Ім’я: Леонід Якубович

Дата народження: 31 липня 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: телеведучий, сценарист, актор

Вага: 73 кг

Зріст: 168 см

Біографія Леоніда Якубовича

Леонід Аркадійович Якубович – популярний російський шоумен, беззмінний ведучий капітал-шоу «Поле чудес», співведучий Олександра Стриженова в передачі «Зірка на Зірці».

Леонід Аркадійович Якубович

Дитинство Леоніда Якубовича

Дивовижні події супроводжують Леоніда Аркадійовича Якубовича буквально з дитинства. Та що там, взяти хоча б історію знайомства його батьків!

Римма Семенівна Шенкер в часи Великої Вітчизняної війни займалася відправкою посилок на фронт. Дівчина збирала теплі речі, сама щось в’язала, часом добувала солодощі та консерви. Всі посилки з гостинцями відправлялися в довільному порядку, тобто ніяких адрес на них не було вказано. Одна з них дісталася капітану Аркадію Solomonoviču Якубовичу. У згортку виявилися в’язані рукавиці, причому обидві на одну руку. Офіцер розчулився і написав майстрині відповідь, зав’язалося листування. Трохи пізніше Римма Семенівна стала його дружиною.

Дитяче фото Леоніда Якубовича (на знімку з мамою)

Відразу після війни народився Леонід Якубович. Батьки почали привчати сина до самостійності з раннього дитинства. Один раз Льоня попросив папу перевірити щоденник, на що батько йому суворо відповів: «Він мені не потрібен, справа твоє, як вчитися. Будуть проблеми, тоді звертайся».

Втім, особливих проблем у Леоніда не було, особливо подобалися юнакові уроки історії та літератури. Правда, у восьмому класі його виключили зі школи, оскільки він прогуляв цілих три місяці. Тоді, ще в літні канікули, Якубович з одним побачили це оголошення на вулиці: потрібні молоді люди для експедиції в Східний Сибір. Довго роздумувати не довелося. У той же день Леонід повідомив батькам, що їде в Сибір.

Робота виявилася досить дивною – хлопці працювали «живцями». Сиділи в тайзі на пні, в одних трусах і тілогрійці, і записували, в який час, хто і куди їх вкусив: «10.50 – укус в праву ногу. 10.55 – укус в ліву ногу». Ноги у підлітків були підведені різними протимоскітними засобами – їх ефективність як раз і перевіряли в експедиції. Літні канікули добігли кінця, а експедиція – ні. Довелося Леоніду затриматися в тайгових лісах, а після повернення до Москви він дізнався, що його відрахували. Довелося молодому Якубовичу надходити у вечірню школу, а паралельно підробляти на заводі Туполєва електромеханіком.

Леонід Якубович та Андрій Макаревич

Успішно закінчивши вечірню школу, Леонід Якубович несподівано пройшов конкурс відразу в три театральних внз. Але батько попросив його спочатку отримати «придатну для життя» спеціальність, а потім йти куди завгодно. Тому Леонід Аркадійович прийняв рішення вступити в столичний Інститут електронного машинобудування. Але талант закопувати в землю не став і незабаром дебютував у Театрі студентських мініатюр. Трохи пізніше він перевівся в інженерно-будівельний інститут імені Куйбишева (суч. МГСУ), оскільки там була відмінна команда КВК.

Яскраві виступи, справжні друзі, подорожі по країні, зустріч з солісткою ансамблю «Городяни» Галиною Антонової – Якубович завжди наголошував, що ці роки були найщасливішими роками його життя.

Творчий шлях Леоніда Якубовича

У 1971 році Якубович випустився з інституту, ставши дипломованим інженером з вентиляції та кондиціювання повітря. Аж до 1977 року він працював на заводі імені Лихачова, після чого до 1980 року значився працівником пуско-налагоджувального управління.

Леонід Якубович в передачі «Наодинці з усіма» Але душа майбутнього артиста не лежала до «технарской» роботі. Ще зі студентських часів Леонід захоплювався написанням сценаріїв з упором на гумористичний жанр. У 1980 році його навіть взяли в професійний комітет московських драматургів. З тих пір Якубович написав понад 300 творів для естрадних виконавців. З написаним за участю Леоніда Аркадійовича «Монологом старшини» з блиском виступав Володимир Винокур (на думку багатьох, саме ця гумористична замальовка зробила його знаменитим). Твори Леоніда Аркадійовича виконували багато метри вітчизняного гумору, зокрема, Євген Петросян.

Також його перу належить кілька п’єс для постановки на сцені («Тяжіння землі», «Ширше коло», «Парад пародистів», «Нам перемога як повітря потрібна», «Готель з привидами», «Ку-ку, людина!», «Тутті»).

У тому ж 1980 році він зіграв другорядну роль у глибокодумною драмі Юрія Єгорова «Одного разу двадцять років потому» з Наталією Гундарєвої і Віктором Проскуріним в головних ролях. За сюжетом фільму колишні однокласники збираються на вечір випускників. Якубович зіграв одного з колишніх товаришів по школі.

Кадр з фільму «Одного разу двадцять років потому»

Леонід Якубович на «Поле чудес»

Справжня глядацька популярність прийшла до Якубовичу після того, як у 1991 році він став вести програму «Поле чудес», змінивши на посаді першого ведучого, Владислава Лістьєва.

Леонід Якубович веде «Поле чудес» з 1991 року

Прості правила азартної передачі відомі, мабуть, кожному російському глядачеві: три етапи, три переможця і боротьба в суперфіналі. А в кінці переможця чекав вибір – втратити всі або вибирати суперприз. Харизма і чарівність Якубовича допомогли програмі завоювати народну любов. Всі його репліки і дії були чистою імпровізацією без допомоги сценаристів і редакторів.

«Поле чудес»: смішні моменти Справжньою легендою «Поля чудес» став музей, в якому за роки ефіру зібралося справді незліченну кількість експонатів, подарованих Якубовичу гравцями шоу. Частина колекції виставлялася на ВДНГ у Москві, частина – в Останкіно, ще частина – в Твері.

Всі подарунки Якубовича зберігаються в Музеї «Поля чудес» в Останкіно

Вуса Якубовича слідом за господарем стали своєрідним символом «Поля чудес». Вони були настільки нерозривні з чином Леоніда Аркадійовича, що навіть у його контракті з Першим каналом значився пункт – не голити вуса. Втім, шоумен носив вуса з самого початку трудової діяльності, збрив він їх лише одного разу, в 1971 році. Тоді він працював адміністратором в Московському театрі комедії і, з обов’язку служби, вирушив разом з трупою на гастролі. Перед важливим нарадою він вирішив навести марафет і почав голитися в готельному номері, але щось не складалося: то один вус коротше, то інший. «У підсумку перетворився у Гітлера і збрив все зовсім», – жартував ведучий. З наради його ледь не вигнали – просто не впізнали.

Леоніда Якубовича складно уявити без вусів

Фонтануюча енергія Леоніда Якубовича не знала меж. Тому артист не зміг пройти повз кінематографа, вже будучи зіркою самого популярного розважального шоу на російському телебаченні. Він проявив свій яскравий комедійний талант в ряді значущих картин. Так, актор з’явився в ролі міліціонера у стрічці «Московські канікули», зіграв самого себе в серіалі «Клоунів не вбивають», оголивши зворотний бік вабливого шоу-бізнесу, неодноразово з’являвся з камео в «Єралаші». Але варто зазначити, що пропозиції провідному надходили регулярно та у великому обсязі, але Леонід Аркадійович ніколи не приймав їх, якщо роль йому не подобалася, хоча сам процес «акторства» йому по душі.

Леонід Якубович в «Ерашале» Також Леонід Аркадійович був продюсером і сценаристом комедії «Дідусь моєї мрії», що вийшла на екрани в 2014 році. З’явився він і в акторському складі, зігравши чарівного дідуся і ведучого шоу «Поле чудес». Фільм був відзначений двома преміями на фестивалі «Посміхнися, Росія!»; одна дісталася самому Якубовичу за кращу чоловічу роль, друга визнала стрічку «самим добрим, веселим і самим мудрим фільмом».

«Дідусь моєї мрії»: Леонід Якубович зіграв в прямому сенсі чарівну роль

У 2016 році на телеканалі «Зірка» вийшло ток-шоу «Зірка на Зірці» з Якубовичем і Олександром Стриженовым в якості ведучих. Кожен випуск вони запрошували в студію відомих особистостей: артистів, художників, спортсменів, і вели з ними задушевні бесіди.

Особисте життя Леоніда Якубовича. Хобі та захоплення

З першою дружиною Галиною Антонової, Леонід Аркадійович познайомився в студентські роки. Він виступав у КВК, а вона була солісткою ансамблю «Городяни». Перша зустріч майбутніх подружжя сталася на виїзному концерті під Іссик-Лантухом. Весілля зіграли на п’ятому курсі, а в 1973 році Галина подарувала Леоніду сина Артема.

Перша дружина Леоніда Якубовича – Галина Антонова

Син Леоніда Якубовича закінчив той же інститут імені Куйбишева, що і його батько, здобув вищу економічну Академії зовнішньої торгівлі, а згодом влаштувався на телебачення.

Леонід Якубович з сином Артемом

На жаль, шлюб Леоніда та Галини розпався в 1995 році, причому ініціатором розлучення став саме телеведучий. У нього назрівав роман з Мариною Видо, яка разом з ним працювала у телекомпанії «ВИД». Незабаром вони одружилися.

Леонід Якубович та його дружина, Марина Відо

У 1998 році вона подарувала Леоніду доньку Варвару. Примітно, що двома роками раніше Якубович став дідусем – у сім’ї його сина народилася маленька Софія.

Дочка Леоніда Якубовича звуть Варвара

Коли Леоніду Якубовичу виповнилося 50, в його житті з’явилася ще одна пристрасть: він захопився польотами на спортивних літаках. В аероклуб артиста привів Юрій Ніколаєв, і після першого ж вильоту Якубович загорівся і почав вивчати професію льотчика. Пізніше Леоніда Аркадійовича взяли в склад російської збірної і телеведучий брав участь у Всесвітніх авіакосмічних олімпійських іграх.

Польоти – головна пристрасть Леоніда Аркадійовича

Серед інших захоплень артиста значився більярд (він же довгий час був членом президії федерації більярдного спорту Росії). Інші хобі – гірські лижі, преферанс, кулінарія, нумізматика, колекціонування довідників, автоперегони на сафарі.

Леонід Якубович зараз

У 2016 році Леонід Якубович раніше зустрічав гостей студії «Поля чудес» і підкоряв глядачів широкою усмішкою і своїм фірмовим чарівністю. Однак у серпні 2016 в ЗМІ з’явилися тривожні чутки: преса стверджувала, що Якубович важко хворий проходить курс лікування в Німеччині. Йому довелося відмовитися від участі у виставі «Останній ацтек», куди артист був запрошений замість пішов з життя Альберта Філозова. Втім, виявилося, що зі здоров’ям артиста все в повному порядку, і інформація про його хворобу – не більш ніж чутки недоброзичливців.

Чутки про хворобу Якубовича виявилися «качкою»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: