Ім’я: Людмила Чурсіна

Дата народження: 20 липня 1941 р. (75 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Сталінабаді (зараз — Душанбе)

Діяльність: актриса

Вага: 70 кг

Зріст: 174 см

Біографія Людмили Чурсіна

Є версія, що народилася актриса під час бомбардування. Мама Людмили з Риги їхала до родичів у Душанбе і її пологи застали в дорозі.

У Таджикистані сім’я Чурсиных пережила всю війну. Але після вирушила колесити по країні. Папа Людмили, Олексій Федорович, був військовим, а мама Геновефа Іванівна служила медиком і усюди слідувала за своїм чоловіком.

А от у Грузії сім’я зупинилася досить надовго. Саме там актриса отримувала середню освіту – у тбіліській школі. Вона добре вивчила місцеву мову і любила грузинські пісні. Сама Людмила зізнається, що в школі була хуліганкою, тому за поведінку у неї були задовільні оцінки. А ось з предметів вона була однією з перших – їй добре давалися фізика і геометрія. У 7-му класі Чурсіна взялася за розум і в 1959 році отримала атестат і золоту медаль. Але в цей час вона вже жила в Великих Луках.

Навчання

Актрисою бути Людмила Чурсіна не збиралася. А хотіла вступити в технічний вуз, наприклад, авіаційний. Все тому, що любила серйозні предмети і мріяла про щось масштабне.

Людмила Чурсіна на відео Але після школи Людмила Олексіївна з подругою за компанію вирушила до Москви. Разом з тією ж подругою ризикнула подати документи до театрального, причому відразу в три – ВДІК, ГІТІС і Щуку. І здала іспити на всі три внз. Але віддала перевагу училища імені Щукіна. А ось подруга Людмили не надійшла.

Початок театральної кар’єри

У 1963 році Людмила Чурсіна закінчила училище. Після цього Рубен Симонов запросив її в трупу Театру імені Вахтангова. Там актриса працювала три роки. З початку масовок: в «Російському лісі», «Принцесі Турандот» та інших постановках.

Людмила Чурсіна в молодості

Трохи пізніше актрисі почали діставатися самостійні ролі. Спочатку була офіціантка Настя в «Нових знайомих», потім Анна в «Річарда III», пізніше Євген Симонов пообіцяв їй дати роль Настасії Филлиповны в «Ідіоті». Але театральна кар’єра Людмили несподівано перервалася і почалося життя в кіно.

Перші ролі в кіно

У 1961 році Людмила Чурсіна дебютувала в кіно у фільмі «Коли дерева були великими». Юна актриса з захопленням дивилася на Леоніда Куравльова, Василя Шукшина, Юрія Нікуліна.

Людмила Чурсіна. Історія любові Потім були невеликі ролі в картинах «Ранкові поїзди», «На семи вітрах», «Два життя». Маса вражень не принесла задоволення від роботи.

«Донська повість»

Перша серйозна роль і велика роботи була в «Донський повісті». Героїня Дарина була сильною характером, гордої і норовливої. Картина «Донська повість» мала феноменальний успіх. Слава накрила актрису з головою. На неї відразу звернули увагу і критики, і глядачі.

На піку популярності

Через три роки Людмила стала молодою дівчиною легкої поведінки в стрічці «Два квитки на денний сеанс». Сама актриса говорить, що естонському акценту вона навчалася у однієї жінки-естонки на студії. Спочатку слухала, потім сама читала. А коли жінка сказала їй «Ну ось, Людочка, тепер ви чудово говорите по-русски» зрозуміла, що домоглася бажаного акценту.

У 1968 році Людмила з’явилася в звичному образі сильної жінки. Вона зіграла головну роль у стрічці «Виринея». В цьому ж році вийшла картина «Журавушка». Там Чурсіна дісталася роль Марфи Луніної, кращої доярки і завідуючою фермою. Для актриси це була досить складна роль. Тут був присутній повествовательно-розвивається характер. За годину Людмилі довелося пережити цілий життя своєї героїні.

Далі послідувала роль Тетяни в картині «По Русі», потім Анфіси Козирєвой з «Угрюм-ріки», Любові Ярової з однойменної стрічки. Всі ролі сильних, гордих російських жінок.

Людмила Чурсіна. «Та, яку не чекають» За всю свою досить довгу кар’єру Людмила Чурсіна ніколи не відчувала нестачі в ролях. Режисерам завжди була потрібна красива струнка жінка. Серед головних ролей можна відзначити Клавдію в «Гонці з переслідуванням», Ніну в «Пам’ятати чи забути», Тетяну і Зою в «Ювілеї». А за роль у Світлани «Досьє людини в » мерседесі» актриса отримала премію КДБ СРСР.

Актриса грала і в телеспектаклях. Приміром, «Такий дивний вечір у вузькому сімейному колі» та «Білі троянди і рожеві слони». У 1997 році брала участь у постановці «Нічого не пам’ятаю». Він був присвячений 80-річчю драматурга Артура Міллера.

Чурсіна зіграла і трьох абсолютно різних героїнь в теленовеллах за розповідями Паустовського. Це три несхожих образу, але об’єднаних жіночим стражданням, жіночністю, радощами і сподіваннями.

Голлівуд

За роль у фільмі «Журавушка» Людмила Чурсіна отримала Державну премію РРФСР імені братів Васильєвих, а так само була відзначена Гран-прі XVII Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні. А навіть була запрошена в Голлівуд. Закордонне відрядження чекала тривала три роки. У контракті було заявлено 15 картин. Правда, англійська мова актриса знала досить погано і уявляла, наскільки важко їй буде працювати. Пропозицію з Голлівуду довелося не до смаку і людям «зверху». Тому Голлівуд залишився без Людмили Чурсіної.

Знову театр

У 1974 році актриса повернулася в театр. Вона грала в Академічному театрі драми імені Пушкіна. Через 10 років пропозицію працювати надійшло від Московського театру Радянської Армії. Там запропонували зіграти Настасію Пилипівна. Про цю роль Людмила марила давно.

Екстравагантна Людмила Чурсіна

Тому відразу перейшла в інший театр. Робота давалася важко, але актриса змогла зіграти цю суперечливу натуру. Крім цього, дівчина зіграла баронесу Штраль в «Маскарад» Лермонтова, Ернестіна Тютчеву з «Прощального світла», а так само в постановках «Рядові» і «Ленінградець».

«Царствені» ролі

Роль Катерини Іпришлось зіграти Людмила Чурсіна в картині «Арап Петра Великого» Мітти. Грати було важко і фізично, і психологічно. Тільки один головний убір героїні важив 16 кілограмів, сукня ж в два рази більше.

Після актриса зіграла в антрепризі «Імператриця» п’єсі «За дзеркалом» Катерину II.

Була в біографії імператриця Марія Федорівна виставі «Павло I» Леоніда Хейфіца, княгиня Ольга в однойменній постановці. Царствено виходили і не царствені ролі леді Макбет, Настасья Пилипівна, Анфіса в «Угрюм річці».

Сьогодні

В останні роки актриса знімається рідко. Останні роботи: серіали «Горячев та інші», «Інше життя», «Надія йде останньою», «Ювілей», «Будинок на Англійській набережній», «Маргоша». Вона задіяна у двох виставах на Малій сцені театру: «Дует для солістки» і «Боже, бережи короля!».

Особисте життя

Після зйомок фільму «Донська повість» Людмила Чурсіна вийшла заміж. Її обранцем став режисер фільму Володимир Фетін. Талановита пара розпалася із – за пристрасті чоловіка до алкоголю. З-за цього актриса навіть замислювалася втопитися у Неві – покінчити життя самогубством. Але випадковий перехожий помітив дівчину на мосту і відвіз додому.

Людмила Чурсіна на сцені

Другим чоловіком актриси став учений-океанолог. Цей шлюб теж не проіснував довго. А ось з третім чоловіком – дипломатом Ігорем Андроповим (сином генсека)- Людмила прожила 7 років. Людмила навіть взяла подвійне прізвище, оскільки мало хто вірив у реальність шлюбу.

Актриса так і не стала матір’ю. Спочатку діти відкладалися через житлових проблем, потім через привабливих ролей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: