Ім’я: Максим Орєшкін

Дата народження: 21 липня 1982 р. (34 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Москва

Діяльність: державний діяч

Вага: 79 кг

Зріст: 180 см

Біографія Максима Орєшкіна

Максим Станіславович Орєшкін — державний діяч, міністр економічного розвитку РФ, призначений на цей пост 30 листопада 2016 року замість Олексія Улюкаєва, звільненого у зв’язку з «втратою довіри». Став наймолодшим міністром РФ.

Міністр економічного розвитку Максим Орєшкін

Ранні роки. Освіта

Народився майбутній економіст в Москві, в інтелігентній сім’ї. Мати Максима, Надія Сергіївна Нікітіна, – професор і почесний педагог вищої професійної освіти, кандидат технічних наук, автор і співавтор багатьох наукових робіт. Про батька міністра інформації практично немає. У Максима є старший брат, Владислав Станіславович, який також здобув економічну освіту і успішно реалізувався в банківській структурі.

Отримавши середню освіту, Максим пройшов вступні випробування відразу в два вузи: Вищу школу економіки і Фінансову академію при уряді. Вибрав напрям «Економіка» в ВШЕ. У 20 років Максим Орєшкін вже мав ступінь бакалавра ВШЕ, а в 22 роки він закінчив магістратуру на базі того ж навчального закладу.

Банківська кар’єра

Ще будучи студентом, він почав кар’єру в Центробанку, де пропрацював з 2002 по 2006 рік: провідний економіст, згодом — головний економіст, а перед відходом з ЦП він обіймав посаду завідувача сектором департаменту платіжного балансу.

Максим Орєшкін про перспективи російської економіки В Росбанке, куди Орєшкін перейшов у 2006 році, він пропрацював 4 роки, забезпечивши собі кар’єрне зростання від старшого менеджера до директора. З 2010 по 2012 Максим керував аналітичним блоком дочірньої структури французького банку – ЗАТ «Креді Агріколь Корпоративний та Інвестиційний Банк». 2012-2013 роки Максим Станіславович провів у кріслі головного економіста по Росії банку «ВТБ Капітал».

Орєшкін в уряді

У вересні 2013 року Максим Орєшкін очолив департамент довгострокового стратегічного планування в Мінфіні і керував ним до 26 березня 2015 року — в цей день його призначили заступником міністра фінансів Антона Сілуанова. На посаді голови департаменту він оцінював прогнози доходів бюджету, аналізував ризики, вирішував питання макроекономічної політики. Будучи замминфином, він виконував майже ті ж самі обов’язки, але вже з більшою віддачею і відповідальністю. Саме з цієї посади його і підвищили до міністра економічного розвитку за наказом Володимира Путіна 30 листопада 2016 року.

Максим Орєшкін очолив МЕР після арешту Улюкаєва

Під час бесіди з майбутнім міністром президент поцікавився у Максима, що, на його думку, є найважливішим у роботі МЕР. Відповідь була наступною: «найгірше вже позаду. Але темпу зростання, звичайно, недостатньо. Тому головне завдання на майбутній рік — це підготовка ключових заходів, які дозволять зняти структурні перешкоди для зростання російської економіки». Максим Орєшкін вважає, що у російської економіки занадто багато обмежень і на посаді міністра економічного розвитку він збирається розписати їх і детально опрацювати.

Велике интерьвю Максима Орєшкіна Злі язики стверджували, що інші кандидати не хотіли займати «розстрільну посаду», з якої так конфузно (за втрату довіри, а точніше, за звинуваченням у великому хабарництві) був знятий Олексій Улюкаєв. А претендували на цей пост і Максим Акімов (перший заступник керівника апарату уряду), і помічник президента Андрій Білоусов, і навіть Ксенія Юдаєва (заступник голови Центробанку). Однак пост абсолютно несподівано дістався Орешкіну, який пропрацював в уряді всього три роки.

Колишній керівник Орєшкіна, Антон Силуанов, пояснив це призначення тим, що Максим Станіславович є «класним макроекономістом» і «суперквалифицированным фахівцем». Силуанов додав, що сподівається на зміцнення відносин між Мінфіном і МЕР.

Колеги вважають Орєшкіна висококласним фахівцем

А голова Центробанку РФ Ельвіра Набіуліна так прокоментувала призначення Орєшкіна: «Він один з найсильніших макроекономістів в країні, не боїться складних завдань».

На момент призначення Орєшкін був наймолодшим міністром РФ. Раніше таким був міністр зв’язку і масових комунікацій-Микола Нікіфоров.

Сім’я Максима Орєшкіна

Офіційні джерела інформації не просто приховують будь-які дані про особисте життя міністра економ розвитку, але ще й суперечать один одному. За одними даними Максим — неодружений і майже живе на роботі, лише іноді з’являючись на окремих світських заходах, і максимум, де можна його зустріти поза Іллінки — в «Гранд-Кавоманів» під час сніданку. За іншими ж, більш пізнім даним, Максим одружений та виховує доньку. Проте в його декларації за 2016 рік жодної згадки про доходи дружини немає, зазначено лише, що він володіє в рівних правах з батьками і братом трикімнатною квартирою в Ховрино.

Максим Орєшкін зараз

Через 2 тижні після затвердження на посаду Максим Орєшкін представив план прискорення зростання російської економіки, пообіцявши «оживити» її на суму в розмірі 488 млрд рублів.

Наймолодший міністр РФ

Також Орєшкін був включений в урядову комісію з аграрних питань, знову ж таки, на місце Улюкаєва, виключеного зі складу за наказом Дмитра Медведєва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: