Ім’я: Лев Дуров

Дата народження: 23 грудня 1931 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 20 серпня 2015 р. (83 роки)

Діяльність: актор, режисер-постановник

Біографія Льва Дурова

Лев Дуров належить до знаменитої династії циркачів-дресирувальників. Лев – внучатий племінник Анатолія та Володимира Дурових, які створили нову російську школу дресирування циркових тварин. Батьки Лева не мали до цирку ніякого відношення. Костянтин Володимирович Дуров, батько актора, працював підривником. Мати – Дурова Валентина Гнатівна працювала в Лефортовському палаці в історичному архіві.

Дитинство Льва Дурова

Дитинство Льва Дурова пройшло в районі Лефортово в Москві. Батьки актора Костянтин і Валентина Дурови часто отримували нарікання на сина: він нерідко отримував двійки і дуже часто бився. Неодноразово його виключали зі школи. Батько не був надто суворим, ніколи не кричав, не лаяв Лева, в покарання просто не розмовляв з сином. Зі спогадів Льва Дурова: «Правда, краще б він лаявся. Його мовчання було найстрашнішим покаранням, оскільки я його дуже поважав».

Дурови жили на території Лефортовського музею. «Кімнати, ймовірно, у своєму минулому житті були стійлами. Виглядали вони дивно: довгі, вузькі, ніби пенал. Один туалет був на сорок комуналок», згадує Лев Костянтинович.

Актор Лев Дуров народився в Москві

В сім’ї було троє дітей, крім Лева росли ще дві дочки, Лев був дитиною.

Коли почалася війна, Лев Дуров разом з іншими хлопчаками гасив на дахах бомби-запальнички, давав самодіяльні концерти у військових госпіталях, намагаючись підняти настрій у поранених: він міг одночасно співати, відбивати чечітку і будувати сміховинні пики, щоб розвеселити поранених.

Театральна кар’єра Льва Дурова

Під час навчання в школі Лев Дуров захоплювався заняттями в драматичній студії, що знаходиться у Палаці піонерів. Керував студією С. В. Серпінського. Коли у Мхаті стали набирати курс знамениті Сергій Блінніков і Георгій Герасимов, Дуров вступив на цей курс. Під час навчання він став улюбленцем Блинникова. Він завжди мріяв навчатися саме в школі-студії МХАТ, і ось його мрія збулася. Дуров був одним з кращих студентів курсу.

Закінчивши в 1954 році навчання у Мхаті, Дуров прийшов працювати в Центральний дитячий театр. Режисером там працював Анатолій Васильович Ефрос. Потім вони пропрацюють разом більше двадцяти семи років. В ЦДТ сам Дуров пропрацював майже десять років.

При переході А. В. Ефроса в Театр імені Ленінського комсомолу з ним пішли кілька акторів, серед них і Лев Дуров. В театрі імені Ленінського комсомолу Дуров грав чотири роки.

У 1967 році Дуров слідом за Эфросом пішов в театр на Малій Бронній. Там він працює і зараз.

Видатний радянський режисер Анатолій Васильович Ефрос задіяв Льва Дурова у всіх виставах. Їх творчість було пов’язане нерозривно. Лев Костянтинович Дуров створив вражаючі образи в спектаклях Ефроса. Це були Тібальд в «Ромео і Джульєтті», Сганарель в «Дон Жуані», Жевакін в «Одруженні». Також Дурову вдалися ролі в спектаклях «Ви чиє, старичье?», «Трибунал» та інших. Коли знаменита «Одруження» Гоголя була представлена на фестивалі в шотландському місті Единбурзі, в місцевій газеті з’явилася рецензія. Автор зазначав, що на виставу «Одруження» варто піти тільки з тієї причини, що в ньому грає «трагічний клоун Лев Дуров». Актор пишається цим званням досі.

Лев Дуров працює відразу в декількох театрах

В даний час Лев Дуров працює в театрі на Малій Бронній і паралельно грає у виставах в «Школі сучасної п’єси», якою керує режисер Йосип Райхельгауз.

Лев Дуров — Режисер

Навчалася на Вищих режисерських курсах, Дуров почав працювати і як режисер-постановник. У репертуарі театру на Малій Бронній йшли кілька успішних вистав. Серед них: «Жорстокі ігри» Арбузова, «Попелюшка» Євгена Шварца, «Обвинувальний висновок» Думбадзе, «Фіранки» Варфоломеєва, «А все-таки вона крутиться» Хмелика, «Ксантиппа і цей, як його…» Альошина. Також Дуров як режисер-постановник поставив спектаклі: «Жиди міста Пітера» Аркадія і Бориса Стругацьких, «Веселуни» Саймона, «Після бенефісу» за мотивами творів Чехова, «Полонез Огінського» Коляди, «Ліс» Островського.

Одна з останніх його режисерських робіт – спектакль у святковому жанрі «Дорога в Нью-Йорк» Малюгіна. Це повна музики і танців історія, яка розповідає про те, що трапилося з дочкою американського мільйонера. Нещодавно відбулася прем’єра сучасної п’єси «Страсті по Торчалову» Воронова.

Кіноробота Льва Дурова

Дебют Льва Дурова в кіно відбувся у 1954 році. За 55 років Лев Костянтинович зіграв у кіно майже 170 ролей. Першою картиною актора була «Добрий ранок», де у нього була роль помічника екскаваторника. У картині «Гість з Кубані» Дуров був помічником комбайнера. Потім він грав міліціонера. На думку актора, він грав, в картинах, як він вважав сам: «у полуцветных, полухудожественных, полумузыкальных фільмах». Перша серйозна роль відбулася в картині «Дев’ять днів одного року» режисера Ромма.

Всі персонажі Дурова мають яскраву індивідуальність і самобутність. У кожному з них є неповторна інтонація актора, притаманна йому людська неординарність, темперамент, здатність по-своєму поглянути на навколишній світ.

Картини, в яких знявся Лев Костянтинович Дуров:

«Високосний рік» в 1962 році;

«Іду шукати» в 1966 році;

«Вся королівська рать» в 1971 році;

«Сімнадцять миттєвостей весни» в 1973 році;

«Відкрита книга», «Дивні дорослі», «Ксенія, кохана дружина Федора» і «Калина червона» в 1974 році;

«Останній день зими» в 1975 році.

Також не залишилися непомітними його ролі у відомих картинах: «Успіх», «Озброєний і дуже небезпечний», «Три мушкетери», «Оповідання Зощенка», «Бумбараш», «Прощання з Матьорою», «Село Степанчиково і його мешканці», «Тридцять четвертий швидкий», «Ніс». Участь у цих картинах зробило Льва Дурова дуже популярним і принесло всенародну любов глядачів.

Лев Дуров зіграв десятки ролей у кіно

Друг актора Володимир Качан зазначив, що «географія його звання — народний артист СРСР формально звузилася до розмірів Росії, а фактично розширилася. Тому що він, як і раніше, народний артист Білорусії, України, Казахстану, Прибалтики та Ізраїлю, і США, і всіх інших країн, де люблять і пам’ятають артиста Дурова, драматичного клоуна, хулігана, анекдотчика, свого в дошку мужика для всіх верств населення, а тому – абсолютно народного артиста».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: