Ім’я: Лариса Лужина

Дата народження: 4 березня 1939 р. (77 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 70 кг

Зріст: 167 см

Біографія Лариса Лужиної

Дитинство Лариса Лужиної

Рідне місто актриси – Ленінград (Санкт-Петербург), де вона народилася і жила зі своєю сім’єю. Дівчинка перебувала в місті, коли почалася страшна блокада. За цей час загинула її старша сестра, помер від голоду і ран тато, не винесла голоду бабуся. Маленьку Ларису з мамою вивезли в Кемеровську область, хоча блокада тоді вже закінчилася.

Пізніше Лариса з мамою поїхали в Таллінн, де і проходило дитинство дівчинки. Вони оселилися у далекого родича в крихітній шестиметрової кімнатці. Декілька років дівчинка спала замість ліжка, на облаштованій стільцях. Жили вони бідно, грошей постійно не вистачало. Лариса з дитинства обожнює мандарини, тільки в ті роки вона не могла дозволити собі купити і одного.

Актриса Лариса Лужина в молодості була писаною красунею

При школі був драмгурток, ним керував В. Россомахин. Він був відомим драматичним актором, тому рівень постановок у гуртку був високим. Лариса була однією з тих, хто відвідував цей гурток. Спектаклі показували навіть на професійній сцені. Заняття були цікавими, акторами стали Лужина, а так само займаються з нею Володимир Коренєв та Віталій Коняев, був серед хлопців та Ігор Ясуловіч. Россомахин зумів «заразити» їх театром. З Володимиром Кореневым в старших класах Лариса сиділа за однією партою, у них навіть був роман, проте тривав він недовго.

Перші ролі лариса лужиної

З твердим наміром стати актрисою, дівчина вирушила в Ленінград, але в театральний інститут не надійшла, довелося повернутися додому. Але незабаром випадок їй допоміг опинитися в кіно.

Не надійшла в інститут дівчина влаштувалася на фармацевтичний завод, а потім на кондитерську фабрику. Пізніше вона вирушила в Будинок моделей, шукаючи заміну сцени. На подіумі хоч і без слів, але все ж перед аплодирующей публікою, Лариса показувала модні туалети. На неї звернули увагу, і незабаром вона опинилася в «Незваних гостей» в епізодичній ролі співачки.

На зйомках цієї картини в Таллінні Лужина познайомилася з Лейдою Лайус, яка в той час була студенткою Вдіку і перебувала на практиці. Вона-то і виявилася тією людиною, завдяки якому Лариса стала все-таки студенткою театрального Вузу. Лайус показала фотографію Лариси Сергію Герасимову, який і запропонував дівчині приїхати до нього на прослуховування. Лужина приїхала і зуміла так прочитати монолог з «Безприданниці», що Герасимов відразу взяв її до себе на курс. У 1959-му році дівчина почала вчитися у Вдіку. Це була зоряна майстерня Герасимова-Макарової.

Початок кар’єри лариса лужиної в театрі і кіно

Ролі виконують. Зустріч з Ларисою Лужиной За рекомендацією Герасимова студентка знімалася з першого курсу. У кінострічці «Людина не здається» вона з’явилася в головній ролі Люби, далі була робота в «На семи вітрах» і в картині «Людина йде за Сонцем». Режисерові кінострічки «На семи вітрах» довелося багато працювати з починаючої актрисою. Спочатку вона не витягувала дісталася їй головну роль Світлани. У цій картині знімався Леонід Биков, Софія Пилявська і В’ячеслав Тихонов.

Як тільки фільм побачили глядачі, Лариса стала знаменитою. «На семи вітрах» був представлений на Канському кінофестивалі, а так само в Карлових-Варах, Швеції та Польщі.

У 1964-му Лужина закінчила інститут. Її запрошували в МХАТ, продовжити освіту, але вона була зайнята кинофестивалями і не змогла прийняти запрошення, хоч і шкодувала потім про це.

Завдяки все тій же кінокартині, Ларису запросили на зйомки до Німеччини. Там вона протягом двох років знімалася в чотирьох серійної картині «Доктор Шлюттер». Вона мала успіх, радянська актриса отримала за цю роль Національну премію НДР.

Кращі фільми Лужиной

Цікавою роботою в кінокар’єрі Лариси стала роль в картині «Вертикаль». Там їй довелося працювати з Володимиром Висоцьким.

У цей період актриса отримувала чимало пропозицій про зйомки. Вона зіграла ролі в картинах: «Гонщики», «Золото», «Головний свідок», «Четверта висота» та ін.

Лужина чудово змогла зіграти маму Юрія Гагаріна в кінофільмі «Так починається легенда». Щоб створити достовірний образ, актриса особисто познайомилася з матір’ю космонавта.

Близькі вірші. Лариса Лужина про щасливому віці Були фільми, в яких з різних причин Лариса не знялася, але які могли б збагатити її фільмографію. З «Женею, Женечкою і «Катюшею» у актриси не склалося, вона відмовилася від зйомок в «Офіцерів» з причини вагітності. Не вдалося зіграти в кінокартині «Один з нас», вже почала було зніматися Лужина, злягла з інсультом.

Робота в дев’яності роки

З початком перебудови актрису майже не запрошували на зйомки, в Театрі кіноактора теж не стало ролей. Щоб заробити хоч щось, Лариса Анатоліївна поставила виставу «Театральний анекдот» і їздила з ним по країні.

Фільми, зняті в той період, були далеко не кращої якості, так і в ті запрошували вкрай рідко.

Лариса Лужина сьогодні

Актриса Лариса Лужина зараз іноді знімається в серіалах

Починаючи з 2000-го року ситуація стала потихеньку змінюватися, з’явилися у Лужиной і ролі в кіно. Вона була запрошена на роль княгині у «Таємниці палацових переворотів», працювала в кількох серіалах. Особливого схвалення критиків удостоїлася роль Лужиной в телесеріалі «Любов як любов». Там з Сергієм Никоненко вони дуже достовірно зіграли сімейну пару. Лариса Анатоліївна продовжує виходити на сцену Театру кіноактора, час від часу грає в антрепризах.

Особисте життя лариса лужиної

Лужина чотири рази була заміжня. Перший шлюб тривав сім років. Чоловіком став оператор Олексій Чардинін. Весілля відбулося, коли Лариса закінчила інститут. Другим чоловіком актриси знову був оператор. Його прізвище – Валерій Шувалов. У них народився син. Але і з цим чоловіком Лариса Анатоліївна розлучилася. Потім послідував третій і четвертий шлюби. Зараз Лужина одна. Син Павло одружений, у актриси троє онуків – Матвій, Прохор і Данило. Як говорить актриса, вона не сама турботлива бабуся і бачиться з ними зазвичай раз на місяць.

Всім відома пісня «Вона була в Парижі», як виявилося, була написана Висоцьким про Лужиной. Під час спільних зйомок вона багато розповідала про кінофестивалі і своїх поїздках. В молодості текст пісні її навіть ображав, зараз же вона пишається тим, що такий видатний артист, як Висоцький, присвятив їй пісню.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: