Ім’я: Ляйсан Утяшева

Дата народження: 28 червня 1985 р. (31 рік)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Раєвський, Башкирська АРСР

Діяльність: гімнастка, телеведуча

Вага: 50 кг

Зріст: 164 см

Біографія Ляйсан Утяшевой

Ляйсан Утяшева відома всьому світу як талановита гімнастка, яка отримала безліч спортивних нагород. Незважаючи на свій молодий вік, вона вже є заслуженим майстром спорту з художньої гімнастики, чемпіонкою світу, багаторазовою чемпіонкою Європи з гімнастики, і це тільки невеликий перелік всіх досягнень Ляйсан. Історія її шляху до успіху стала яскравим прикладом того, як звичайна дівчина змогла досягти небувалих висот завдяки своїм здібностям і працьовитості.

Дитинство і родина Ляйсан Утяшевой

Ляйсан народилася в місті Раєвський, розташованому в колишній Башкирської АРСР сім’ї Альберта і Зульфии Утяшевых. Своїм незвичайним ім’ям дівчинка зобов’язана бабусі, яка глибоко шанувала свої башкирські коріння і відмінно володіла рідною мовою. В той день, коли її внучка з’явилася на світ, йшов теплий грибний дощ, тож бабуся вибрала для новонародженої таке ім’я (в перекладі з башкирського «лийсанский» означає «ласкавий»). Батьки вважають, що таке ніжне ім’я як не можна більш підходить милою гарненькою доньці.

Татуювання Ляйсан Утяшевой

Сім’я майбутньої зірки спорту була дуже інтелігентною, отець Альберт працював істориком, а мама Зульфія — бібліотекарем. В жилах Ляйсан тече гримуча суміш крові різних народів. Вона — башкирка наполовину, а також серед її предків були поляки, татари і росіяни. Може бути, саме цим пояснюється краса і незламний характер цієї тендітної дівчини?

Початок кар’єри Ляйсан Утяшевой в гімнастиці: щасливий випадок

У 1989 році сім’я Утяшевых переїхала в Волгоград. Мати планувала віддати доньку в школу балету, але одного разу, в магазинній черзі, Ляйсан була помічена тренером з гімнастики Надією Касьянової, яка була вражена незвичайною гнучкістю суглобів чотирирічної дівчинки. Так вона почала займатися спортом.

Мама була категорично проти. Вона мріяла дати доньці хорошу освіту, яке гарантувало б їй стабільність у житті. Ляйсан вмовила маму сходити на пробне тренування. Так почалася спортивна життя майбутньої <<зірки>>: тренування і навчання, ніяких дитячих ігор і розваг.

Вона закохалася в гімнастику, сказавши своїй мамі вже в 4 роки, що стане чемпіонкою світу. Після перемоги в 10 років на свій перший грошовий гонорар Ляйсан купила мамі халатик, який та зберігала всю свою життя.

Переїзд в столицю і спортивна кар’єра

Коли Ляйсан виповнилося 12 років, вона разом з батьками поміняла місце проживання, поїхавши до Москви, саме там її кар’єра гімнастки стрімко пішла в гору. Дівчинці пощастило займатися з такими видатними тренерами, як Алла Яніна і Оксана Скалдіна. Вже в 1999 годуУтяшева отримала звання майстра спорту, а на початок 2000-х припали найяскравіші її перемоги. У 2000 році вона взяла срібло на турнірі, присвяченому пам’яті Оксани Костіної, а в наступному році Ляйсан перемогла в шести номінаціях на одному з етапів Кубка світу, що проходить в Берліні, через місяць стала золотим призером на чемпіонаті світу в Мадриді. Після цих важливих віх в кар’єрі Утяшевой було присвоєно звання майстра спорту міжнародного класу.

10 самих спортивних зірок: Ляйсан Утяшева Спортивні успіхи дівчині давалися не просто. Від постійних навантажень у Ляйсан почали боліти ноги. Ночами вона не могла спати від того болю, і мама товкла їх мазями, щоб зняти судоми. Тільки завдяки таким розтирань Ляйсан могла вранці дійти до школи. Через біль, через величезні навантаження вона йшла до своєї мети. У неї жодного разу не виникло думки піти зі спорту.

У 1994 році Ляйсан починає тренуватися у Тетяни Сорокіної. Тренер, глянувши на фігуру дівчинки, посадила Ляйсан на жорстку дієту. Дівчина настільки голодувала, що навіть крала корм з миски собаки тренера. Голод і втома довели її до нервового зриву і депресії. Неправильні і непомірні навантаження давали сильні болі в спині.

Голодна, виснажена, Ляйсан не здавалася. У 2001 році вона перемогла на Кубку світу в Берліні в шести дисциплінах, завоювавши золоту медаль. Після перемоги їй присудили звання майстра спорту міжнародного класу.

У спортивному світі про талановитої гімнастці заговорили, вона була визнана самим яскравим відкриттям 2001 року, саме на неї покладалися великі надії в якості заміни Аліни Кабаєвої, яка як раз потрапила в заплутану ситуацію з дискваліфікацією.

Зміна тренера і важка травма Утяшевой

У 2002 році Утяшева стала тренуватися під керівництвом Віри Шаталиной та Ірини Вінер. В цей час вона посіла друге місце на словенському міжнародному турнірі, стала призером юнацьких ігор, що пройшли в Москві. Восени того ж року сталася неприємна ситуація, яка спричинила за собою трагічні наслідки. Під час виступів в Самарі Ляйсан невдало приземлилася на погано підготовлені мати, з-за чого пошкодила ступню.

Ляйсан Утяшева: Перш ніж одружитися з Павлом Волею, ми довго дружили Незважаючи на те, що гімнастка страждала від болю в нозі і періодично зверталася до лікарів, обстеження не виявляли жодних травм. Утяшева продовжувала тренування і виступи, а її скарги на біль дали зайву їжу для пліток заздрісників, які вважали, що вона симулює хворобу. В грудні 2002 року дівчина пройшла розгорнуте обстеження в одній з кращих клінік Німеччини, де їй був поставлений діагноз «множинний перелом кістки ноги». Крім цього, здорова нога також сильно постраждала, так як на неї припадала вся навантаження під час тренувань. Постало питання не тільки про те, чи зможе Ляйсан займатися спортом, але і про те, чи буде вона ходити. Здавалося б, надії немає. Але гімнастка не здавалася, і довірилася іменитим українським хірургам, які провели складну операцію, яка поставила її на ноги.

Вже в 2004 році Ляйсан Утяшева повернулася у великий спорт. Вона виступала у складі збірної Росії, займала призові місця на міжнародних турнірах і збиралася взяти участь у Пекінській Олімпіаді. Але перенесена травма давала про себе знати, і Ляйсан прийняла складне рішення піти зі спорту.

Життя Утяшевой після спорту

Пішовши з гімнастики, Ляйсан не відчула спаду в кар’єрі. Її популярність тільки зростала. Екс-гімнастці надходили привабливі пропозиції від телепродюсерів. Так, вона виступала у ролі ведучої телепрограми «Головна дорога», «Фітнес із зірками», «Особистий тренер», «НТВ зранку» та інших.

У травні 2007 року її запросили виступити солісткою в балеті «Болеро» на сцені театру «Нова опера».

Вона уклала рекламні контракти з дуже серйозними компаніями — спортивної та автомобільної. В Америці вона знімалася в рекламних роликах, у Лондоні коментувала Олімпіаду. У 2008 році була видана автобіографічна книга Утяшевой під назвою «Нескорена».

Особисте життя: Ляйсан Утяшева і Павло Воля

Ляйсан Утяшева і Павло Воля

Навесні 2012 року у Ляйсан раптово померла мама. Удар був настільки сильним, що їй довелося серйозно займатися з психологами. Її дуже підтримувала колишня тренер і найближча людина — Ірина Олександрівна Вінер. Але саме Павло Воля став тією людиною, який зміг витягнути її з депресії. Він огорнув її любов’ю і турботою, подарувавши Ляйсан справжню любов.

Закохані не стали зволікати з весіллям, вони зареєстрували шлюб у 2012 році. 14 травня 2013 року у зіркової пари народився чарівний син Роберт, пологи проходили в клініці Майамі. Зараз сім’я живе у власному особняку, розташованому в передмісті Москви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: