Ім’я: Леонід Міхельсон

Дата народження: 11 серпня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Каспійськ

Діяльність: підприємець, управлінець

Вага: 78 кг

Зріст: 175 см

Біографія Леоніда Міхельсона

Леонід Міхельсон – це один з найбагатших людей Росії. Його життя і доля – яскравий приклад стійкості, цілеспрямованості і незвичайного працьовитості. Він починав свій кар’єрний шлях з посади простого виконроба і вже через деякий час досяг просто фантастичних висот. Сьогодні він є генеральним директором і найбільшим акціонером компанії «Новатек», а також головою ради директорів нафтохімічного холдингу «СИБУР». Його ім’я значиться в переліку найбагатших людей Росії, а особистий статок оцінюється в мільярди доларів.

Але як відбулися подібні метаморфози? У даній статті ми розкажемо про життєвий і кар’єрному шляху одного з найуспішніших підприємців Росії.

Дитинство і юність Леоніда Міхельсона

Майбутній мільярдер народився в Дагестані, проте в рідному Каспійську майже не жив. Всі його дитинство і юність пройшли в місті Новокуйбишевськ, куди відразу після народження сина переїхали його батьки. Тут в Самарській області батько Леоніда займався будівництвом нафтопроводу. На даному терені Віктор Зельманович (а саме так звали батька Леоніда Міхельсона) був досить успішний і дуже скоро за свої заслуги отримав посаду директора тресту «Куйбышевтрубопроводстрой». Таким чином, вже з ранніх років життя нашого сьогоднішнього героя і його родини була нерозривно пов’язана з нафтовидобутком.

Леонід Міхельсон приховує своє особисте життя

Закінчивши школу №8 у рідному Новокуйбишевську, Леонід вступив до Куйбишевського інженерно-будівельний інститут, де почав вчитися на інженера-будівельника. У 1977-му році Михельсон отримав диплом і як молодого спеціаліста відправився в Сибір, де став займатися будівництвом першої гілки великого газопроводу «Уренгой – Челябінськ». У цьому місці він працював в якості виконроба, проте вже незабаром став робити серйозні успіхи на службі, які не залишилися без уваги начальства. Михельсон заслужив повагу серед колег і почав стрімко підніматися по кар’єрних сходах.

У 1983-му році Леонід Міхельсон зайняв пост начальника лінії на будівництві однієї з гілок газопроводу, яке проводилося під егідою компанії його батька. Таким чином, майбутній мільярдер став працювати на «Куйбышевтрубопроводстрое». Проте вже через два роки був переведений в Рязань, де зайняв посаду головного інженера «Рязаньтрубопроводстроя».

Подальший кар’єрний шлях Леоніда Міхельсона

Переломним у кар’єрі молодого управлінця став 1987-й рік. В цей період батько Леоніда Міхельсона раптово помер, і його син став одним з головних кандидатів на посаду керівника «Куйбышевтрубопроводстроя». В кінцевому підсумку сюрпризу не сталося, і пост глави компанії зайняв саме Михельсон-молодший.

З цього моменту в житті Леоніда Вікторовича намітилися істотні зміни. Він став одним з найвпливовіших людей в регіоні, а тому з його думкою доводилося рахуватися всім і кожному. У 1991-му році «з подачі» Міхельсона «Куйбышевтрубопроводстрой» став першим в Росії приватизованим підприємством, яке в цей же момент отримало нову назву — «Самарське народне підприємство »Нова». У цей непростий для всієї галузі період Леонід Вікторович зумів змістити вектор господарської діяльності фірми на Тюменську область, де дуже скоро отримав право контролю над великим газовим родовищем, що належать до Східно-Таркосалинскому ділянці. Вельми примітно, що дане родовище було одним з небагатьох, не дісталися «Газпрому».

Юревич і Михельсон У 1994-му році Михельсон очолив компанія «Новафининвест», яка вже не займалася будівництвом нафтопроводів, а видобутком вуглеводнів. Наступним кроком Леоніда Вікторовича стала активна скупка акцій об’єднання «Пурнефтегазгеология», що володів ліцензіями на розробку низки родовищ. В кінцевому підсумку сталося фактичне поглинання даного підприємства, що в свою чергу поклало початок нової компанії — ВАТ «Новатек». У 1996-му році організація розпочала видобуток газу і нафти на Східно-Таркосалинском родовищі, яке стало першим у довгому переліку родовищ, довірених ВАТ «Новатек».

Леонід Міхельсон зараз

Справи йшли в гору, однак саме в цей період в пресі стали з’являтися повідомлення про нечесну гру з боку Міхельсона, а саме фактичний підкуп заступника Губернатора Ямало-Ненецького АТ Йосипа Левінзона (який був включений до складу акціонерів ВАТ «Новатек»), а також використання бюджетних коштів у вигляді кредитів державних банків (які знову ж забезпечувалися через Йосипа Левінзона).

Леонід Міхельсон став акціонером СИБУРа Однак, так чи інакше, незабаром Леонід Міхельсон став одним з найбільш впливових людей в Росії. Створена ним компанія «Новатек» на даний момент є другою в РФ з кількості видобутих вуглеводнів. Після фактичного посилення «Газпрому» на початку 2000-х років, підприємство Міхельсона є єдиним незалежним гравцем на нафтогазовому ринку Росії.

В даний час крім названої компанії Леоніду Міхельсона належить також близько 75-ти відсотків великого італійського банку ВАТ «Первобанк». Крім того, бізнесмен є найбільшим тримачем акцій і головою ради директорів компанії «СИБУР», яка також працює в нафтохімічному секторі.

У 2013-му році ім’я Леоніда Міхельсона розташовувалось на третьому місці в загальному рейтингу двохсот найбагатших людей Росії. За даними журналу Forbes особистий статок російського бізнесмена оцінюється в 15,4 млрд. доларів.

Особисте життя Леоніда Міхельсона

Про особисте життя Леоніда Міхельсона відомо не так багато, як про його кар’єрному шляху. Надбанням громадськості є лише той факт, що бізнесмен вже давно щасливий у шлюбі зі своєю дружиною Людмилою. У подружжя є дочка Вікторія (1992 р. н.). Нещодавно російські ЗМІ назвали її самої заможної спадкоємицею Росії. Не соромиться такої популярності та сама дівчина, яка в останні роки стала постійною учасницею різних модних акцій та «світських раутів» Москви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: