Ім’я: Клара Лучко

Дата народження: 1 липня 1925 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: с. Чутове, Українська РСР

Дата смерті: 26 березня 2005 р. (79 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Біографія Клари Лучко

Дитинство і юність Клари Лучко

Дівчинка, якій судилося стати однією з найпопулярніших зірок радянської епохи, з’явилася на світ 1 липня 1925 року в селі Чутове на Україні. Її тато був директором радгоспу, мама — головою колгоспу в іншому селі. Донечку назвали Кларою в честь Клари Цеткін.

У дитинстві вона вела щоденник, багато думала, читала, думала. Дуже любила кіно і хотіла стати зіркою екрану. У школі однокласники дражнили дівчинку «жирафой» з-за її високої зростання. Вже в 6-му класі вона вперше закохалася — дев’ятикласника. А щоб він її помітив, Клара навіть стрибнула з парашутом, але, на жаль, це не справило враження на її коханого. Зате завдяки такому вчинку вона відчула справжню насолоду від польоту, визнавалася пізніше Клара Степанівна.

Клара Лучко в молодості

Вже в школі Лучко почала займатися в театральному гуртку, взувала мамині туфлі на підборах, накручувала волосся нагрітим цвяхом. І уявляла, що вона Тамара Макарова. Незважаючи на небувалий конкурс, Клара успішно здала іспити, і її прийняли у ВДІК. Юна студентка потрапила в майстерню О. Пижової і Ст. Бібікова. Незабаром ВДІК повернувся з евакуації до Москви, і вже там Клара продовжила навчання на курсі Тамари Макарової та Сергія Герасимова.

Тургенівська героїня — Клара Лучко

Після інституту у Клари Степанівни в дипломі стояла рекомендація: «Лучко – тургенівська героїня». Фахівці рекомендували їй грати ліричні класичні ролі. Але дипломна роль актриси Лучко була дуже далека від образу тургенєвських панночок. У фільмі Сергія Герасимова «Молода гвардія» в 1948 році вона зіграла роль тітоньки Марини. Як пізніше визнавали Клара Лучко, вона легко увійшла в цей образ тому що це було «її, рідне». Ласкава Марія у вишитій сорочці стала втіленням України. За цю роботу актриса отримала оцінку «відмінно».

Тамара Макарова, яку так любила актриса в дитинстві, порівнювала Клару Лучко з петунією – є така квітка. Чому? Як пояснювала сама Клара Степанівна, поруч із всеросійським державним інститутом кінематографії перебувала клумба, і одного разу вона попросила показати невідому їй петунію. І на подив побачила — нещасний, засохлий, чахлий блідо-бузковий грамофон, який пробився з потрісканої землі. Тоді вона зрозуміла, що її педагог говорила про несломимом характер Клари…

Клара Лучко - героїня тургенеевская

Слідом за першою картиною Клара знялася у фільмах «Батьківщина капітана» і «Три зустрічі». Фільми вийшли невдалими, і це розчарувало молоду актрису так сильно, що вона навіть задумалася про відхід з кіно, але на щастя для глядачів, не встигла зробити цього.

Режисер Пир’єв хотів подивитися на Лучко в ролі колгоспниці Даші Шелест. На кінопробах вона знімалася з Владленом Давидовим. А так як проби були вдалими, Лучко затвердили на роль.

За звичаєм тієї епохи фільм привезли на перегляд до самому Сталіну. Йому він дуже сподобався, але Сталін порадив змінити назву на «Кубанські козаки». Під такою назвою кінокартина і вийшла в прокат, і миттєво завоювала любов мільйонів глядачів. Ну, а життя Клари Лучко «Кубанські козаки» просто перевернули. Досі не відома актриса відразу перетворилася на зірку всесоюзного масштабу і лауреата Державної премії.

Особисте життя Клари Лучко

Своє серце Лучко віддала Сергію Лук’янову, акторові, як і вона. Через рік після прем’єри «Кубанських козаків» вони одружилися, а потім у подружжя народилася чудова донечка Оксана. Разом Лучко і Лук’янов прожили п’ятнадцять років.

Клара Лучко. Три зустрічі Після «Кубанських козаків» Лучко стала затребуваною кіноактрисою. Вона знімалася у найвідоміших режисерів радянського кіно: Ютчевича, Пудовкіна, Хейфеца. У 1952 році разом з чоловіком Лучко знялася у фільмі Ст. Пудовкіна «Повернення Василя Бортникова».

Роботу в кіно Клара Лучко успішно поєднувала з блискучою грою на сцені. Її можна було бачити у виставах Центральної студії кіноактора.

Особиста драма

Шістдесяті роки принесли в життя актриси особисту драму. Раптово трапилася біда – від інфаркту помер її чоловік, актор Сергій Лук’янов. Кларі довелося перенести і самотність, і тривогу за маленьку доньку, і невизначеність у професійному плані. Адже після гучного успіху в кіно несподівано настало затишшя. Але Лучко не відмовлялася від запропонованих ролей, нехай вони були не такими гучними, як попередні. Вона наполегливо продовжувала роботу. Вона вважала, що професія актора не приймає простою, потрібно залишатися в творчій формі і постійно працювати, бути готової до того, що в твоєму житті ось-ось станеться та Головна роль.

Особисте життя у Клари Лучко була непростою

«Циган» і другий чоловік

Через вісім років після смерті Сергія Лук’янова Клара зустріла журналіста і письменника Дмитра Мамлєєва, який згодом став її другим чоловіком. Це сталося в гостях у її подруги. Потім їй надійшла пропозиція зніматися в телесеріалі А. Бланка «Циган» за романом Анатолія Калініна. І знову життя повернулося до актрисі своєю світлою стороною, немов нагороджуючи її за терпіння і наполеглива праця.

Лучко так яскраво зіграла роль Клавдії, що глядачі навіть не здогадувалися про її реальному віці під час зйомок – на той момент їй було 54 роки.

Клара Лучко померла в 2005 році Ледь серіал з’явився на екрани, він миттєво став надзвичайно популярним. На Клару Лучко обрушилася лавина листів, як і за часів знаменитих «Кубанських козаків». Вона згадувала, що фільм варто було знімати хоча б тому, що він зміг змусити людей задуматися про своє життя. Через шість років на екранах з’явилося продовження серіалу, мало навіть більший успіх, ніж перша частина. Продовження назвали «Повернення Будулая».

Все сама!

Клара Степанівна до глибокої старості зберігала відмінний зовнішній вигляд і фігуру. Її секрет був простий: вона все сама робила по дому, мила підлоги, витирала пил, любила возитися із землею на дачі. Ось і не потрібен їй був тренажерний зал. Вона ніколи не висловлювала скарг на здоров’я, тому її раптова смерть стала ударом для близьких і колег. Клара Лучко померла 26 березня 2005 року від відрив тромбу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: