Ім’я: Марат Башаров

Дата народження: 22 серпня 1974 р. (42 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Москва

Діяльність: актор, телеведучий

Вага: 80 кг

Зріст: 184 см

Біографія Марата Башарова

Марат Алимжанович Башаров – актор, телеведучий. Володар Державної премії РФ (2001), молодіжної премії «Тріумф» (2004) і звання заслуженого артиста Республіки Татарстан (2012).

Актор Марат Башаров

Дитинство і юність Марата Башарова

Марат Башаров народився в Москві в простій робітничій родині з Північного Ізмайлова: мама працювала кухарем, батько працював сантехніком.

У дитинстві Марат відрізнявся слухняним вдачею. Але варто було йому відправитися в перший клас, як він тут же уславився хуліганом: йому постійно ставили двійки за поведінку, одного разу навіть ледь не виключили. Але саме в школі майбутній актор зустрів своїх кращих друзів, з якими підтримує стосунки досі. Їх думка і присутність у житті для Марата як і раніше дуже цінно.

Марат Башаров в дитинстві і зараз

Батьки шибеника знайшли вихід для його нерозумної енергії і віддали його в спортивну секцію фігурного катання. Трохи пізніше це допомогло йому досягти досить непоганих успіхів в хокеї (займався Марат в Палаці спорту в Сокільниках). З задоволенням юнак відвідував заняття з вільної боротьби та футболу.

І зараз спорт для актора – не порожній звук, особливо хокей

У 1991 році випускник Марат Башаров пройшов конкурс на юридичний факультет МДУ імені Ломоносова. І одночасно з цим його зведений брат, розуміється на мистецтві і що підробляв в ту пору театральним критиком, запропонував йому спробувати себе на невелику роль герцога Сесіла в постановці «Кентервільський привид», яку ставили в «Современнике». Режисерові якраз потрібен молодий хлопець. Дивно, але Марата тут же затвердили на цілих два сезони.

Молодий Марат Башаров

Познайомившись з виворотом акторської професії і випробувавши ні з чим не порівнянні емоції від виходу на сцену. У 1993 році він кинув МДУ і подав документи в театральне училище ім. Щепкіна. На прослуховування він, бажаючи відзначитися від інших абітурієнтів, приніс балалайку і танцював під її акомпанемент, тим самим підкоривши приймальну комісію.

Марат Башаров говорить по-татарськи

Акторська кар’єра

В часи студентства початківець актор знімався в рекламі, а також підробляв сторожем у магазині одягу. А кінодебют Марата Башарова відбувся в 1994 році – йому дісталася крихітна роль танкіста в психологічній драмі Микити Михалкова «Стомлені сонцем». Тоді його прізвище навіть не потрапила в титри.

У 1998 році Марат закінчив «Тріску» і був відразу ж запрошений на роботу в кілька театрів. Але молодий чоловік вирішив не йти в штат театральним актором, оскільки не хотів прив’язуватися до театру і ставити себе в залежність від волевиявлення головного режисера.

Марат Башаров у виставі Олега Меньшикова «Горі від розуму»

Як раз у рік випуску Микита Міхалков вирішив дати молодому акторові місце в акторському складі картини «Сибірський цирульник». Саме роль юнкера Полієвського Башаров вважає своєю першою видатною роботою. Після напруженої роботи на знімальному майданчику «Сибірського цирульника» у Марата склалися досить близькі і теплі відносини з Міхалковим. Його, до речі, він називає своїм «кинопапой». Дружба встановилася, і з Олегом Меньшиковим, зіграв юнкера Толстого.

Перша велика роль Марата Башарова («Сибірський цирульник»)

У 1999 році Марат знявся у «Ворошиловському стрілку» Станіслава Говорухіна. Актор приміряв на себе образ лиходія – зіграв покидька-ґвалтівника Зворыгина. Одночасно відбувся юрист був зайнятий у театральній постановці «Горі від розуму» режисури Олега Меньшикова.

Кадр з фільму «Ворошиловський стрілок»

Справжня слава постукала в двері до Марату Башарову в 2000 році після низки пам’ятних ролей: у стрічці «Весілля» Павла Лунгіна (сільський хлопець Ведмедик) і телесеріалі «Кордон. Тайговий роман» Олександра Мітти (лейтенант Стовпів).

На фото: Марат Башаров і Марія Миронова

Про останній роботі актор відгукувався особливо тепло. За його словами, працювати з таким легендарним режисером – щастя для будь-якого актора. Приємно і те, що під час зйомок «Кордону» здійснилася дитяча мрія Башарова – він пограв у «війнушку» у справжньому лісі, із справжньою зброєю і в цій формі. Його екранної партнеркою стала прекрасна Ольга Будіна.

Марат Башаров та Ольга Будіна («Кордон. Тайговий роман»)

А ось в мелодрамі Павла Лунгіна «Весілля» Марату спочатку дісталася роль п’яниці Гаркуші, друга головного героя. Але Башаров буквально закохався в персонажа Крапівіна і вчепився в Лунгіна з проханнями віддати цю роль йому. Режисер здався і випробував Башарова.

«Я вперся і наполіг на пробах. Вчепився в Лунгіна, що називається, мертвою хваткою. І проб було багато. У підсумку залишився я і ще актор. Тоді Павло запитав у Марії Миронової, яку вже затвердили на роль головної героїні, з ким би вона хотіла грати, тобто хто саме більше тягне на Ведмедика. Дівчина подумала і вибрала мене. Виходить, що я вирвав цю роль власними зубами», – розповідав актор. До речі, на Каннському фестивалі фільм «Весілля» запрацював спеціальний приз «За акторський ансамбль».

Марат Башаров і Жанна Фріске – Стюардесса по імені Жанна (2011 рік) Після «Весілля» і «Кордони», прем’єра яких відбулася з різницею в півроку, критики навперебій почали говорити про новій зірці російського кінематографа. Башаров відразу став затребуваним актором. У 2000 році знаменитий Ельдар Рязанов запросив його в стрічку «Тихі вири», потім актор з’явився в серіалах «Кобра», «Ідеальна пара», драми «Олігарх», де зіграв продажного слідчого Кошкіна.

Кадр з фільму «Зображаючи жертву»

У 2003 році Марату дали роль Фандоріна в «Турецькому гамбіті». Башаров був на сьомому небі від щастя, бо завжди був великим поціновувачем творчість Бориса Акуніна. «У нього такий приголомшливий слог! До того ж, Фандорін – один з найулюбленіших моїх літературних героїв».

«Турецький гамбіт»: Марат Башаров в ролі Фандоріна

Знаковою роботою у фільмографії Башарова стала драма «72 метри» (2004 рік), де він зіграв офіцера підводного човна «Слов’янка», що терпить крах на глибині.

Марат Башаров в драмі «72 метри»

Більшість фільмів з Маратом Башаровим не потребує представлення – актор знає ціну своєму талантові і вибирає для роботи лише стоять проекти. Особливо не любить серіали: «Чоловік не повинен зніматися в лайні. Якщо немає грошей, то краще йти розвантажувати вагони, ніж зніматися в ширвжиток. Тому в серіалах я зніматися не хочу і не буду».

Також Марат Башаров – частий гість на ТБ. Завдяки навичкам фігурного катання він засвітився у всіх «льодових» проектах на телебаченні, виступав у парі з Навкою у шоу «Зірки на льоду» в 2006 році (їх тандем став володарем першого призу), вів передачу «Льодовиковий період» протягом двох сезонів (спочатку з Іриною Слуцької, потім і Анастасією Заворотнюк), а в третьому сезоні програми знову продемонстрував вміння в парі з Навкою.

Марат Башаров і Тетяна Навка – Танго Коли в 2009 році Михайло Пореченков залишив місце ведучого розважального шоу «Битва екстрасенсів», Башаров перейняв естафету і з тих пір страждає від постійних запитань від глядачів: «Марат, а в „Битві екстрасенсів“ все правда чи постановка?». На них він відповідає сухо і коротко: «Дивіться і робіть висновки самі».

Марат Башаров не розкриває секрети «Битви екстрасенсів»

Особисте життя Марата Башарова

Довгий час Марат Башаров перебував у цивільному шлюбі з Лізою Круцко. Їх стосунки були скріплені відповідно до ісламськими звичаями – читанням никаха. У 2004 році на світ з’явилася їхня спільна дочка, Амелі Башарова. У 2009 році з-за романа, що розгорівся між Башаровим і Тетяною Навкою, Єлизавета порвала з чоловіком, однак згодом вони продовжили спілкування.

Цивільна дружина Марата Башарова Єлизавета Круцко

Роман з Навкою не отримав логічного продовження, і за наступні кілька років Башарову не раз приписували стосунки зі Світланою Ходченкової, «Міс Росії-2010» Алісою Крилової, інструктором з плавання Ганною Сазонової.

Марата Башаров з дочкою Амелі

У 2014 році донжуан російського кінематографа оформив офіційні відносини з Катериною Архаровой (племінницею Еммануїла Віторгана). Весілля відбулося в травні, а вже в жовтні ЗМІ зарясніли заголовками: «Марат Башаров б’є дружину!».

Щастя Марата Башарова і Катерини Архаровой тривало недовго

Катерина була доставлена в лікарню з численними травмами. Оговтавшись від пошкоджень, вона прийшла в студію Андрія Малахова, де підтвердила факт побоїв, а також розповіла про нападах жорстокості, якими страждає її чоловік, і про його пристрасть до алкоголю. Незабаром подружжя розлучилося.

«Нехай говорять»: Марат Башаров побив дружину? Нова супутниця життя Марата Башарова – Єлизавета Шевыркова, співробітниця банку, з якою у актора був швидкоплинний роман ще до відносин з Архаровой. Відомо, що дівчина є палкою прихильницею Башарова – вона перша написала йому в соціальній мережі з проханням про зустріч. Єлизавета молодша за свого обранця на 13 років.

Єлизавета Шевыркова – нова обраниця Башарова

Загальний дитина Марата і Єлизавети – син Марсель – з’явився на світ у липні 2016 року.

Сина Марата Башарова звуть Марсель

За віросповіданням Марат Башаров мусульманин-суніт. За межами знімального майданчика він дуже товариський, наполегливий і впевнений у собі. Він як і раніше захоплюється спортом, грає у хокей, футбол і теніс, але разом з тим любить випити пива з пельменями на закуску. В одязі актор віддає перевагу спортивному стилю, а в жінках цінує розуміння і чесність. Одне з головних переваг чоловіка – він не відчуває в собі залежність від грошей. Але у нього є страх: актор боїться самотності.

Марат Башаров в передачі «Смак» Башаров любить російські казки і стверджує, що в їх екранізаціях з превеликим задоволенням працював би безкоштовно. Йому подобаються вітчизняні фільми, зокрема, дуже багато разів він переглядав стрічку «Летять журавлі».

На зйомках фільму «Нова земля» (2008)

Марат Башаров зараз

У 2016 році Марат Башаров знявся в одному з «зоряних» проектів каналу ТНТ – сатиричному міні-серіалі «П’яна фірма». Сюжет розповідав про пригоди колишнього лікаря Геннадія Штучного (Михайло Єфремов), володаря таємного вміння виводити людей з найглибших запоїв. Разом з молодим напарником (Іван Макаревич) він затіває не зовсім легальний бізнес.

«П'яна фірма»: Марат Башаров в ролі Гнилорыбова

Башаров зіграв персонажа на прізвище Гнилорыбов – головного поліцейського на районі. Разом з ним у зйомках брали участь Вікторія Ісакова, Ліза Боярська, Ганна Міхалкова, Юрій Колокольников, Ірина Апексимова, Євген Циганов і ціла плеяда інших видатних акторів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: