Ім’я: Костянтин Лавроненко

Дата народження: 20 квітня 1961 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Ростов-на-Дону

Діяльність: актор

Вага: 78 кг

Зріст: 183 см

Біографія Костянтина Лавроненко

Дитинство і родина Костянтина Лавроненко

Рідне місто актора – Ростов-на-Дону. Його сім’я була звичайнісінькою, відношення до мистецтва ніхто з членів сім’ї не мав. Мама працювала в бібліотеці, а тато працював на заводі. Своїм батьком хлопчик завжди захоплювався і пишався. Численні друзі і родичі часто бували в їх будинку. Завжди лунав сміх, батько був душею компанією. У Кістки є старша сестра Оля. Вона ходила в театральний гурток, який був організований за ДК «Ростсільмаш». Керувала Галина Жигунова.

Так як хлопчик, будучи ще дошкільням, намагався копіювати Райкіна і наслідувати йому, Оля призвела Костю в гурток. Жигунова ставила з хлопцями багато вистав. Лавроненко найбільше запам’яталася постановка «Двадцять років потому» за п’єсою М. Свєтлова. У житті хлопчика крім захоплення театром, був ще футбол, бокс і гра на баяні.

Костянтин Лавроненко ведучий церемонії відкриття 34 ММКФ Галина Жигунова, вбачаючи потенціал Костянтина, намагалася допомогти йому вступити в Щукінське училище. Разом вони з’їздили в столицю, де вона показала, що мріє стати актором хлопчика Людмилі Ставской, яка в ті роки була театральним педагогом. Костя їй сподобався, але в училищі його не взяли з-за віку, вважаючи занадто юним. Після повернення в рідне місто, він став навчатися на другому курсі театрального училища. Батьки його підтримали у виборі професії. Вони вважали сина талановитим актором. У 18 років його забрали в армію. Служба проходила в ансамблі пісні і танцю, де Костянтин став режисером ряду антрепризних постановок.

У 1981-му році, відслуживши, він став студентом Мхатівської школи-студії. Костя потрапив на курс Василя Маркова.

Початок кар’єри актора Костянтина Лавроненко в театрі

Будучи випускником школи-студії, він почав працювати в «Сатириконі». Там актор познайомився з Володимиром Мірзоєвим, який запросив його взяти участь у виставі «Святковий день», який ставився в «Ленкомі». Марк Захаров особливо відзначив Лавроненко і запропонував йому співпрацю з його театром, яке тривало майже рік. Костянтин брав участь і в ряді новаторських постановок студії Мірзоєва.

Костянтин Лавроненко працює не тільки в кіно, але і в театрі

Керівник цієї студії, зібравшись виїхати в Канаду, передав трупу Володимиру Клименко або Климові, як його називали в театральних колах. Так з’явилася «Майстерня Клима». Працюючи в цій трупі, Лавроненко побував на гастролях у багатьох країнах Європи, зокрема в Бельгії та Німеччині.

Незабаром Костянтин зрозумів, що будучи цікавою, робота в «Майстерні Клима» для нього безнадійна. Покинув сцену актор, через сім років. На те, як він сам стверджує, були особливі причини. Залишившись без роботи, Лавроненко таксував, працював маркетологом і водієм. Деякий час він працював в ресторанному бізнесі. Це були кілька театральних ресторанів, де Костянтин працював помічником. Через час він став директором. Справи йшли добре, в тому числі і у фінансовому плані. Костянтин відчував себе господарем свого часу. Незабаром він зрозумів, що все це – зовсім не його.

Фільмографія Костянтина Лавроненко

Перший раз Костя знімався в кіно, будучи студентом. Кінофільм «Ще люблю, ще сподіваюся» вийшов в 1984-му році. Актор був щасливий опинитися на зйомках поруч з Валентиною Тализіної, В’ячеславом Невинним і Євгеном Євстигнєєвим.

Чекан і Іда. Сергій Лавроненко і Ксенія Раппопорт У дев’яностих роках Лавроненко практично зовсім не знімався, як і більшість акторів. Лише в двотисячних роках, коли йому перевалило за сорок, до нього прийшла популярність в кіно.

Кращі фільми з Костянтином Лавроненко

Кілька ролей Лаврененко зіграв у картинах режисера Андрія Звягінцева. Першою такою роботою став фільм «Повернення» Костянтин зіграв у ньому батька. Це була головна роль. Картина на кінофестивалі у Венеції мала чималий успіх, отримала ряд призів, її побачили в сімдесяти країнах. Костянтин Миколайович був відзначений призом за кращу чоловічу роль на фестивалі, який проводився в Іспанії в місті Хіхоні. Після такого успіху, Лавроненко стали надходити пропозиції про зйомки набагато частіше. У 2005-му вийшли дві картини, де зіграв Костянтин – «Архангел» і «Майстер». У 2006-му він зіграв Олександра в кінокартині «Нанкінський пейзаж».

Вдалим для актора став 2007-ий рік. Йому знову пощастило попрацювати з Андрієм Звягінцевим. На цей раз картина називалася «Вигнання». Героя звали Алекс. За цю роль Костянтин був удостоєний призу як «Кращий актор», яким був нагороджений на Каннському фестивалі.

Костянтин Лавроненко і Марія Шукшина

В тому ж 2007-му вийшли картини «Відкрийте, Дід Мороз!» і «Нас не наздоженеш» за участю Лавроненко. Найбільш помітним виявився багатосерійний фільм «Ліквідація», куди Костянтина на роль Карбування запросив Сергій Урсуляк. Актора ця роль в полюбився глядачеві фільмі зробила впізнаваним. У цьому проекті також знімалися Володимир Машков, Світлана Крючкова, Михайло Пореченков та інші.

Костянтин Лавроненко сьогодні

В останні роки Костянтин Миколайович все частіше з’являється в різних ролях. Щорічно можна бачити його в двох-трьох нових картинах. Найбільш помітними стали ролі у фільмах «Ісаєв», «Нова земля», «Операція «Китайська скринька», «У кожного своя війна», «Одного разу в Ростові» та ін.

У 2013-му році актора глядачі побачили в ролі Лорда Бэкингема в «Трьох мушкетерах», в ролі Чинкова в картині «Територія», він зіграв Іллю Шагіна в телесеріалі «Ціна життя».

Особисте життя Костянтина Лавроненко

В рідне місто Костянтин Миколайович їздить не менше двох разів на рік. Там залишилися його справжні друзі, там живе сестра і мама. Тільки в рідному місті йому добре, там він немов підживлюється енергією. Відпочивати актор віддає перевагу недалеко від водойми. Він виріс на Дону, тому любить річки. Іноді відпустку проводить у Парижі, Празі чи в місті Сан-Себастьян. Лавроненко подобається досліджувати нові для себе міста вулиця за вулицею, гуляти старовинними місцями.

Костянтин Лавроненко Лавроненко одружився в 1987-му році, коли працював в «Сатириконі». Його дружина Лідія Петракова працювала тоді там само. У 1990-му у них народилася донька Ксенія. Актор вважає, що з цього моменту його життя змінилася, стала іншою, особливою. Зберегти шлюб на довгі роки було нелегко. Акторська професія ніколи не гарантує стабільних заробітків. Розуміння Лідії допомогло родині пережити важкі моменти.

Ксенія не захотіла бути актрисою, вона закінчила факультет журналістики. Проте не можна заперечувати той факт, що вона серйозно цікавиться кіно. З донькою у Костянтина Миколайовича завжди складалися добрі стосунки. Він вважає, що для цього достатньо любити свою дитину і бути самим собою.

У житті актора була страшна аварія. Він був пристебнутий, тому залишився живий. Наслідком став компресійний перелом, зміщення міжхребцевих дисків, кілька гриж.

Лавроненко ніколи не мав проблем з алкоголем, вже більше двадцяти років він не курить. Актор вважає, що треба займатися собою, бути у формі і не забувати про те, в якій професії ти працюєш.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: