Ім’я: Костянтин Хабенський

Дата народження: 11 січня 1972 р. (45 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Ленінград

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 74 кг

Зріст: 172 см

Біографія Костянтина Хабенського

Костянтин Хабенський – актор театру і кіно, не потребує представлення. «Нічний дозор», «Бідні родичі», «Адмірал», «Географ глобус пропив», «Метод» – список видатних фільмів і серіалів з його участю без зусиль можна продовжити. Його добре знають і за кордоном: в 2008 він брав участь в зйомках голлівудського бойовика «Особливо небезпечний», а 2011 році знявся в драмі «Шпигун, вийди геть!» спільного виробництва Британії, Франції та Німеччини. А в 2016 на екрани вийшов кинобенефис Хабенського – фільм «Колектор».

Костянтин Хабенський Юрійович

Дитинство

Костянтин виріс в інтелігентній родині: його батько працював інженером, мама викладала математику. У Костянтина є старша сестра — Наталія Юріївна Хабенская, співачка, солістка Санкт-Петербурзького Єврейського музичного ансамблю. У 2000 році вона співала в дуеті «Маргаритки» разом з Надією Чермантеевой.

Костянтин Хабенський в дитинстві

У Ленінграді Костянтин пішов у ясла, а потім в дитячий сад. У перший клас пішов він вже в Нижньовартовську, куди сім’я переїхала в 1981 році. Через чотири роки сім’я Хабенских повернулася назад в рідний Ленінград.

Юний Костянтин Хабенський з батьками

У дитинстві Костянтин Хабенський навіть не думав про акторську кар’єру. Він мріяв лише про те, щоб скоріше закінчити школу. Закінчивши 8 класів, юнак вступив у Технікум авіаційного приладобудування й автоматики. Однак він відучився лише три курсу, захистив курсову роботу і зрозумів, що зовсім нічого не розуміє в технічній стороні справи. Теорія давалося йому легко, а коли справа доходила до практики, Хабенський губився. Після низки невдач він вирішив спробувати себе в іншому.

Костянтин Хабенський відповідає на запитання шанувальників У пошуках себе він підмітав вулиці, мив підлоги, грав для випадкових перехожих, потім влаштувався монтувальником-освітлювачем у театр-студію «Субота». На цю сцену він вперше вийшов в якості актора масовки. Захоплення переросло у щось більше, і Костянтин вирішив пов’язати своє життя з театром.

Молодий Костянтин Хабенський: перші роботи на сцені

У 1990 році Хабенський вступив у Ленінградський державний інститут театру, музики і кінематографії (ЛГИТМиК) в майстерню Веніаміна Фільштинського. Його однокурсниками стали Михайло Трухін, Михайло Пореченков, Андрій Зібров. Студентська дружба збереглася і в дорослому житті.

Театральна кар’єра

Після закінчення інституту молодий актор потрапив у трупу експериментального театру «Перехрестя», а в 1996 році перейшов у московський театр «Сатирикон» їм. Аркадія Райкіна. Серед театральних робіт Хабенського цього періоду – вистави «Тригрошова опера» і «Сірано де Бержерак».

У тому ж 1996 році актор вперше вийшов на сцену петербурзького театру ім. Ленсовета. Глядачі запам’ятали його роботи у виставах «Войцек», «В очікуванні Годо», «Король, дама, валет» і, звичайно, головну роль у виставі «Калігула», після якої його помітив Олег Табаков і запросив у свій театр.

Трухін, Хабенський і Пореченков на сцені театру ім. Ленсовета

У 2002 році Костянтин Хабенський дебютував на сцені МХТ ім. Чехова, де він зіграв роль Зілова у виставі «Качине полювання». У 2003 році Костянтина Хабенського прийняли в трупу цього знаменитого театру.

Хабенський в кіно: початок

Можна сказати, що першу роль в кіно Хабенський отримав ще будучи студентом-першокурсником – у 1991 році він знявся у короткометражці «проведення Часу», яка була аматорської кинозарисовкой про будні театру «Субота». У 1994 йому дісталася роль пішохода в окулярах в комедії «На кого бог пошле», де разом з ним на рівних знімалися Лариса Удовиченко, Станіслав Садальський.

Костянтин Хабенський у фільмі «На кого бог пошле» (1994 рік)

У 1998 році актор знявся відразу в трьох картинах: у російсько-угорської детективно-фантасмагоричної мелодрамі Томаша Тота «Наташа», мелодрамі Дмитра Месхієва «Жіноча власність» і соціальній драмі «Хрустальов, машину!».

Хабенський чудово виглядає в кадрі

Перші ролі актора діставалися багато в чому випадково, але талант скрізь знайде дорогу: незабаром Хабенського помітили і запросили зіграти у драмі Володимира Фокіна «Будинок для багатих», де також були зайняті Валентин Гафт і Ніна Персиянинова. За цю роль на Гатчинському кінофестивалі «Література і кіно» Костянтину Хабенському присудили премію в номінації «Краща чоловіча роль».

Кадр з фільму «Будинок для багатих»

Зоряні ролі Хабенського

Роль оперативника Ігоря Плахова в серіалі «Забійна сила» актор отримав зовсім несподівано, але саме «Забійна сила» зробила Хабенського впізнаваним. Серіал вже ось-ось повинні були почати знімати, але актора на головну роль все ще не було. Костянтин примчав на проби після виступу в театрі, особливо ні на що не сподіваючись. І його тут же затвердили – він не встиг вставити жодного слова.

«Убивча сила»: Костянтин Хабенський в ролі Ігоря Плахова

У 2000 році Хабенський знявся в ролі Гершуні в серіалі «Імперія під ударом», а в 2001 році знову співпрацював з Дмитром Месхиевым, який працював над чорною трагікомедією «Механічна сюїта» разом з друзями-однокурсниками та Сергієм Гармашем. Не залишилася без уваги робота актора в картині Філіпа Янковського «В русі», де Хабенський зіграв головну роль – журналіста Сашка Гур’єва, процвітаючого мисливця за сенсаціями.

Хабенський в ролі Саші Гур'єва («рух»)

Знаменитим на всю країну Хабенський прокинувся після прем’єри першого вітчизняного блокбастера «Нічний дозор». Що було не дивно, адже за екранізацію популярного однойменного роману Сергія Лук’яненка взявся Тимур Бекмамбетов, не звиклий скромничати з масштабами зйомок. Разом з Хабенським у зйомках брали участь неймовірно харизматичні Володимир Меньшов і Валерій Золотухін, Олексій Чадов, Марія Порошина, а також запрошені знаменитості – Ілля Лагутенко і Жанна Фріске, виконали ролі вампіра і відьмочки.

Інтерв’ю Костянтина Хабенського про фільм «Нічний дозор» Фентезі-стрічка відкривала завісу над таємницею звичайних на перший погляд людей, що володіють паранормальними здібностями, так званих Інших, Темних і Світлих. Чаклуни, чарівники, відьми та вампіри – вони існують і зовні не відрізняються від звичайних людей. Багато з них живуть простим життям, а щоб їх здатності не порушили загальний баланс сили, існують відомства, контролюють їх застосування – Нічний дозор, де трудяться Світлі, і Денний дозор, де працюють Темні. Костянтин Хабенський зіграв Антона Городецького, рядового співробітника Нічного дозору, яким доля не приготувала великих звершень. Але саме він став єдиним чоловіком, який міг врятувати Москву від катастрофи.

Кадр з «Нічного дозору»

Після цього Хабенський став одним з найбільш відомих вітчизняних акторів. Незабаром він з’явився в головній ролі в «Бідних родичів» Павла Лунгіна, «Статський радник» Філіпа Янковського, продовження «Інший» саги («Денний дозор»), драмі про кризу середнього віку «Годину пік», а також в екранізації п’єси Олександра Вампілова «Качине полювання».

У «Статському раднику» Хабенський зіграв лідера терористів Гріна

2008 році приніс Хабенському ще більше нових шанувальників його творчості завдяки ролі Олександра Колчака у фільмі «Адмірал» та Кістки Лукашина у рімейку легендарного «Іронії долі». Обидва фільми отримали досить змішані відгуки.

Костянтин Хабенський і Єлизавета Боярська на зйомках «Іронії долі»

«Іронія долі» не змогла уникнути порівняння з першоджерелом Ельдара Рязанова, а «Адмірал» здався деяким глядачам історично недостовірною і надмірно мелодраматизированным. Але грою Костянтина захоплювалися всі. До речі, в обох стрічках він грав разом з Лізою Боряской і Сергієм Безруковим.

В «Адміралі» Хабенський зіграв головну роль – Колчака

У тому ж 2008 році на екрани вийшов американський бойовик «Особливо небезпечний», зрежисований Тимуром Бекмамбетовим. Хабенський отримав безцінний досвід роботи з зарубіжними колегами: Джеймсом Макевоєм, Морганом Фріменом і Анджеліною Джолі. Хоча його персонаж, фахівець з вибухонебезпечним речовин, що з’явився в кадрі ненадовго, він все одно запам’ятався глядачам: і англомовним, і, тим більше, російським. До речі, всі слова в своїй ролі Костянтин промовляв англійською мовою.

Костянтин Хабенський у «Особливо небезпечний» У 2010 році актор знявся в головній ролі у фільмі «Викрутаси» режисера Леваан Габріадзе і продюсера Тимура Бекмамбетова. Партнеркою Хабенського в цьому фільмі стала Міла Йовович.

Костянтин Хабенський і Мілла Йовович

У 2013 році фільм-екранізація роману «Географ глобус пропив» з участю Костянтина та Олени Лядовою був відзначений премією «Ніка» як кращий фільм року. Актора схвалив особисто автор книги Олексій Іванов, який помітив, що Костянтин схожий на чоловіка з обкладинки першого видання роману.

Простий сільський вчитель Віктор Служкин

Голос Костянтина Хабенського звучить за кадром у популярній новорічної франшизі «Ялинки» з Іваном Ургантом і Сергієм Свєтлаковим. А в «Ялинках 1914» він сам з’явився на екранах.

Кадр з фільму «Ялинки 1914»

Окремо варто згадати детективний серіал «Метод», в якому геніальний слідчий Костянтин Хабенський разом з юною напарницею у виконанні Пауліни Андрєєвої розслідує самі заплутані серійні вбивства. Однак його герой, Родіон Меглин, приховує від оточуючих секрет, який проливає світло на методи його розкриття злочинів.

«Метод»: Костянтин Хабенський в ролі слідчого Меглина

Зазначимо, що серіал «Метод» був дуже високо оцінений глядачами, втомленими від одноманітного «мила» і низки «ментовських серіалів. Деякі відзначають схожість сюжету зі сценарієм американського серіалу «Декстер», але самі творці «Методу» його заперечують, але не приховують наявність спільних рис з серіалом «Справжній детектив» з Меттью Макконахі і Вуді Харрельсоном. До речі, багато маніяків з «Методу» мають реальних прототипів, що також додає гостроту при перегляді.

Особисте життя Костянтина Хабенського: сім’я, діти

З першою дружиною Анастасією Костянтин Хабенський познайомився в травні 1999 року. Темноволоса відвідувачка кафе неподалік від театру Ленсовета миттєво звернула на себе його увагу. На відміну від більшості дівчат, які вже тоді багато чого б віддали за розмову з привабливим актором, вона відреагувала на його знайомство прохолодно. Костянтин умовив її сходити на його спектакль. З цього почалася їх історія кохання.

Костянтин і Анастасія Хабенские в молодості

Анастасія працювала журналісткою на московській радіостанції. Майже році вони жили на два міста, а 12 січня 2000 року нарешті одружилися. Весілля було досить скромним: молодята відзначили подію в кафе з друзями.

Костянтин Хабенський з першою дружиною

Звичайно, як і у будь-якої пари, у них бували злети і падіння, але всі друзі і знайомі Костянтина запевняли, що їх почуття були щирими. Появляяись на публіці, вони завжди трималися за руки, а їх в очах читалася ніжність. Армія шанувальниць не давала Анастасії приводів для ревнощів, зі всіма жінками Костянтин був ввічливий і ввічливий, але не більше. Її ненавиділи сотні мисливиць за серцем актора, під’їзд їх будинку був розписаний гидотами про Анастасії, а одна з божевільних фанаток якось пригрозила облити дружину Хабенського кислотою. Але всі адекватні люди відгукувалися про Анастасії Хабенской з винятковою добротою в голосі.

Анастасія була непублічною людиною, але часом з’являлася на екрані. У 2003 році вона знялася в ролі журналістки в фільмі «Лінії долі», з’явилася «Забійній силі-5» в епізодичній ролі перекладача, у 2004 році – у фільмі «Sapiens», у 2006 році – у фільмі «9 місяців».

25 вересня 2007 року Анастасія народила Костянтину сина Івана.

Костянтин Хабенський з сином Іваном

Незабаром після народження сина у 34-річної дружини актора виявили пухлину мозку. Відразу ж була зроблена перша операція, через кілька тижнів жінку прооперували повторно. Але марно – лікування не допомогло. Після цього Костянтин перевіз Настю в одну з клінік Лос-Анджелеса. Американські медики досягли ремісії, клітини пухлини перестали ділитися.

Анастасію виписали з клініки, але поліпшення так не настав. Лікарі вважали, що Настя зможе прожити ще близько 10-ти років, але 1 грудня 2008 року, після річної лікування, Анастасія померла. Її поховали 15 грудня 2008 року на Троєкуровському кладовищі в Москві. Втрата дружини стала для актора справжнім ударом.

Анастасія Хабенская померла від раку мозку у грудні 2008 року

Після втрати найріднішої людини Костянтин Хабенський заснував благодійний фонд, який збирає кошти для дітей з онкологією. Також від імені фонду в різних містах Росії були створені студії творчого розвитку. Багато педагогів у цих студіях – літні актори, які радо ділиться досвідом з молодшим поколінням.

Актор багато допомагає дітям з онкологічними захворюваннями

В житті Костянтин – людина досить скромний. Він не женеться за популярністю, одягається непомітно, не змінює машини і модні гаджети як рукавички. Зараз він щасливий у шлюбі з актрисою МХТ ім. Чехова Ольгою Литвинової, на якій одружився в 2013 році.

Костянтин Хабенський з другою дружиною Ольгою

4 червня 2016 року Хабенський став батьком вдруге. У сім’ї з’явилася дівчинка, яку назвали Сашком.

Костянтин Хабенський зараз

У 2016 році на екрани вийшов фільм «Колектор». Протягом 75-ти хвилин на екрані фігурує лише один актор – Хабенський. Таким чином, «Колектор» став для нього справжнім акторським бенефісом. Фільм розповідав про геніального выбивальщике грошей, чинному не силою, а інтелектом і телефонною трубкою. При тому, що дія відбувалася в обмеженому просторі кабінети, а всі діалоги велися по телефону, глядачі слухали сюжетом, не відриваючи очей від екрана.

Кадр з фільму «Колектор» (2016)

Вийшов в кінці того ж року сімейний фільм «Хороший хлопчик» в черговий раз довів професіоналізм Хабенського. З впевненого лідера і тонкого психолога, яким він постав у «Колекторі», він перетворився в затюканного батька сімейства.

Костянтин Хабенський у «Вечірньому Урганте»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: