Ім’я: Крістоф Вальц

Дата народження: 4 жовтня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Відень, Австрія

Діяльність: актор, режисер

Вага: 70 кг

Зріст: 174 см

Біографія Крістофа Вальца

Батько (Йоханнес Вальц) і мати (Елізабет Урбанчик) Крістофа Вальца працювали на кіностудії – працювали над створенням костюмів для акторів. Бабуся з дідом були акторами і працювали в придворному театрі — Бургтеатр, який знаходиться в палацовому комплексі Хофбург. Багато акторів бажали б працювати в цьому театрі — це було дуже престижно. В театрі працювали і прадіди актора.

Дитинство, юність Крістофа Вальца

Кажуть, що Крістоф в дитинстві терпіти не міг навіть розмови про театр, а про кар’єру актора ніколи не думав. Невідомо звідки це пішло, але він сам у травні 2013 р. сказав в інтерв’ю, що все в якісь життєві періоди марять стати артистом, а «Що стосується мене, то бажання бути актором у мене ніколи не згасало». Він навчався у віденській гімназії «Billrothstraße Döbling». Закінчив її і вступив у перший навчальний заклад, де навчався акторській грі. Був це акторський факультет Віденського університету музики і театру, де проводив семінари Макса Рейнхардт. Закінчивши семінар, він попрямував в Нью-Йорк, зацікавившись знаменитою школою – Інститутом театру і кіно Лі Страсберга. Він знає чотири мови: свій рідний, англійська, французька та італійська.

Трололо — Крістоф Вальц

Фільмографія Крістофа Вальца

В кінці 70-х років ХХ століття Крістоф Вальц обзавівся власним агентом. У ці роки він працював на підмостках віденських театрів. Робота ця була успішною. Про це свідчить те, що його зарахували в свої трупи Гамбурзький,Цюриховский, Франкфуртський-на-Майні театри.

На початку 80-х років минулого століття його запросили зніматися в телесеріалах. У 1982 р. Крістоф взяв участь у зйомках німецько-ірландського фільму «Полум’я і меч: Легенда про Трістані та Ізольді». Роль була велика, і він покладав на неї великі надії. Гордовитий арійський красень зі світлими волоссям і очима кольору неба – йому всього 26 і така роль… Але фільм не мав успіху ні у глядачів, ні у кінокритиків – провалився з тріском.

Тоді його в детективах і побачили. Вдалою для нього і цікавою для глядачів була роль Максиміліана Кольбе, що дісталася йому у фільмі «Життя за життя», який зняв Криштоф Зануссі (1991). Яскравою, хоча і не провідною роллю в «Комисаре Рекса», Вальц зосередив на собі увагу багатьох глядачів. Він грав запам’ятовується роль негативного персонажа: Мартін Вулф – маніяк. Про складнощі при переході з театральної сцени в кіно, він говорить, що адаптація була нескладною і швидкою, хоча ролі в кіно тлумачаться по-іншому. Він знімався у фільмах австрійських і німецьких, а потім британські і французькі режисери пропонували йому різні ролі в телесеріалах.

«Джанго звільнений» - краща картина в фільмографії Крістофа Вальца

1982 рік приніс першу нагороду. Це була премія «O. E. Hasse-Preis», яку заснувала Академія витончених мистецтв у Берліні для нагородження молодих акторів за рік до цього. Персонажі Крістофа відрізнялися неординарним характером і внутрішньою суперечністю. Не дивлячись на те, що справжній успіх довго не приходив, він не здавався і вірив, що такий час настане. У 2000 р. він написав сценарій і сам срежисировал телевізійний фільм «Якщо наважитися».

Щасливим і переломним став 2008 рік. Крістофа Вальца запросили в Голівуд, та ще й сам знаменитий Квентін Тарантіно в свій проект. 52-х річного Крістофу потрібно було зіграти справжнього нациста, а адже ще на початку кар’єри, його агент застерігав його від такого амплуа. Він відмовився. Тарантіно, який звик працювати з різними акторами, пішов іншим шляхом: вирішив ознайомити актора зі сценарієм через пошту. Перший раз, прочитавши його, Вальц обурився своєрідним трактуванням історії сценаристом. У цей момент агент зіграв головну роль у долі Крістофа. Він умовив його повернутися до выброшенному сценарієм «Безславних виродків» і прочитати його знову. Тоді-то Вальц і оцінив його геніальність.

Ареною для прем’єри цього фільму послужив Каннський фестиваль. Після першого показу «Безславні виродки» принесли славу і Квентіну Тарантіно, і акторові Крістоф Вальц. Нарешті до австрійського актора прийшла така очікувана і заслужена популярність. Ще б пак, на другому плані залишилися Бред Пітт і Тіль Швайгер, а кращою чоловічою роллю був визнаний лиходій Ганс Ланду у виконанні не дуже відомого Крістофа Вальца. Ця роль другого плану дала йому не лише любов глядачів, але і всі мислимі нагороди, а головна з них – «Оскар».

Улюбленець Тарантіно отримав зірку Другий «Оскар» був отриманий за роль іммігранта з Німеччини доктора Кінга Шульца в драматичному фільмі Тарантіно «Джанго звільнений», а ще американська премія Голлівудської асоціації іноземної преси «Золотий глобус» і заснована Британської академією кіно і телевізійних мистецтв BAFTA. Потім фільм «Води слонам» і знову успіх. Крістоф Вальц довелося зіграти дресирувальника, який застосовував дуже жорстокі методи при дресируванні тварин. Роберт Паттінсон (вампір з «Сутінків»), який знімався в ньому разом з Крістофом, назвав його неймовірно гарним хлопцем – відкритим і чуйним, незважаючи на велику популярність і нагороди. Таким він і є.

Його знімав не тільки Тарантіно, але і Підлогу Андерс в «Трьох мушкетерах» в ролі кардинала, Роман Поланський у трагікомедії «Різанина» — Крістофер виконує роль Алана Кована, Мішель Гондрі у «Зеленому шершні» — Вальц в ролі супер-лиходія Чудновски.

Особисте життя Крістофа Вальца

Постійного місця проживання у Крістофа Вальда немає. Робота змушує жити в різних містах: сьогодні це Відень, завтра — Лос-Анжелес, потім Берлін.

Одружений він був два рази. Перша його одруження відбулася в Нью-Йорку. Він зв’язав себе шлюбом з єврейкою. Дівчина була психологом. Дружина-психолог народила йому трьох дітей. Зараз вони незалежні, проживають в Ізраїлі. Крістоф Вальц мало розповідає про своє життя поза кіно. Відомо, що ні один з його дітей не став артистом ні в театрі, ні в кіно. Один з них навчався у вищому культовому навчальному закладі в Ізраїлі – єшиві. Зараз він рабин, а дочка – архітектор. Друга його дружина (громадянська) Юдіт Хольсте. Вона, як і мама Крістофа – художник по костюмах. У них дочка.

Крістоф Вальц з другою дружиною Юдіт Хольсте

Тепер він уже сам був членом журі в Каннах на 66-му кінофестивалі і відбирав фільми, гідні Оскара.

У колись звичайного і невідомого актора — Крістофа Вальца великі плани — він хоче знімати і при його сильний характер, йому це вдасться.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: