Ім’я: Лев Пригунов

Дата народження: 23 квітня 1939 р. (77 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Алма-Ата, Казахстан

Діяльність: актор, художник

Вага: 73 кг

Зріст: 170 см

Біографія Льва Пригунова

Дитинство Лева Пригунова

Лев народився в Алма-Аті. Його мама була чотирнадцятим дитиною в сім’ї сільського священика. Вона працювала в школі вчителем літератури. Тато був натуралістом і ботаніком. Батько загинув у горах, коли Льву було десять років.

Хлопчик ріс, мало уваги приділяючи читання, шкільної суспільного життя. Він днями пропадав в горах і лісі, де захоплено вивчав життя птахів. Здавалося, що його нічого більше не цікавить. Так як мама викладала літературу, він вважав, що добре підкований з цього предмету.

Після школи Лев вирішив піти по стопах батьків. Він вступив у педагогічний інститут, маючи намір стати викладачем біології. Минуло два роки, Лев навчався, але розумів, що педагогіка йому не цікава.

Актор Лев Стрибунів у молодості

В ньому було море нерозтраченої енергії, він постійно шукав для неї вихід. Будучи студентом, Стрибунів познайомився з цікавими людьми. Це були начитані і високоосвічені студенти філологічного факультету. Увійшовши в їх компанію, Лев зрозумів, що нічого, по суті, не знає.

Він став запоєм читати, заповнюючи всі ті прогалини, які у нього утворилися до двадцяти років: Бальзак, Купрін, Бунін – цікаво було все. Стрибунів слухав джаз, захоплено читав заборонених в той час імпресіоністів, відкрив для себе живопис. Зрештою, молодий чоловік зрозумів, що хоче вчитися в театральному Вузі, відправившись в Ленінград, він став студентом театрального інституту.

Початок акторської кар’єри Лева Пригунова, фільмографія

Дебют у кіно відбувся вже на третьому курсі. Льва запросили на проби до Москви. Це була картина «Звільнення на берег». Разом з ним на пробах був і Володимир Висоцький. Проби тривали більше року, в результаті їх обох затвердили. Режисером картини був Фелікс Міронер. «Звільнення на берег» актор завжди називає своєю улюбленою роботою.

Лев Пригунов — Дорога, дорога, рахунки немає кроків… Закінчивши ленінградський театральний інститут, Лев поїхав на зйомки фільму «Ранкові поїзди», яку знімали в Москві, притому, що початківця актора були готові взяти в трупу відразу два ленінградських театру.

«Вони йшли на схід» — кінокартина Джузеппе Де Сантиса, радянсько-італійський спільний проект, який на одну з головних ролей був запрошений Стрибунів. З-за конфлікту, що виник у актора з представниками КДБ, незмінно присутніми на зйомках, йому була закрита дорога на «Мосфільм». Фільм виявився успішним і російського актора почали запрошувати зніматися за кордон, однак його не випускали. Так, він кілька років змушений був грати в картинах не самого високого рівня. Виняток було зроблено тільки для Румунії, яка запросила Пригунова в свій фільм «Тунель».

Стакан — Лев Пригунов Цікава роль дісталася акторові в кінокартині «Діти Дон Кіхота» — роль Діми Бондаренко. Фільм був захоплено зустрінутий глядачами. Ця робота на «Мосфільмі» виявилася останньою перед довгою перервою.

Нетривалий час Стрибунів працював у столичному Центральному дитячому театрі, а потім у театрі імені Станіславського. З 1969-го протягом двадцяти трьох років він грав у Театрі-студії кіноактора.

На московську кіностудію Пригунова повернув випадок. Йому допоміг чоловік, далекий від кінематографа. Сьогодні таких називають мафією…

Робота Лева Пригунова на «Мосфільмі», кращі ролі

З сімдесятих років Стрибунів став багато зніматися, отримуючи різні ролі, більшість з яких були досить вдалими. Найвідоміші картини того часу – «Серце Бонівура», «Безбатченко», «Крок з даху», «Звільнення», «Зникла експедиція», «Народжена революцією» і «Як гартувалася сталь».

Окремо треба відзначити роботу Пригунова у Олександра Файцимера. Перший раз режисер запросив його в свою картину «Без права на помилку», яка вийшла в 1975-му році. Лев Георгійович зіграв там негідника Селецького, але і в цьому образі був добре прийнятий глядачами і довгий час після виходу фільму отримував мішки листів. Другий раз Файцимер запросив Пригунова в «Трактир на П’ятницькій». У цій пригодницькій драмі актор зіграв француза. Успіх другої картини був не менш колосальний.

У вісімдесятих роках Стрибунів з’явився в кінокартинах «Битва за Москву», «Небезпечні друзі», «Люблю. Чекаю. Лєна» і ін

Актор Лев Пригунов зараз також відомий як художник

«Картина» — кінофільм Булата Мансурова, який вийшов на екрани в 1985-му. У головній ролі знявся Лев Георгійович. Тема, яка була порушена, виявилася типовою для радянської системи, тому «Картина» була показана лише раз, після чого потрапила в «чорний список».

З середини дев’яностих років актор часто знімався за кордоном. Він вільно говорить англійською мовою, завдяки чому зміг зніматися в Америці.

Лев Пригунов сьогодні

Останнім часом Стрибунів найчастіше знімається в телесеріалах – це «Морпіхи», «Дільнична», «Третя світова», а так само в фільмах – «Десантура», «Будинок на Озерній», «Заборонена реальність». В останньому фільмі також зіграли Любов Толкаліна, Тіна Канделакі, Ганна Кходуш.

Його життя наповнена роботою. Він практично щодня буває на зйомках, живе з постійним бажанням виспатися.

Особисте життя Льва Пригунова

Стрибунів завжди любив малювати. Ще в дитинстві він брав приватні уроки малювання. Протягом життя прагнув вчитися скрізь, де була можливість. Перша професійна картина була намальована їм у 1971-му році в Німеччині. Пізніше він займався живописом від випадку до випадку. Вдома у нього є майстерня, де він проводить багато часу.

Перша персональна виставка його картин пройшла в Москві в 1983-му році. Його картини знаходяться у багатьох приватних колекціях не тільки в нашій країні, але і за кордоном.

Лев Георгійович дружив з Бродським ще задовго до його від’їзду до Америки. Після еміграції вони продовжували листуватися. Під час поїздки в США Стрибунів кілька днів гостював у Бродського.

У актора є син Роман від першого шлюбу, якого він виховував сам. У них завжди були дружні стосунки. Сина він дуже любить, проте зміг виховати його нерозбещеним людиною. Роман всього зміг домогтися в житті сам, що є предметом гордості Лева Георгійовича. Роман Пригунов – режисер, який зняв картини «Індиго» та «ДухLess». В «Індиго» невелика роль була зіграна Левом Георгійовичем.

Стрибунів одружений. Дружину звати Ольга. Вони разом більше двадцяти років. Актор щасливий, що в його житті є така жінка, він вважає себе везучою людиною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: