Ім’я: Кирило Серебренніков

Дата народження: 7 вересня 1969 р. (47 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Ростов-на-Дону

Діяльність: режисер театру і кіно

Біографія Кирила Серебренникова

Кирило Серебренніков – режисер театру і кіно, широко відомий своїми неординарними постановками («Людина-подушка», «Метаморфози», «Відморозки», «Ідіоти») та кінострічками («Зображаючи жертву», «Юріїв день», «Зрада», «Щоденник вбивці», «Учень») які незмінно викликають неоднозначну реакцію глядачів. В 2012 році став художнім керівником театру «Гоголь-центр», створеного на базі розпущеного МДТ їм. Гоголя.

Кирило Семенович Серебренніков

Режисер дотримується думки, що потрібно творити не про «абстрактних них», а про «конкретних нас». І хоча багато театрали не розуміють методів і прийомів Серебренникова, а інші і зовсім називають його кон’юнктурником, його творчість змушує кожного замислитися про побачене.

Дитинство і родина

Народився Кирило в інтелігентній сім’ї з Ростова-на-Дону. Батько, Семен Михайлович, був лікарем-хірургом, а мама, Ірина Олександрівна, викладала російську мову та літературу в школі. Кирило пішов у перший клас фізико-математичної школи №5, з юних років брав активну участь у громадському житті класу і навіть поставив спектакль про основоположнике марксизму Фрідріха Енгельса. Вже в той час у хлопчика був помітний оригінальний погляд на театр – головною героїнею його п’єси став не сам економіст, а ліонська ткаля без рук.

Однак після того як жителі СРСР отримали доступ до зарубіжних книгами та фільмами, Кирило втратив партійний ентузіазм. Саме в цей період він перейнявся питаннями свободи, як зовнішньої, так і внутрішньої. Взагалі, талант до режисури Кирило вважає спадковим – його дідусь по материнській лінії у свій час закінчив ВДІК, навчався у Эйзентштейна і Довженка, був одним із засновників кіностудії «Молдова-фільм».

Кирило Серебренніков читає вірші Дельфіна Після закінчення середньої школи із золотою медаллю Серебренніков мав намір піти на режисерський факультет, але керівник курсу і за сумісництвом близький друг сім’ї Анатолій Васильєв відрадив його, пояснивши, що в такому юному віці занадто часто помиляються при виборі життєвого шляху. Він порадив юнакові спочатку закінчити що-небудь ще, а потім, якщо не передумає, повернутися.

Так Серебренніков подав документи на фізичний факультет Ростовського державного університету, який через п’ять років закінчив з червоними корочками. Під час навчання в університеті був членом комсомольського осередку, яку під час перебудови власноруч розпустив, займався режисурою в аматорській студії «69». Перший зрежисований їм в її рамках спектакль був поставлений за творами Хармса. «Це було якесь смішне неподобство. Глядачів обливали кефіром, а по сцені ходили голі жінки», – згадував про цей досвід режисер.

Початок кар’єри

Після закінчення навчання Кирил продовжив займатися улюбленою справою і протягом наступних семи років набув досвід в ростовських Академічному театрі драми ім. М. Гіркого й Академічному театрі юного глядача. Першою стала постановка «Дивні фантазії якоїсь міс Летиції Дуффе» в театрі «Ангажемент» (1992).

Кирило Серебренніков в передачі «Школа лихослів’я» В 1995 році світ побачила постановка «Містечко в табакерці» в ростовському Тюгу, яку дуже швидко заборонили через включених в сюжет елементів садомазохізму. Під час дійства на сцену повинні були вибігати люди, одягнені в костюми молотків, і бити людей в костюмах дзвіночків під радісний спів останніх. Насправді ж «молоточки» стібали «дзвіночків» батогами. Вийшла в тому ж році на сцені АТД їм. Горького постановка «Маленькі трагедії» була розкритикована в пух і прах місцевими театралами.

«Людина-подушка»

В цей же час Серебренніков робить перші спроби вивчити світ телебачення. У 1991 році він почав співпрацювати з телекомпанією «Південний регіон», потім перейшов в держтелерадіокомпанії «Дон-ТР». І тут виявився застосуємо його талант: Кирило зняв музичний фільм, дві документальні стрічки, кілька десятків рекламних роликів і музичних відеокліпів, взяв участь у створенні багатосерійних телепроектів. Реклама і музичні кліпи тільки починали з’являтися на екранах телевізорів, їх створення було цікавим і захоплюючим процесом, проте коли подібна робота стала рутиною, Серебренніков вирішив переїхати в столицю і зайнятися великим кіно, відкривши новий для себе напрямок.

Кар’єра в Москві

Спочатку Серебренникова в Москві не прийняли, визнавши його надмірно провінційним з-за його епатажного вигляду і величезною пухнастою шуби. Спочатку він продовжив займатися зйомкою реклами, однак незабаром випадок звів його з драматургом Олексієм Казанцевим, який запропонував Серебренникову поставити п’єсу Василя Сігарєва «Пластилін». До цього від важкої задачі відмовилися сім інших режисерів, але Серебренніков завжди любив приймати виклики.

«Пластилін»

Наступні роки Серебренніков ставив вистави на сценах Театру ім. Пушкіна, «Современника», Маріїнського театру. Він інтерпретував на свій особливий лад і класичні твори («Пани Головльови», «Міщани», «Ліс», «Тригрошова опера»), співпрацював з сучасними драматургами Олегом та Володимиром Пресняковим («Тероризм», «Зображуючи жертву»), Михайлом Кононовим «(Гола піонерка»). У 2005 році талант Серебренникова визнав Олег Табаков, запросивши режисера працювати в свій театр.

«Метаморфози»

П’єсу «Зображуючи жертву» Серебренніков переробив в однойменну картину. Зібравши команду з найталановитіших молодих професіоналів – Юрія Чурсіна, Марата Башарова, Олександра Ільїна, Ганни Міхалковій, Лії Ахеджакової і багатьох інших – він створив справжній шедевр російського кінематографа з притаманним Серебренникову гротеском. Робота отримала головні призи на фестивалях «Кінотавр» і Festa del Cinema. Однак актор і режисер Михайло Козаков був не згоден з журі відомих фестивалів. На його думку, фільм «Зображаючи жертву» вийшов гірше, ніж театральна постановка, умовність якої сильніше діє на глядача.

«Зображуючи жертву», один з кращих фільмів Кирила Серебренникова

У 2007 році невгамовний Серебренніков спробував новий для себе напрямок – став ведучим передачі «Інше кіно» на телеканалі ТВ-3. Великою радістю для Кирила стало визнання московської вчительки, за словами якої, після програми «Інше кіно» її учням не потрібно нічого пояснювати, вони все розуміють самі. Трохи більше місяця режисер також вів передачу «Деталі» на каналі СТС.

«Відверті полароидные знімки»

У 2008 році Серебренніков став викладачем експериментально-режисерського курсу школи-студії МХАТ. Студенти цього курсу утворили згодом театральну трупу «Сьома студія» і з успіхом тепер працюють в «Гоголь-центрі».

Сцена з вистави «Мертві душі»

У 2010 році Серебренніков взявся за постановку кримінального роману «Околоноля», авторство якого приписували «сірому кардиналу Кремля» Владиславу Суркову. Скандальна постановка розкривала продажну суть влади і демонструвала метаморфози людини під її впливом.

«Околоноля»

Також режисер разом з Чулпан Хаматової, Теодором Курентзисом, Євгеном Мироновим і Романом Должанским брали активну участь в організації фестивалю сучасного мистецтва «Територія», сам же Кирило був його арт-директором. У 2011-2014 роки він працював художнім керівником арт-проекту «Платформа» при ЦСМ «Винзавод».

Творчість Серебренникова до душі не всім

У 2012 році світ побачив новий фільм Серебренникова, «Зрада», який увійшов в конкурсну програму Венеціанського фестивалю. У цьому ж році Серебренніков став художнім керівником Московського драматичного театру ім. Гоголя, а в 2015 році, після заяви про переформатування театру «Гоголь-центр», очолив його. Під егідою «Гоголь-центру» він поставив спектаклі «Ідіоти», «Мертві душі», «Звичайна історія» та інші. Також у програмі театру регулярно присутні кінопокази, концерти, лекції і відкриті для всіх дискусії.

Кадр з фільму «Зрада»

У 2015 році глядачі гостросюжетного фільму Бекмамбетова «Хардкор» могли побачити Серебренникова в крихітній ролі танкіста. Режисер сидів у танку цілий день, причому в якості жесту доброї волі не взяв за роботу ніякого гонорару.

Кирило Серебренніков зіграв танкіста в «Хардкоре»

У 2016 році Серебренніков зняв фільм «Учень», який очікувано був відзначений преміями на кінофестивалях в Каннах і «Кінотаврі».

Особисте життя Кирила Серебренникова

Про особисте життя Кирило воліє не розповідати багато. Його дружина – дочка столичного режисера театру, мистецтвознавець. Для чоловіка вона є значущим критиком, на її думку він завжди прислухається. Дітей у режисера поки немає, оскільки він вважає їх підозрілими і трохи боїться.

Кирило вегетаріанець, йог і шопоголік. Для пошуку нових ідей часто відвідує Берлін. У країні з незнайомим оточенням і мовою, за його словами, краще думається. Любить жарти і японські духи, не любить кататися в ліфтах і слово «модний».

Кирило Серебренніков зараз

Восени 2016 року Кирило спільно з французьким коньячним будинком Remy Martin презентував фільм, який став частиною міжнародного кінопроекту One Life / Live Them. Проект розповідав про людей, які успішно намагаються реалізувати себе у декількох сферах одночасно.

В рамках святкування 400-річчя Вільяма Шекспіра Серебренніков представив в Центрі сучасного мистецтва «Винзавод» свою версію вистави «Сон в літню ніч».

Кирило Серебренніков. «Учень». Трейлер На фестивалі російських фільмів «Супутник над Польщею», який пройшов у листопаді 2016, був представлений фільм Серебренникова «Учень» з Петром Скворцовим і Вікторією Ісакової в головних ролях. Стрічка є адаптацією раніше поставленого режисером вистави «(М) — учень» за п’єсою Маріуса фон Майенбурга. Сюжет будувався на конфлікті фанатично віруючого школяра з навколишнім його суспільством.

На фото: Кирило Серебренніков та Вікторія Ісакова

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: