Ім’я: Лев Лещенко

Дата народження: 1 лютого 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Москва

Діяльність: співак

Вага: 67 кг

Зріст: 180 см

Біографія Льва Лещенка

Батько Лева Лещенка нагороджений численними орденами та медалями за участь у Великій Вітчизняній війні і військову службу надалі. Він довгожитель, помер у віці 99 років, похований на Машкинском кладовищі. Мама Льва Лещенка – Клавдія Петрівна – померла, коли їй було всього 28 років. У 1948 році у майбутнього артиста з’явилася мачуха Марина Лещенко. Вона народила чоловікові дочку і Льву сестру Валентину в 1949 році.

«Син полку»

Майбутнього співака виховував старшина Андрій Фісенко. Папа Лева постійно працював, тому син був «сином полку». Він обідав тільки в солдатській їдальні, строєм ходив в кіно і займався на стрільбищі. З чотирьох років Лев Валер’янович носив військову форму, їздив на солдатських лижах взимку, причому вони були в три рази довше самого хлопчика.

Маленький Лев часто бував у діда Андрія Лещенко. До революції він служив бухгалтером і любив музику. Дідусь постійно грав онукові на старовинній скрипці і навчав Лева співу.

Своє дитинство лев Лещенко провів в Сокільниках. Там же він ходив в хор в будинок піонерів, басейн і гурток художнього слова, а так само духовий оркестр. Хормейстер переконав маленького співака кинути всі гуртки і зосередитися тільки на співі. Хлопчик послухався поради і почав виступати в школі з популярними піснями Леоніда Утьосова.

Після школи Лев Лещенко спробував вступити в театральні вузи, однак у нього не вийшло, тому рік до 1960 року він працював робітником сцени в Великому театрі. Потім працював на заводі точних вимірювальних приладів слюсарем-складальником. А далі майбутнього артиста забрали в армію. Лев Валер’янович хотів бути моряком, але батько направив його в танкові війська в НДР. У 1962 році артиста командування частини відправило в ансамбль пісні і танцю. Там Лещенко став солістом. Йому довірили співати в квартеті, вести концерти, а також читати вірші та співати сольно. В армії Лев Лещенко продовжив свою підготовку до вступу в театральний вуз.

Улюбленець публіки Лев Лещенко

Бездарність і дрімучість

Після армії вчорашній солдат прийшов в ГІТІС. До того часу іспити вже закінчилися, але Льву дали шанс, оскільки його запам’ятали. Лещенко заспівав арію, але ніякого враження дані артиста на приймальну комісію не справили. Армійський фейлетон, який прочитав майбутній артист, лише викликав сміх. Фейлетон визнали бездарним, але в внз прийняли, за «дрімучість». Втім, навчання Льва Лещенка змінила. Вже через рік ніхто не сумнівався, що на курсі навчається справжній артист. Будучи студентом Лев Лещенко пішов працювати в Театр оперети. Його перша роль була – грішник – у постановці «Орфей у пеклі». Артисту треба було сказати всього два слова: «Пустіть погрітися». Як говорить сам Лев Валеріанович, він навчався у Покровського, Гончарова, Анісімова, Ефроса і Завадського.

В цей же час почалася і робота на Москонцерті. Тоді Лев Лещенко був у стажерської групи Оперети. А під час літніх канікул артист традиційно вирушав на гастролі по СРСР з концертними бригадами.

Творчість

У 1966 році Лев Лещенко став артистом Московського театру оперети. А через п’ять років вже солістом-вокалістом Держтелерадіо СРСР. Навесні 1970 року артист став переможцем – лауреатом четвертого Всесоюзного конкурсу артистів естради. Через два роки Лев Валер’янович вже лауреат конкурсів у Сопоті (Польща) і «Золотий Орфей» (Болгарія).

У 1977 році співаку присвоїли звання заслуженого артиста РРФСР, через рік йому вручили премію імені Ленінського комсомолу. У 1980 році Лев Лещенко став володарем ордена Дружби народів, а ще через три роки йому присвоїли звання Народного артиста РРФСР за видатні заслуги. У 1985 році в скарбничці артиста з’явився орден «Знак пошани».

У 1990 році Лев Лещенко став на чолі театру естрадних уявлень «Музичне агентство». Через два роки театру присвоїли статус державного. Храм мистецтва займається, в основному, організацією гастрольно-концертних заходів, презентаціями та творчими вечорами. «Музично агентство» сьогодні об’єднує декілька колективів і співпрацює з більшістю зірок естради Росії та країн ближнього зарубіжжя. За роки свого існування театр поставив і зняв музичну картину «Військово-польовий романс», ювілейну програму «По хвилі моєї пам’яті» Давида Тухманова і відеофільм «Ювілей… Ювілей… Ювілей…», крім цього була випущена програма «10 років МНС Росії», а так само презентовано музично шоу «STAR і млад».

Більше десяти років Лев Лещенко працює викладачем музично-педагогічному інституті Гнесіних. Його учні стали досить відомими на естраді. Це Марина Хлєбнікова, Ольга Ареф’єва, Катя Лель, Варвара та інші.

У своє творче життя Лев Лещенко випустив понад 10 платівок, магнітоальбомів і компакт-дисків. Це «Лев Лещенко», «Тяжіння землі», «Лев Лещенко і група «Спектр», «У колі друзів», «Що-небудь для душі», «Білий цвіт черемхи», «Кращі пісні Льва Лещенка», «Ні хвилини спокою», «Аромат кохання», «Спогади», «Світ мрій» і «Простий мотив». Артист випустив більше десяти міньйонів. Лев Лещенко виконує десятки пісень на авторських і збірних платівки композиторів.

На площі Зірок концертного залу «Росія» у 1999 році була закладена іменна зірка Льва Валеріановича Лещенко.

У 2001 році вийшла в світ книга Лева Лещенка під назвою «Апологія пам’яті». В ній артист розповідає про своїх сучасників і про своє життя.

Взимку 2002 року Лев Лещенко отримав чергову медаль. На цей раз його нагородили орденом «За заслуги перед вітчизною» четвертого ступеня.

Голос

У Льва Лещенка об’ємний, м’який, низький баритон. При цьому мужній оксамитовий тембр. За рахунок свого голосу, так і завдяки своїй зовнішності, в молодості і середньому віці артист мав високу популярність. При цьому у співака завжди була гарна фігура, добра і чарівна усмішка, скромна і часом сором’язлива манера поведінки на публіці. Його імідж завжди контрастує з напористою, різкою, гротескної манерою поведінки на сцені Володимира Винокура. Саме з ним співак часто виступає в тандемі.

Інтерв’ю Льва Лещенка В 2011 році артист брав участь у телепроекті «Привид опери» Першого каналу.

Цікаві факти

Артист захоплюється баскетболом, тенісом, плаванням. Він виступає не лише як вболівальник, але ще і як почесний президент баскетбольного клубу міста Люберці «Тріумф». Сам співак теж активно займається спортом.

Особисте життя

З 1978 року Лев Лещенко одружений. Його дружина – Ірина Павлівна Лещенко 1954 року народження. Вона закінчила Будапештський університет.

«Лукойл»

За даними видання «Forbes» Лев Лещенко – корпоративний поет нафтового гіганта. Саме він написав вірші для корпоративного гімну: «Ми йшли по трасі, лізли напролом, Вгризалися в землю, в тундрі замерзали, Доля нас перевіряла на злам, І життя тоді нам не здавалася раєм».

Моменти творчості

Лев Лещенко дружить з Вагітом Аликперовым. А театр естрадних уявлень «Музичне агентство», де править артист, за даними «Forbes», живе тільки партнерством з «Лукойлом». Втім, послугами Льва Валеріановича користуються ще й «Газпром» і РЖД. На корпоративах співак не тільки сам виступає, але і призводить артистів, що працюють під крилом інших продюсерів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: