Ім’я: Леонід Маркелов

Дата народження: 25 червня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Москва

Діяльність: політик

Вага: 89 кг

Зріст: 182 см

Біографія Леоніда Маркелова

Леонід Ігорович Маркелов – глава Республіки Марій Ел з 2001 року (до червня 2011 року – президент Республіки Марій Ел).

Глава Республіки Марій Ел Леонід Маркелов

Ранні роки Леоніда Маркелова. Сім’я та освіта

Леонід Ігорович Маркелов з’явився на світ 25 червня 1963 року в столиці РРФСР, в сім’ї службовців. Його батько, Маркелов В. І., обіймав посаду начальника Главку Міністерства сільського господарства країни. Мама, Маркелова (Хазова) Р. Ф., була економістом. Коли хлопчикові виповнилося 9 років (1972 рік), батько пішов з сім’ї, і Леонід ріс виключно з матір’ю.

У 1980 році Маркелов закінчив одну із столичних середніх шкіл і влаштувався на робітфак в Червонопрапорний інститут при Міністерстві оборони СРСР. Вже через рік вирішив отримати вищу освіту і успішно здав вступні іспити на юридичний факультет Московського Червонопрапорного інституту Міністерства оборони, закінчив його в 1986 році.

Трудова діяльність Леоніда Маркелова

У 1986-1992 роки Леонід Ігорович Маркелов служив в органах військової прокуратури Республіки Марій Ел на посаді слідчого, потім старшого слідчого та помічника військового прокурора військової частини 56680 міста Йошкар-Ола. У 1988 році вступив до лав КПРС.

Інтерв’ю глави Республіки Марій Ел Леоніда Маркелова 1992 рік став для Маркелова переломним – він звільнився з лав збройних сил і зайнявся юридичною практикою в сфері адвокатури при міжреспубліканської колегії адвокатів. Тоді ж починалося його зближення з політичною партією ЛДПР і її лідером Володимиром Жириновським.

Політична кар’єра Леоніда Маркелова

У велику політику Л. В. Маркелов увійшов у 1995 році, ставши депутатом Держдуми II скликання від Ліберально-демократичної партії Росії, а також зайнявши за партійною квотою посаду заступника голови Комітету Державної Думи з питань освіти і науки. Паралельно з цим Маркелов очолив відділення ЛДПР в республіці Марій Ел.

До 2003 року Леонід Маркелов полягав у ЛДПР

Через рік Леонід Ігорович висунув свою кандидатуру на пост президента Марійської республіки. Вибори 1996 року проходили у вкрай напруженій обстановці, в яку був змушений втрутитися керівник Адміністрації президента Росії Анатолій Чубайс. За підсумками голосування Маркелов програв вибори на користь В’ячеслава Кисліцина.

Леонід Маркелов в молодості

У цьому ж році за ініціативи Маркелова в Марій Ел була створена політична організація «Блок Маркелова», а у 1998 був початий випуск газети з аналогічною назвою (припинила існування у 1999 році). Також в 1997 — 1999 роках Маркелов входив до Комітету з питань бюджету, податків, фінансів Держдуми РФ.

Леонід Маркелов показує оновлений центр Йошкар-Оли Дмитру Медведєву

В кінці 1999 року за підсумками виборів депутатів у Державну Думу III скликання по одномандатному округу №18 (Марійський) Маркелов поступився кандидату від КПРФ Івана Казанкову. Після програшу на окружних виборах Леонід Ігорович був включений до складу федерального списку ЛДПР в районі Поволжя під номером 2, однак, після скасування реєстрації списку партії, він самоусунувся і у виборчій кампанії 1999-2000 року участі не брав.

У 2000 році Л. В. Маркелов став заступником генерального директора державного підприємства ВАТ «Росгосстрах».

Леонід Маркелов – глава Республіки Марій Ел

В кінці 2000 року Маркелов знову висунув свою кандидатуру на пост президента Республіки Марій Ел. У другому турі виборів, що пройшли в січні 2001 року, він переміг з незначним відривом від чинного президента Кисліцина.

Леонід Маркелов і Володимир Путін

Під час першого президентства Маркелова державні Збори Республіки Марій Ел продовжило (з 2003 р.) строки перебування на депутатських і президентських посадах республіки до п’яти років. Маркелов прокоментував це рішення необхідністю стабільності і втомою електорату від нескінченних виборчих кампаній.

Леонід Маркелов любить складати вірші Через три роки Леонід Маркелов був переобраний на пост Президента Марійської республіки. У 2005 році механізм виборів в суб’єктах федерації зазнав деякі зміни. З ініціативи Володимира Путіна народне обрання вищих посадових осіб замінили на призначення місцевими законодавчими органами з ініціативи Президента Росії. Маркелов оцінив цей крок як можливість довести свою працездатність, діючи по формулі «довів працездатність – працюєш далі».

Передвиборчий банер Леоніда Маркелова

У травні 2007 Маркелов вступив в партію «Єдина Росія», яка здобула перемогу в Марій Ел в регіональних виборах 2009 року. У тому ж році чинний президент Росії Дмитро Медведєв затвердив кандидатуру Маркелов на третій термін. 31 грудня позачергова сесія державних зборів продовжила повноваження Маркелова на посаді президента.

У 2015 році Леонід Маркелов знову очолив Марій Ел

14 січня 2015 року, на прохання Володимира Путіна, кандидатура Маркелова була затверджена на посаду тимчасово виконуючого обов’язки Президента Республіки Марій Ел. Під час виборів глави Марійської республіки у вересні 2015 року він повторно здобув перемогу, зайнявши президентське крісло, з незначним відривом вирвавши перемогу у кандидата від КПРФ Сергія Мамаєва.

Особисте життя Леоніда Маркелова

Леонід Ігорович одружений, виховує двох дітей: син Ігор (1999 р. н.) і дочка Поліна (2003 р.). Дружина, Маркелова Ірина Костянтинівна (1977 р.), займається підприємницькою діяльністю, володіє рядом компаній в Марій Ел: ТОВ «Червень 2006», ВАТ «Контакт», ВАТ «Тепличне». У 2012 році подружжя Маркеловы фіктивно розлучилися, як підтвердив політик, щоб «зберегти сімейний капітал».

На фото: Леонід Маркелов і його дружина Ірина Маркелова

Леонід Маркелов сьогодні

На початку 2016 року перед главою республіки Марій Ел особливо гостро стояла проблема ремонту дорожніх покриттів в регіоні. На засіданні в Будинку Уряду від 27 травня він позначив конкретну суммыу, виділену на суб’єкт РФ – 657 мільйонів рублів. Так, Йошкар-Ола, за його словами, повинна була отримати близько 316 мільйонів на ремонт доріг, 30 мільйонів – місто Волжск, 20 – Козмодемьянск; близько 50 мільйонів уряд обіцяв виділити на ремонт Кокшайской дороги.

Леонід Маркелов нагрубив виборцям

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: