Ім’я: Лідія Скоблікова

Дата народження: 8 березня 1939 р. (77 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Златоуст, Челябінська обл

Діяльність: ковзанярка

Вага: 67 кг

Зріст: 165 см

Біографія Лідії Скобликовой

Дитинство Лідії Скобликовой

Ліда з робочої родини. Її рідне місто – Златоуст. Крім неї, в сім’ї росли три сестри і брат. Вона завжди була непосидою. Сильна і витривала дівчинка могла годинами грати в баскетбол, бігати, ходити на лижах в околицях міста. Їй подобався будь-активний спорт. Здавалося, що вона не втомлюється. Її мама хвилювалася за дочку, боялася, що вона перенапряжет своє серце.

Перший вид спорту, яким школярка серйозно займалася, були лижі. Вона записалася В секцію ще третьеклассницей. Будучи невтомним людиною, вона ставила собі цілі і домагалася їх, могла тренувати невтомно довше за інших.

Спортсменку Лідію Скобликову називають Королевою олімпійських ігор

Як згадує Скоблікова, здебільшого на характер вплинула вулиця. Частенько доводилося захищати себе і сестер від дворових хлопчаків. Не раз сусіди скаржилися на неї батькам.

Дуже скоро дівчинка почала займати значимі місця на змаганнях, потім стала чемпіонкою по лижах серед дівчат, потім серед жінок вона здобула перемогу в бігу на чотириста і на вісімсот метрів.

Через кілька років наполегливих занять лижі стали здаватися занадто неквапливим спортом. Подруга Ліди, яка займалася ковзанами, як-то попросила її разом з нею взяти участь у міських змаганнях. Яке ж було загальне здивування, коли дівчинка без досвіду, ніколи не займалася серйозно цим видом спорту, можна сказати, випадково потрапила на змагання, посіла перше місце. Навіть подруга Ліда Пепелева, яка на той момент вже була чемпіонкою області, на цих змаганнях по ковзанах залишилася позаду.

Ігри на Волі: Лідія Скоблікова. Рівних не було і немає Треба сказати, що після тієї міський гонки дівчина закохалася в ковзанярський спорт. Там була швидкість, якої їй так не вистачало в лижних гонках. Вона почала займатися ковзанами.

Початок кар’єри Лідії Скобликовой

Закінчивши школу, Лідія стала студенткою педагогічного інституту. Її інститутським тренером був пізніше став тренером жіночої збірної країни, Борис Кочкін. Те, що Скоблікова – справжній скарб, він зрозумів відразу. На неї не можна було не звернути увагу. Не вистачало їй тільки техніки. Ліда бігала, сильно розмахуючи руками. З цим тренеру постійно доводилося боротися.

Олімпійські ігри 1964, Інсбрук, ковзанярський спорт, 1500 метрів, Лідія Скоблікова, 1 місце Першої значущою перемогою юної спортсменки стала першість Росії серед дівчат, що проходили в січні 1957-го року. Ця перемога прискорила Скобликову до більш наполегливою занять. Її бажання рухатися вперед, тренуватися, здобувати нові перемоги, було просто непереборним. Ще одна важлива якість було завжди притаманне цій спортсменці – якщо на змаганнях траплялися падіння, її не це вибивало з колії. Вона вміла зібратися і знову продовжувати тренування, щоб на наступних змаганнях знову битися за чемпіонський титул.

Значущі перемоги Скобликовой: Олімпіади і не тільки

Перспективна молода спортсменка прагнула потрапити на Олімпіаду. Вона тренувалася з потрійною силою. Відправившись в Скво-Веллі, на відстані півтора кілометра Лідія змогла залишити позаду всіх сильних спортсменок, більш того, вона перемогла з рекордом світу. На тій же Олімпіаді ковзанярка зуміла отримати ще одне золото за дистанцію у три кілометри.

Лідія поставила мету стати чемпіонкою світу. Змагання проходили в Японії. Не дивлячись на те, що спортсменка була застуджена, вона на всіх дистанціях вийшла в переможці.

Сьогодні Лідія Скоблікова вважає за краще проводити час зі своїми онуками

Що дивно, після Олімпіади, а так само тяжкого чемпіонату світу, ніякого спаду у Скобликовой не було. Здавалося, що перемоги тільки надали їй нові сили. На Олімпіаду в Інсбрук вона знову приїхала фавориткою. Ця Олімпіада була просто грандіозною для Лідії Скобликовой. Вона перемогла на всіх дистанціях, отримавши чотири золота. Як її тоді тільки не називали: і «Уральським самородком», і «Царицею медалей», і «Суперзіркою».

Закінчення спортивної кар’єри Лідії Скобликовой

Повернувшись з Олімпіади, Лідія прийняла рішення піти зі спорту. Дівчині було на той момент двадцять п’ять років. Вона відчула, що їй вже не так легко здобувати перемоги, а на меншу ковзанярка була не згодна.

Догляд, як багатьом великим спортсменам, дався Лідії нелегко, адже їй було життя звичайної людини, зовсім не схожа на життя чемпіонки.

Лідія Павлівна вирішила стати тренером. Проте методи, які гарні в спорті для спортсмена, зовсім не схожі на ті, які потрібні в тренерській роботі. Незабаром шестиразова олімпійська чемпіонка захистила дисертацію, ставши кандидатом історичних наук.

Скоблікова сьогодні

На відкритті Олімпіади в Сочі Лідію Павлівну запросили в числі інших пронести олімпійський прапор. Є традиція, згідно з якою прапор виносять вісім знаменитих людей. Серед них опинилася і заслужена уродженка Златоуста.

Сьогодні Скоблікова багато часу проводить з родиною, особливо з онуками.

Особисте життя

Лідія хотіла вийти заміж ще на першому курсі. За нею доглядав однокурсник Олександр Полозков. Старші сестри її відрадили від настільки ранній весілля. Вийшла заміж вона тільки в двадцять один за того ж однокурсника. Олександр був майстром спорту зі спортивної ходьби. Вони розписалися незадовго до початку іспитів. Після того, як Скоблікова пішла зі спорту, на світ з’явився маленький син.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: