Ім’я: Королева Єлизавета II

Дата народження: 21 квітня 1926 р. (90 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Лондон, Великобританія

Діяльність: королева Великобританії

Вага: 55 кг

Зріст: 163 см

Біографія Королеви Єлизавети II

Королева Єлизавета – це жінка, відома по обидві сторони Атлантики. Будучи главою всього Британської співдружності націй, вона була і залишається живим символом Великобританії, а також колишньої могутності Імперії, над якою ніколи не заходить сонце. В даний час ця жінка – живий символ Англії. Але що ж ховається під маскою цієї кам’яної леді, яка, як здається, може залишатися стриманою і незворушною в будь-яких життєвих ситуаціях? Відповісти на це питання, ми спробуємо сьогодні, простеживши життєвий шлях англійської королеви Єлизавети.

Ранні роки Королеви Єлизавети II

Майбутня правляча королева з’явилася на світ у Лондоні у родині принца Альберта (більш відомого під ім’ям король Георг VI) і леді Єлизавети Боуз-Лайон. Її генеалогія сходить до Віндзорської династії, яка правила Англією протягом багатьох років. Проте з самого дитинства наша сьогоднішня героїня навряд чи могла розраховувати на те, що одного разу зійде на британський престол. За правилами англійської престолонаслідування, Єлизавета була лише третьою в ієрархії осіб, які претендують на монаршу корону. В даному переліку вона поступалася своєму батькові – принцу Йоркським, а також його старшому братові – Едуарда VIII.

Королева Єлизавета II в дитинстві

Незважаючи на цей факт, представниця найяснішого сімейства з самого раннього дитинства виховувалась як справжня принцеса. З нею працювали найкращі педагоги, які дали їй прекрасну освіту; а також приватні вчителі, які навчали її верховій їзді, основ етикету та багатьох інших дисциплін, знання яких було необхідною умовою для представників її сім’ї.

Вельми примітно, що дівчинка завжди сама дуже трепетно тягнулася до знань. Як свідчать літературні джерела, що розповідають про ранні роки життя майбутньої королеви, вона фактично самостійно вивчила французьку мову і багато інші важливі предмети.

Не по роках свідомої і мужньої, Єлизавета постала перед мешканцями Британії у роки Другої світової війни. Тоді її дядько Едуард відрікся від престолу через кохання до заміжньої пані, і на англійський престол зійшов її батько – Георг VI. У цей період тринадцятирічна дівчинка запам’яталася тим, що часто разом з батьком виступала з радиопосланиями до британським народам, звертаючись переважно до дітей свого віку.

У 1943-му році вона вперше з’явилася на публіці під час візиту короля в полк гвардійських солдатів. Роком пізніше вона була офіційно включена в число державних радників – осіб, які мають право заміщати монарха під час його відсутності. Вже будучи в цьому статусі, наша сьогоднішня героїня вступила в жіночий загін самооборони, де пройшла підготовку і отримала звання лейтенанта збройних сил Англії.

Подальша доля Королеви Єлизавети II

Після закінчення Другої світової війни Єлизавета стала частіше з’являтися на публіці і виступати перед громадянами Великобританії. У 1947-му році вона виголосила свою легендарну мова, в якій обіцяла бути вірною своїй батьківщині та її народам.

Приблизно в цей же період дівчина почала зустрічатися з Філіпом Маунтбаттеном – англійським офіцером, чий рід сходить до датської та грецької монархічним сім’ям. Молоді люди до цього були знайомі протягом довгого часу, однак лише через вісім років стали часто зустрічатися і проводити час разом.

Королева Єлизавета II в молодості з майбутнім чоловіком Філіпом Маунтбаттеном

У тому ж 1947-му році закохані офіційно зв’язали себе узами шлюбу. Рік потому у Єлизавети і Філіпа народився первісток – син Чарльз (нинішній принц Уельський). У 1950-му році на світло з’явилася і молодша дочка августійших осіб – принцеса Анна.

У 1952-му році відбулася ще одна доленосна подія в житті нашої сьогоднішньої героїні. У лютому цього року від тромбозу помер її батько – король Георг Шостий. І двадцятишестирічна принцеса стала новою королевою Англії і всіх країн Британської співдружності націй. У червні 1953-го року у Вестмінстерському абатстві пройшла її коронація, яка транслювалася центральним телебаченням Англії на багато країн світу. Дана церемонія зібрала біля екранів тисячі людей і, як вважають деякі, значною мірою посприяла зростанню популярності телебачення.

Після свого сходження на трон королева Єлизавета Друга брала активну участь у політичному житті своєї країни, а також багатьох інших держав, що входять в Британську співдружність націй. Вельми примітно, що ще в п’ятдесяті роки вона стала першою представницею британської монархії відвідала Нову Зеландію та Австралію з довгостроковим візитом. Без малого сорок років потому вона ж стала першою королевою представшей з офіційною промовою на спільному засіданні обох палат Конгресу Сполучених штатів Америки.

За роки свого багаторічного правління Єлизавета об’їздила багато країн планети і брала участь у різних знакових заходах. Так, як королева Канади, вона брала участь у церемонії відкриття XXI Олімпійських ігор в Монреалі, а потім в якості королеви Англії – в подібному заході, який проходив в Лондоні. Як і личить главі монаршого дому, вона приймала у Віндзорському замку представників іноземних делегацій, а також активно працювала над його відтворенням після того, як монарший палац сильно постраждав від пожежі.

Кривавий диктатор Єлизавета II У даний момент Єлизавета Друга залишається одним з головних символів Англії і всій Великобританії. Будучи при владі понад 65 років, вона змогла зміцнити авторитет британської монархії, а також стати справжнім прикладом для наслідування мільйонам британців.

Сім’я і діти королеви Єлизавети II

В даний час Єлизавета Друга, як і раніше, є главою Віндзорської династії. Від шлюбу з Філіпом Маунтбаттеном у неї четверо дітей, старший з яких – принц Чарльз – є чинним спадкоємцем англійського престолу.

Виповнюється 60 років з дня коли королева Єлизавета II зійшла на трон На сьогоднішній момент у королеви Єлизавети є вісім онуків, а також троє правнуків. Молодший правнук нашої сьогоднішньої героїні – Джордж, з’явився на світ у середині 2013-го року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: