськими роботами Марка Бернеса стали фільми «Максимка», «Женя, Женечка і «Катюша», «Запасний гравець», а також вже названі вище фільми «Два бійці», «Винищувачі» та інші. Крім того, наш сьогоднішній герой був також відомий як артист дубляжу. Його голос можна почути у багатьох іноземних стрічках.

Особливий успіх Марку Бернесу принесли фільми про війну

Що стосується музичної творчості Марка Бернеса, то воно було дещо більшим. В репертуарі співака було близько ста різних композицій. Згодом багато хто з них були видані на десятках різних збірників та альбомів.

Завдяки своєму яскравому творчості, вже в сорокові-п’ятдесяті роки наш сьогоднішній герой став зіркою номер один в Радянському союзі. Його любили звичайні люди і представники комуністичного керівництва. Тому кількість нагород Марка Бернеса завжди було вражаючим. Зокрема, в послужному списку артиста були Сталінська премія, орден «Знак пошани», орден Червоної зірки, звання Народного артиста РРФСР. Відомо, що Марку Бернесу повинно було бути присуджено також і звання Народного артиста СРСР. Однак цей указ так і не був підписаний із-за смерті музиканта.

Причина смерті Марка Бернеса

Марк Бернес помер 16 серпня 1969 року від раку легенів. Могила артиста знаходиться в Москві на Новодівичому кладовищі.

Особисте життя Марка Бернеса

У житті співака було два шлюби. Перша дружина артиста – Поліна Линецкая — померла від раку. Від неї у Марка Наумовича є дочка Наташа (нині живе в США). Друга дружина нашого сьогоднішнього героя – Лілія Бодрова – прожила з ним до самої смерті співака. Спільних дітей у пари не було. Проте Марк усиновив сина Лілії від першого шлюбу Жана.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: