Ім’я: Лариса Гузєєва

Дата народження: 23 травня 1959 р. (57 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: с. Буртинского, Оренбурзька обл.

Діяльність: актриса, телеведуча

Вага: 70 кг

Зріст: 167 см

Біографія Лариси Гузеевой

Лариса Гузєєва — радянська і російська актриса театру і кіно. У 1994 році отримала звання заслуженої артистки Росії. Останнім часом придбала величезну популярність завдяки програмі «Давай одружимося», яку вона веде з 2008 року.

Лариса Гузєєва - актриса театру і кіно

Дитинство Лариси Гузеевой

Лариса Гузєєва народилася в селі Буртинского. Дитинство майбутньої артистки пройшло там же в Оренбурзькій області, на батьківщині кедрових горіхів, пухових хусток і строгих звичаїв. Про тих роках роках Лариса Андріївна Гузєєва воліє не згадувати: «Занадто багато заборонялося, багато ховалося».

Лариса Гузєєва в дитинстві

Рідного батька майбутня актриса не бачила. Дівчинку виховувала мама і вітчим. Останній виховував дівчинку в строгості. Він забороняв до десятого класу Ларисі навіть дивитися фільми з поцілунками по телевізору. Мама викладала в тій школі, де актриса вчилася. Всупереч всім нормам, Лариса носила короткі спідниці, фарбувалася і навіть курила. За це її маму постійно «лінчували біля ганебного стовпа» у шкільній учительській.

На Уралі завжди цінувалися пишні белотелие дівчата з значними формами, а Лариса Гузєєва була худенька. Щоб виглядати побільше і більш привабливою, вона одягала кілька колготок.

Акторська кар’єра Лариси Гузеевой в Ленінграді

Після десятого класу 17-річна Лариса поїхала в Ленінград. Там вона вступила в державний інститут театру, музики і кінематографії і вчилася на курсі Ст. Петрова. Вступ далося відразу і легко. Це й не дивно, з дитинства дівчина мріяла про кар’єру актриси. Батьків же не дуже хвилювало вибір дочки, вони більше турбувалися за молодшого брата. Тим не менш, з дитинства від мами Лариса завжди чула: «Ти у мене сама кохана, сама красива». При надходженні, щоб виділятися з натовпу абітурієнток Гузєєва поголила наголо.

Лариса Гузєєва в молодості

Лариса завжди була несхожою на інших, не губилася вона в натовпі і в інститутські роки. Гузєєву недолюблювали і навіть побоювалися. Актриса запросто могла випити залпом келих «Рислінгу» і курила «Біломор». Вона завжди модно вдягалася, завдяки кравецьким талантам матері.

Коли на останньому курсі група Лариси повинна була поїхати по обміну в Болгарію, всі однокурсники проголосували проти її поїздки. Однокурсники Ларису не хвилювали. Вона зблизилася з молоддю ленінградського авангарду, хіпувати, працювала моделлю і весь вільний від навчання час проводила в «Сайгоні» — улюбленому кафе богеми.

Лариса Гузєєва спілкувалася з рок-тусовкою Ленінграда

Лариса Гузєєва — «Безприданниця»

Першу роль в кіно Лариса Гузєєва отримала під час навчання в театральному інституті. Сергій Шакуров порадив починаючу актрису Ельдару Рязанову на роль Лариси Огудаловой з п’єси Олександра Островського «Безприданниця». На проби Гузєєва приїхала в обрізаних джинсах, сандалях і з нігтями різного кольору, при цьому вона курила «Біломор» і спльовувала крізь зуби.

Лариса Гузєєва у фільмі «Жорстокий романс» «У мене не було нічого спільного з моєю майбутньою героїнею. Ніяка трагічність і любовні страждання мені 23 роки були не знайомі. Я був високої думки про себе. Зображувати страждання на екрані мені допомагали мої партнери, особливо Микита Міхалков», — згадує Гузєєва.

Рязанову, за словами Гузеевой, сподобався її тип жінки, тим більше що саме такий він і представляв Огудалову. Правда озвучувала свою героїню зовсім не Гузєєва, а Ганна Каменкова, співала ж у стрічці Валентина Пономарьова. Тим не менш, Лариса гідно зіграла в компанії Аліси Фрейндліх, Андрія Мягкова, Микити Михалкова, Олексія Петренка та Олександра Панкратова-Чорного.

Лариса Гузєєва на зйомках «Безприданниці»

Сама постановка картини «Жорстокий романс» за мотивами відомої п’єси була ризикована. Версія Якова Протазанова до того часу вже півстоліття не сходила з екранів. Порівняння робіт Ельдара Рязанова і Протазанова були неминучі. Однак, Ельдар Олександрович екранізував п’єсу зовсім в іншому жанрі, і в трагічній мелодрамі «посередність» була представлена абсолютно у буквальному сенсі: людина, яка живе згідно з його матеріальним засобам.

Кінокар’єра Лариси Гузеевой

Після виходу «Жорстокого романсу» багато втратили спокій від великих очей головної героїні. Один з режисерів спробував зблизитися з Ларисою Гузеевой, але уральська красуня залицяння не прийняла. Чоловік почав погрожувати Ларисі, вказавши на те, що вона ніде більше зніматися не буде. Режисер в свої фільми надалі її не запрошував, але зіпсувати життя талановитої актриси, на щастя, не зміг. Правда, акторська доля Лариси складалася непросто.

Після успіху першої серйозної кінороботи очікування щодо свого подальшого тріумфального ходу по світу кіно не виправдалися. Ролі пропонували, але вони були найгірші: дівчата-спортсменки, стахановки-колгоспниці, героїні-партизанки. Були і сценарії цікавіше, проте після проб Гузєєву «браковані».

Актриса Лариса Гузєєва

«Тоді переді мною відкрилися всі двері. Хоча мене пам’ятають тільки з цього фільму, а не за тих 30, які були після», — згадує Лариса Гузєєва. — Іноді я і сама по дурості відмовлялася від хороших ролей. Наприклад, замість того, щоб взятися за класичну картину «Напередодні», я знялася в жахливої стрічці «Суперниці».

Крім самої знаменитої своєї кінороботи у фільмі «Жорстокий романс» актриса знялася ще в шістдесяти картинах. У 1994 році вона удостоєна почесного звання «Заслужений артист Російської Федерації» за заслуги в галузі мистецтва.

Особисте життя Лариси Гузеевой

Актриса не раз зізнавалася, що її особисте життя завжди рябіла яскравими фарбами. Гузєєву завжди приваблюють неординарні люди, такі як зіркові представники ленінградської рок-тусовки Борис Гребенщиков, Віктор Цой; у неї завжди була маса шанувальників. Нетривалий час Лариса навіть зустрічалася з музикантом Сергієм Курьохіним, мала сексуальні стосунки з тільки що надійшли в ЛТІ Дмитром Нагієвим.

Першим чоловіком Лариси став Ілля, асистент оператора фільму «Суперниці», в якому Гузєєва виконала головну роль. Їхні стосунки розвивалися стрімко, обранець Лариси повністю заволодів серцем дівчини, але втрутилася доля: Ілля пристрастився до наркотиків і дуже швидко перетворився в абсолютно іншої людини. Протягом восьми років Лариса намагалася допомогти чоловікові впоратися із залежністю, але марно – він помер від передозування.

У 1991 році Гузеевой запропонували взяти участь у зйомках картини «Обранець» режисера Михайла Калатозішвілі грузинською мовою. Тут Лариса і познайомилася з другим чоловіком Кахою Толордавой. Важкі будні перетворилися на суцільне свято. Каха був делікатний, освічений, уважний і визволив Ларису від побутових проблем.

Каха Толордава в ролі сященника

Лариса повернулася в Ленінград, а Каха приїхав до неї. Актриса зрозуміла, що хоче від нього дитину. Довго про її вагітність ніхто не знав — Лариса продовжувала працювати. Раніше інших у таємницю присвятили тільки партнерів по картинам «В тій області небес» і «Патріотична комедія» Сергія Маковецького та Олексія Серебрякова.

Первісток з’явився на світ, коли Ларисі було вже 32 роки (1991 рік). За пару днів до пологів закохані узаконили свій шлюб.

«Я ніколи ні на кого не сподівалася. Може із-за того, що у мене не було тата, який балував мене», — каже Лариса. Практично відразу після пологів вона повернулася на сцену.

Лариса Гузєєва і її чоловік Ігор Бухаров

Життя з Кахою не склалася – подружжя зросли в абсолютно різних традиціях. Зараз колишній чоловік живе в Тбілісі. Син же постійно спілкується з батьком і їздить в Грузію.

«Я зрозуміла, що перший чоловік потрібний для того, щоб чогось тебе навчити, другий — щоб ти народила від нього дитину, а третій — щоб любити», — стверджує актриса.

Лариса Гузєєва і її родина

Лариса вийшла заміж втретє в 1999 році. Її обранцем став власник кількох ресторанів Ігор Бухаров. Гузєєва його знала більше 20-ти років. Раніше вони жили в різних містах. Вона в Ленінграді, він у Москві. Півжиття до свого третього чоловіка Лариса ставилася як до дитини і не бачила в ньому чоловіка, але Ігор терпляче чекав і завжди допомагав у важких ситуаціях.

Лариса Гузєєва і її чоловік Ігор Бухаров «Ви навіть не уявляєте, як Ігор мене любив! Я просто не могла відмовити, коли він зробив пропозицію. «Ми з Ігорем не тільки чоловік і дружина, але ще й друзі. Пристрасть і фізичний потяг все одно з часом переходять у звичку. І що тоді залишається, якщо між людьми немає духовного споріднення?», — запитує Лариса Гузєєва.

Лариса Гузєєва і її діти: син Георгій і дочка Оля

У 40-річному віці Лариса Гузєєва народила доньку. Дуже боялася, тому народила шляхом кесаревого розтину, але вже через 12 днів після пологів актриса вийшла на роботу.

Лариса Гузєєва з дочкою Олею

Лариса Гузєєва зараз

8 жовтня 2008 Лариса Гузєєва вперше виступила в ролі ведучої програми «Давай одружимось» на Першому каналі. У 2009 році за роботу в цій програмі актриса стала лауреатом російської національної телевізійної премії «ТЕФІ» в номінації «Кращий ведучий ток-шоу».

Лариса Гузєєва завжди казала, що жінка повинна сама вміти діставати гроші для своїх дітей і для себе, тому вона знімається в кіно, займається ресторанним бізнесом, веде передачі на телебаченні, словом, не сидить без діла. «Краще скучити в розлуці – тим ніжніше буде зустріч».

Лариса Гузєєва. Тимчасово доступний

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: