Ім’я: Маргарет Тетчер

Дата народження: 13 жовтня 1925 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Грэнтхем, Великобританія

Дата смерті: 8 квітня 2013 р. (87 років)

Діяльність: політик

Біографія Маргарет Тетчер

Маргарет Тетчер увійшла в історію, як перша жінка, що стала Прем’єр-міністром в Європі. При цьому, перебувала на цій посаді вона довше всіх інших політиків в 20 столітті. За жорстку критику керівництва Радянського Союзу і інші, аж ніяк не жіночні політичні кроки, британський прем’єр отримала прізвисько «залізна леді».

Дитинство і юність Маргарет Тетчер

Народилася Маргарет 13 жовтня 1925 року в родині Альфреда і Беатріс Робертс. Батько мав дві бакалійні лавки, при цьому вів активне громадське життя. А 1945 році став мером міста Грэнтхем. Крім Маргарет, в сім’ї Робертс була ще одна дочка Мьюриэл.

Маргарет Тетчер у дитинстві з старшою сестрою

У школі Маргарет прослыла вельми обдарованої, і при цьому, уїдливою дівчинкою. За ці якості вона отримала прізвисько від однокласників «Меггі Зубочистка». Крім основних занять, Маргарет відвідувала уроки гри на піаніно, хокею на траві, курси поетичної майстерності та інші. В 1943 році Робертс надходить в Соммервильский коледж Оксфордського університету, де вивчає хімію. У процесі навчання вона працювала над рентгеноструктурним аналізом антибіотики граміцидин С.

Початок політичної кар’єри Маргарет Тетчер

Вивченням хімії Маргарет займалася недовго. Незабаром, після отримання диплому, вона з головою поринула в політичну і правову діяльність. Маргарет взяла участь у парламентських виборах від округу Дартфорд в 1950 і 1951 роках. В обох випадках молодий політик програла, однак, змогла привернути увагу преси. Весь цей час її підтримував чоловік і батьки. До речі, останній допоміг їй стати членом Асоціації адвокатів. Першою спеціалізацією стали питання оподаткування.

Маргарет Тетчер в молодості: початок політичної кар'єри

Маргарет Тетчер продовжувала боротися за місце в парламенті і в 1959 році їй вдалося перемогти і стати членом Палати громад від Консервативної партії.

Політичні погляди Маргарет Тетчер

Тетчер часто виступала з опозиційної точкою зору по відношенню до офіційної позиції партії. Так, вона пропонувала зберегти низькими податки, щоб стимулювати більш старанну роботу. Крім того, голосувала за легалізацію абортів і звільнення від переслідувань представників сексуальних меншин.

«Залізна леді» Маргарет Тетчер

Крім цього, Маргарет виступала за збереження смертної кари і проти послаблень в законодавстві про порядок розірвання шлюбів.

Політична діяльність Маргарет Тетчер у зрілі роки

У 1970 році Маргарет Тетчер стала міністром освіти і науки. Перші її кроки на посаді викликали шквал критики та обурення від представників Лейбористської партії. За її непопулярні заходи, до Маргарет привязалось прізвисько «Викрадачка молока».

Маргарет Тетчер про Росії В 1975 році міс Тетчер очолила Консервативну партію. На чергових виборах в 1979 році, консерватори здобули впевнену перемогу і Маргарет стала Прем’єр-міністром, першою жінкою на цій посаді у Великобританії.

Прем’єрства Маргарет Тетчер

Головними цілями нового Прем’єра на посаді стали ліквідація безробіття, приватизація державних компаній, зниження впливу профспілок. Спочатку Маргарет користувалася величезною популярністю серед населення. Однак, фінансова нестабільність і зростання безробіття, що негативно позначалися на іміджі Маргарет Тетчер.

Маргарет Тетчер та Єлизавета 2

Втім, це не завадило їй перемогти на виборах 1983-го року і вступити на другий термін. За цей період Маргарет Тетчер вдалося стабілізувати економіку, і в 1987 році вона була переобрана на третій термін.

В цей час її популярність стрімко падає, зокрема, через розбіжності всередині партії. Все це призвело до того, що в 1990 році Маргарет залишила пост. А в 1992 році вона покинула Палату громад.

Маргарет Тетчер та СРСР: біографія та політичні погляди Маргарет Тетчер отримала звання «баронеса» і місце в Палаті лордів.

Життя Маргарет Тетчер після політики

Після виходу «на пенсію» Тетчер села за написання мемуарів. Вона випустила дві книги, втім, «зразкової» пенсіонерки з неї не вийшло. Вона регулярно виступала з критикою тих чи інших політичних лідерів, а також НАТО, підтримувала ідеї незалежності Хорватії і Словенії.

Маргарет Тетчер та її книга «Мистецтво управління державою: стратегії для мінливого світу»

У 98-му році Тетчер виступила з підтримкою чилійському лідеру Августо Піночету і особисто його відвідувала під час арешту. Маргарет була почесним ректором декількох вищих навчальних закладів.

В останні роки життя Тетчер висловлювала свої сумніви з приводу необхідності існування Європейського Союзу і закликала Великобританію навіть покинути спільноту.

Смерть Маргарет Тетчер

У 2012 році Маргарет перенесла операцію по видаленню пухлини. Її стан здоров’я погіршувався і останній перенесений нею інсульт став фатальним. Маргарет Тетчер пішла з життя 8 квітня 2013 року.

Похорон Маргарет Тетчер

У 2007 році Тетчер встановили прижиттєвий пам’ятник у парламенті Великобританії.

Особисте життя Маргарет Тетчер

Шлюб Маргарет з Денисом Тэтчером, який вони уклали в 1951 році, багато хто вважав угодою за розрахунком, принаймні, з боку Маргарет. Саме за його сприяння, Тетчер зробила перші кроки по політичній драбині. Однак, у відповідь злостивцям, Маргарет та Денис прожили довге спільне життя, виховавши двох дітей-двійнят – Марка і Керол.

Маргарет Тетчер: її сім'я і діти

В останні роки життя Тетчер багато хворіла, особливо після того, як в 2003 році поховала чоловіка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: